TSF Exclusive Limited Edition By Concord Teslim Bilgi

Concord C2 Chronograph TSF Edition Proje Katılımcıları İçin Özel Bölüm

TSF Exclusive Limited Edition By Concord Teslim Bilgi

Mesaj Bond » 29 Oca 2013, 09:29

TSF Exclusive Limited Edition By Concord Watches Proje Konusu

Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: TSF Exclusive Limited Edition By Concord Watches

Mesaj Bond » 29 Oca 2013, 09:33

Various Concord Models From Line-Up/ Çeşitli Concord Modelleri

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Bond » 29 Oca 2013, 09:36

Stock Models / Standart Modeller

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Bond » 29 Oca 2013, 10:01

Proje saatimiz olarak seçtiğimiz modelin bana göre en önemli özelliği piyasa satılan hemen hiç bir saate benzemesi. Marka DNA'sı modele yeterli şekilde yansıtılmış ve ürün kendine has tasarımı ile dikkat çekiyor. Saatin detay işçiliği ve kalitesi çok iyi. Kadranda Concord'a has small seconds ızgarası kullanılmış. Bu bölüm komple dönüyor. Boynuzsuz kasa tasarımını ben çok beğendim, spor ve kaslı bir yapısı olmasına rağmen aynı zamanda çok ince bir saatte bu yapı başarıldığı için kolda zarif bir duruşu da mevcut olması sağlanmış. C2'nin hemen hemen her noktasına firma özenmiş, saatin tüm bölümlerdeki detaylı işçiliği fotoğraflarda göreceksiniz. Kasa yaptım iki chrono düğmesi koydum olayının çok üzerinde bir yapıda model.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Konfor olarak yeterli olduğunu düşündüğüm bir süre boyunca ( 1 hafta kadar ) kolda test ettim herhangi bir rahatsızlık hissetmedim.

Kadran multi-layer olduğu için bir çok katman ve parça sebebi ile kişiselleştirmeye çok müsait. Bu katmanlı tasarım bu kadar ince bir saate dahi derinlik hissi yaratıyor. Saatin kalınlığı çift katlı modüler chrono mekanizması ve kaslı yapısına rağmen 12.75mm gibi çok ince bir değere sahip. Kadran bir çok detaya sahip olmasına ve 3 adet ekstra gösterge ve tarih penceresine sahip olmasına rağmen okunurluk gayet üst düzey.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

2mm inceliğindeki safir cam çok başarılı gene fotoğraflarda göreceksiniz bunu. Bir çok farklı ışıkta fotoğraf çektim spot lamba, güneş ışığı altında dahi hemen hemen hiç yansıma yapmıyor ve cam neredeyse yok gibi duruyor.

Kayış bağlantı sistemi gene hiç bir üründe olmayan Concord tasarımı. Tradisyonel pimli sistem olmadığı için güvenlik açısından önemli bir avantaja sahip. Vulcanize rubber kayışın kalitesi gayet iyi. Henüz vulcanize deri kayış ve çelik bilezik ile denemedim fakat bunlarında kalitesinin çok iyi olduğu bilgisini aldım. Elbette onları deneyerek izlenimlerimizi yazacağız.

Kasa genişliği 43 mm olarak optimum düzeyde. Bana göre çelik kasalı model kalitesini pvd olan versiyona göre daha fazla belli ediyor. Kasanın farklı kısımlarında gene ek parçalar var üst bezel, dış kısma oturan ayrı bir çerçeve gibi. Kasada polished ve mat yüzeyler iyi kullanılmış. 100 meter su geçirmezlik özelliği spor chrono bir model için yeterli seviyede.

Super-Luminovası kaliteli ve ışıma gücü / süresi yeterli. Luminova kullanılan kısımlar çok geniş değil ama gene görüntü bu saate has şekilde farklı yapıda. Gece rahat şekilde okunuyor.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Deployant toka sisteminde gene işçilik kaliteli fakat spor bir modele için benim düşünceme göre toka biraz fazla gösterişli duruyor.

Resim

C1 modelini uzun süredir kullanan bir kaç arkadaşım ile bu modeli inceledik. Concord bu modelde C1'e göre daha hoş ve estetik aynı zamanda spor bir chronograph saat üretme konusunda başarılı olmuş. İnternet üzerinde çeşitli saat siteleri, bu konuda uzun zamandır medya tarafında çalışan uzman ve saat meraklısı kişilerin geneli saat hakkında olumlu görüş ve beğeni bildirmiş. Nette arama yaparak tüm bu yorumlara ulaşabilirsiniz. C2 modeli şu an standart seri modelleri ve Y-12 edition olarak özel bazı modellerden oluşuyor. Fakat ürün serisinde henüz bir organizasyona limitli özel üretim model yok. TSF Edition bu bakımdan seri için bir ilk olacak.

Resim
Resim

Elbette bunlar benim kişisel düşünce ve izlenimlerim. Estetik ve beğeniler tamamen kişisel zevklerle ve kullanım tercihleri ile alakalı. Ben saati hemen hemen her açıdan çok farklı buldum ve beğendim. TSF olarak gerek prestij gerek kalite ve dizayn açısından farklı yapısı ile harika bir proje saati çıkartacağımızı düşünüyorum. Katılımcı arkadaşlarımız saati görüp incelediklerinde bana katılacakları veya katılmayacakları noktalar mutlaka olacaktır.

Kendi çektiğim fotoğrafları mesaj içine karışık olarak ekledim. Daha sonra proje tasarım aşaması öncesi diğer seri modellerini gene inceleyeceğiz.

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Bond » 29 Oca 2013, 10:01

Proje Katılım Açıklaması ve Özel Fiyatlandırma Sistemi

Profesyonel olduğu kadar samimi ve sürekli pozitif yaklaşımları ile Concord TSF Edition projesinin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan DDLuxury firması sahibi Köksal Bey ve global satış müdürü İnanç Bey'e çok teşekkürler öncelikle. DDluxury uzun yıllardır sektörde bulunan ve prestijli markaların Türkiye distribütörlüklerini yapan bir firma. Girard Perregaux, Concord, Carl F Bucherer, Porsche Design ve 2012 yılı ortasına kadar Roger Dubuis gibi markaları ülkemizde temsil ediyorlar. İnanç Bey aynı zamanda Distributor kullanıcı adı ile TSF üyesi, bir çoğunuz zaten kendisini forumdaki yazılarından tanıyor.

DD Luxury :arrow: http://www.ddluxury.com/

Proje sistem konusunda açıkladığım koşulların TSF, Concord İsviçre CEO'su ve DDLuxury arasında yapılan detaylı görüşmeler sonrası gerçekleşmesi ile limitli özel üretim saat projemize bu gün itibari ile başlıyoruz. Concord 100 yılı aşkın geçmişe sahip ve tarihinde sektörel ilklere imza atmış bir marka. Yakın dönemde ise bir çok teknik gelişmeye ve özel modellere imza atan firma aynı zamanda Grand Prix d'Horlogerie de Geneve tarafından dizayn ve inovasyon dalında ödül ve adaylıklar sahibi. Genel olarak lüks saat sektöründe prestijli ve flagship modelleri olan yüksek fiyatlı saatleri ile hatırlanan bir marka.

Biz projemiz için Concord markasının yeni C2 Chronograph serisini seçtik. Elbette bu modeli seçmemizin sebepleri var bunu üstteki mesajda açıklayacağım. Firma websitelerine ve tarihçe bölümüne aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Concord Tarihçe :arrow: http://www.concord.ch/#/Brand/

Concord C LAB Series :arrow: http://www.clabseries.ch/

C1 Quantum Site :arrow: :arrow: http://www.c1-quantum.ch/themakingof/

Proje katılım koşullarını kısaca toparlarsak bulunduğumuz safhayı söyle açıklayabilirim. Bu konuda projeye katılım yapmak isteyen üyelerimiz isteklerini bildirdikten sonra sadece kesin proje katılımcılarının aralarında kişiselleştirme ve model belirleme konularını görüşeceği bir bölümde bulunma yetkisine sahip olacaklar Concord TSF Edition forum bölümünde ortak karar sonucu limitli üretilecek olan modelin son haline karar verilecek. Bu katılımcılar Limited Edition Club grubuna aktarılacak. Kullanıcı adları forum sisteminin grup oluşturma prensibine uygun şekilde farklı renkte temsil edilecektir. Elbette proje tasarım aşamasına geçilirken katılımcılar DDLuxury firmasına belli oranda bir ön ödeme yapacak ve projeye resmi olarak yazılmış olacaklar. Bu oran yaklaşık katılımcıların proje saatine sahip olmak için ödeyecekleri bedelin % 30-35'i olacak.

Fiyatlandırma ve ödeme konusuna gelirsek; Concord C2 Chronograph modelinin İsviçre ve Avrupa liste fiyatları kasa malzemesi ve varyasyonlara göre 6.500 -8.160 CHF arası değişmekte. Altın ve pırlantalı modeller daha yüksek ama onlar şu etapta bizim seçimimiz içinde değiller. Bu gibi firmalar özel üretim limitli saatlerini standart listelerin daha üzerine imal ediyorlar. Concord'un daha önce çeşitli organizasyonlara yaptığı limitli özel üretim modellerin tümü'de bu şekilde listelenmiş ve yayınlamış.

Ülkemizde bir çok markanın fiyatları KDV nedeni ile isviçre ve Avrupa Birliği fiyatlarını aşıyor. DDLuxury firması bu projede öncelikle KDV bedelini katılımcılara yansıtmayacak ve modelin listelerini Avrupa fiyatlarına eşitleyerek proje saati olarak üretilmesini sağlıyor. Ayrıca Concord İsviçre'nin projeye pozitif yaklaşımı sebebi ile gene katılımcılara özel limitli üretim farkı yansıtılmayacak. Bu oran bu güne kadar görüşmelerde bulunduğum İsviçre saat markalarında limitli saat üretimi için % 25-30 seviyesindeydi.

Özel üretim farkı olmayan ve İsviçre / Avrupa listelerine eşitlenen Concord TSF Edition saatimiz yukarıda yazdığım fiyatlandırma ile proje katılımına açılmış olacak. Modelin fiyatını kesin olarak henüz yazmıyorum çünkü seçilecek kasa opsiyonu ve çelik bilezik / deri / silikon gibi alternatiflerin yukarıda belirtilen aralıkta ( 6.500 - 8.160 CHF ) farklı fiyatlara sahip olması. Arka kapak işlemesi için ise eğer çok farklı bazı isteklerimiz olur ise minimal oranda bir ekstra bedel eklenme durumu olabilecek. Bunlara tasarım bölümünde karar verilecek.

Concord TSF Edition saat katılımcıları ise bu limitli özel üretim saatin fiyatı olacak olan standart model etiket bedelinin ( 6.500 - 8.160 CHF ) sadece % 55'ini ödeyerek sahip olabilecekler. Bu fiyatlandırma Concord Swiss / US ve DDLuxury firmasının özel koşullar ve fiyatlar sağlamasının yanında TSF - Türkiye Saat Forumu'nun markaya sağlayacağı tanıtım ve reklam servis bedelini proje katılımcısı üyelerimize ekstra indirim olarak saydırma isteğinin katkısı sonucu oluşmuştur. Ayrıca DDLuxury firması katılımcılara vade farksız veya çok düşük oranda vade ile taksitlendirme opsiyonu da sağlayacak.

TSF Edition özel üretim saati resmi olarak Concord firması tarafından İsviçre'de üretilecek ve tüm ithalat / gümrükleme işlemleri sonrası katılımcılara faturalı ve garantili olarak resmi Türkiye distribütörü DDLuxury firması tarafından teslim edilecektir. Tüm ödemeler şeffaf olarak katılımcılar ve resmi distribütör firma arasında gerçekleşecek.

Saatlerin stock modellerini proje katılımı öncesi İstanbul'da görmek ve denemek isteyenler için mini bir organizasyon düzenlenmesi planlar dahilinde.

Ayrıca saatin teslim aşamasında bazı ek sürprizlerimiz elbette olacak.

TSF olarak Concord ve DDLuxury firmasına katkılarından dolayı çok teşekkürler.

Şimdiden tüm katılacaklar ve bu özel modele sahip olacak arkadaşlara tebrikler.

Herkese hayırlı uğurlu olsun :champ:

Ekleme: Fiyatlandırma durumunun rahat anlaşılması için bir örnek vereyim bazı arkadaşlara detaylı yazdığım için karışık gelmiş olabilir.

Mesela seçilen varyasyonda modelin Avrupa / isviçre liste fiyatı 7.250 CHF ise projeye katılan kişi bu bedelin % 55'ini ( 3.987 CHF ) ödeyerek saate sahip olabilecek.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Distributor » 29 Oca 2013, 10:01

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle, takipçisi ve üyesi olduğum TSF ile bu özel projenin ortağı olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu sizlere söylemek istiyorum. Bu özel proje için fikir birliği yaptığımız değerli Bond arkadaşımıza yaptığı eşsiz katkılardan ve fedakarlıklarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Temsilcisi olduğumuz CONCORD markası için ekleyeceğim çok fazla bir şey yok, çünkü Bond oldukça detaylı açıklamaları bizler için yapmış zaten. Alıp kullanacak arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Merak edebileceğiniz ya da aklınıza takılacak konularla ilgili aşağıda bir kaç açıklama yapmaya çalışacağım;

1. Saatleri görmemiş ya da görüp detaylı olarak inceleyememiş arkadaşlarımız için, kısa bir süre sonra gelecek yeni C2 versiyonların gösterimi için, küçük bir buluşma planlıyorum. İstanbulda ki, gösterim tarihini ve yerini gelecek arkadaşlarımızın da fikirlerini alarak açıklayacağım.
2. Ürünlerin teslimatı bizim tarafımızdan yapılacak olup, hiçbir gümrük vesaire işlemi için bir uğraşı gerekmeyecektir.
3. Ürünlerin siparişlerinden sonra ki tüm teslimat ve diğer detaylar eksiksiz olarak aktarılacaktır.
4. Bond ödeme koşullarının maksimum seviyede esnek olması için çok ricada bulundu. Bende bu konuyla ilgili olarak, taksit opsiyonu en verimli hale getirmek için bankamızla görüşmelere devam ediyorum.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın...
Başarı gölgen olsun...
Kullanıcı avatarı
Distributor

Mesaj herofb » 29 Oca 2013, 10:08

başkan hayırlı uğurlu olsun :champ: :champ: :champ:

ekleme : bende bir anlamda ilk mesajı rezerve etmek için 2 kelime ettim kaçtım şimdi uzun uzadıya yazma zamanı

sevgili forum başkanım Bond , sevgili dostum,

bu proje için ne kadar uğraşıp emek harcadığını , kendin için son derece karlı olacak proje tekliflerini sırf biz saat severler daha iyi bir saate olabildiğince uygun fiyatlı sahip olmamızı sağlamak için hiç düşünmeden elinin tersiyle ittiğini çok yakından bilen biri olarak sana tekrar teşekkür ederim :champ: umarım bu uğraşların bizlerinde desteğiyle ileride layığını bulur :thumbup:

Concord watches İsviçre merkez ve Türkiye kontağımız DD saate bizlere olan ilgileri ve yaklaşımları için teşekkür eder aslında kalitesine göre bence yeterince hayran kitlesi edinmemiş bu markanın ileride bizlerinde kullanımıyla beraber isteği pozisyona oturmasını temenni ederim :champ:

forumda projeye katılan ya da katılmayan (şu an için katılıyorum gibi duruyor ama rakam ciddi olduğu için 1 ay sonra ne olacağı belli olmaz) herkese verdikleri katkı için teşekkür ederim , bugün bu projeleri yapabiliyorsak bu forumun gücü hepimizin toplamından oluşuyor :champ:
En son herofb tarafından 29 Oca 2013, 10:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj ZubFB » 29 Oca 2013, 10:14

hayırlı uğurlu olsun. bu forumda bunun kadar beklenen bir başlık yoktur sanırım. kuyruğa nerden giriliyor :champ: :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
ZubFB

Sonraki

Dön TSF Exclusive Limited Edition By Concord Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners