TSF Anket: Omega vs Breitling

Çeşitli Anketlerin Oylandığı Bölüm

Omega vs Breitling

Omega
157
73%
Breitling
58
27%

Toplam oy : 215

Re: TSF Anket: Omega vs Breitling

Mesaj zafeer » 12 Kas 2015, 13:03

eyimen yazdı:
zafeer yazdı:
eyimen yazdı:Bir hortlatma da benden gelsin :lol:
Niye diyeceksiniz, iki gun once Omega Speedmaster ve Seamaster 300'u inceleyip bi huylanmistim. Saatler kalite hissinden cok uzak gelmisti. Dun Breitling bakmaya gittim. Tesadufen Omega'da sattiklarini gordum ve yanyana inceleme sansi buldum. Soyleyecegim su:"Kral ciplak demenin zamani gelmis" :D
Breitling isciligi en giris seviyesi modelde bile inanilmaz. Omega'da makina iyi guzel, marka algisi iyi guzel ama bu saat nedir diye sormadan edemiyorum kusura bakmasinlar. Planet Ocean vardi, onla da karsilastirdim. Diger modellerden daha iyi Planet Ocean ama iscilik olarak yine Breitling'in gerisinde..

Zamanında benzer araştırmaları yapmış birisi olarak saygı duymakla birlikte kesinlikle katılmıyorum.

Ben de saygi duyuyorum. Arastirma yaptiginiza gore su konudaki yorumunuzu merak ediyorum:

Omega Seamaster 300 ile Breitling Avenger 2 GMT fiyatlari neredeyse ayni. Makinayi bir kenara birakalim, yanyana koydugunuzda Omega'nin isciligi Breitling ile ayni duzeyde yada daha iyi mi diyorsunuz?

1-Oncelikle makina dediğiniz saatin kalbi ve birçok saat severin özellikle bu fiyat seviyesinde inhouse mekanizma olmassa olmazı
Bunun yanında sizin bahsettiğiniz 2 saat omegadaki co axial özelliği dısında aynı mekanizmayı kullanıyor diye biliyorum (baz 2892 chronometer eta)yani ikiside inhouse değil ancak buna rağmen 2 saat özelinde yorum yaparsak işcilik bence kesinlikle breitlingin gerisinde değil hatta breitlingden bir tık daha iyi
2-8500 calibreleride işin içine katarsak breitlingin her anlamda esamesi okunmaz (tasarım,işcilik,mekanizma vs.) diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
zafeer

Mesaj Clk » 12 Kas 2015, 13:19

Ben olaya yanlis tarafindan girip BOND Ismini bile batirmayi basardi Omega diyorum :lol:

Reklam yapip saat satacagiz diye Bond'u Demet Akalin kivamina getirirsen cok ümitler bagladigin "Spectre"'yi bile patlatirsin.

Gise rakamlari Skyfall ile karsilastirildiginda fersah fersah geride. :( Bir Bond'umuz vardi onu da kendine benzettin oymega :D :lol:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Ahmetrefik » 12 Kas 2015, 13:33

Always Breitling :thumbup:
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj zafeer » 12 Kas 2015, 13:41

Saatle ve omegayla bağdaştıramamakla birlikte
Yorumsuz

Resim
En son zafeer tarafından 12 Kas 2015, 13:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
zafeer

Mesaj Ahmetrefik » 12 Kas 2015, 13:42

Omega Seamaster 300 ile Breitling Avenger 2 GMT fiyatlari neredeyse ayni. Makinayi bir kenara birakalim, yanyana koydugunuzda Omega'nin isciligi Breitling ile ayni duzeyde yada daha iyi mi diyorsunuz?[/quote]
1-Oncelikle makina dediğiniz saatin kalbi ve birçok saat severin özellikle bu fiyat seviyesinde inhouse mekanizma olmassa olmazı
Bunun yanında sizin bahsettiğiniz 2 saat omegadaki co axial özelliği dısında aynı mekanizmayı kullanıyor diye biliyorum (baz 2892 chronometer eta)yani ikiside inhouse değil ancak buna rağmen 2 saat özelinde yorum yaparsak işcilik bence kesinlikle breitlingin gerisinde değil hatta breitlingden bir tık daha iyi
2-8500 calibreleride işin içine katarsak breitlingin her anlamda esamesi okunmaz (tasarım,işcilik,mekanizma vs.) diye düşünüyorum[/quote]

Bu çevreden bakarsak Omega PO 8500 cal. 600 m >Rolex Submariner
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj zafeer » 12 Kas 2015, 13:56

Ahmetrefik yazdı:Omega Seamaster 300 ile Breitling Avenger 2 GMT fiyatlari neredeyse ayni. Makinayi bir kenara birakalim, yanyana koydugunuzda Omega'nin isciligi Breitling ile ayni duzeyde yada daha iyi mi diyorsunuz?

2-8500 calibreleride işin içine katarsak breitlingin her anlamda esamesi okunmaz (tasarım,işcilik,mekanizma vs.) diye düşünüyorum[/quote]

Bu çevreden bakarsak Omega PO 8500 cal. 600 m >Rolex Submariner[/quote]

Isteyen istedigi cerceveden bakabilir istedigi sonucada ulasabilir
Gereksiz tabulara bence gerek yok
Kullanıcı avatarı
zafeer

Mesaj Clk » 12 Kas 2015, 13:59

zafeer yazdı:Saatle ve omegayla bağdaştıramamakla birlikte
Yorumsuz

Resim

Zarrab midir bu ülkenin basina kezzab midir nedir "O" nun tuvalet kagidi üzerine yazip imzaladigi "bedeli ödenmistir" beyanindan sonra bu tip seyler cok olmaya basladi.

Kulaktan dolma olmayin, gercek kaynaklari okuyun

http://deadline.com/2015/11/spectre-the-peanuts-movie-james-bond-box-office-1201610575/
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj zafeer » 12 Kas 2015, 14:02

Clk yazdı:
zafeer yazdı:Saatle ve omegayla bağdaştıramamakla birlikte
Yorumsuz

Resim

Zarrab midir bu ülkenin basina kezzab midir nedir "O" nun tuvalet kagidi üzerine yazip imzaladigi "bedeli ödenmistir" beyanindan sonra bu tip seyler cok olmaya basladi.

Kulaktan dolma olmayin, gercek kaynaklari okuyun

http://deadline.com/2015/11/spectre-the-peanuts-movie-james-bond-box-office-1201610575/

Valla trde okudugum 20-30 yazi bu sekilde ama son rakamlardan sonra bakariz :thumbup:
Kullanıcı avatarı
zafeer

ÖncekiSonraki

Dön TSF Anketler - Polls

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners