TSF Anket: Omega vs Tudor

Çeşitli Anketlerin Oylandığı Bölüm

Omega vs Tudor

Omega
163
83%
Tudor
33
17%

Toplam oy : 196

Re: TSF Anket: Omega vs Tudor

Mesaj onatozer » 28 Oca 2015, 12:37

Omega ile ilgili genelde olumlu hissiyatta olsam da Clk'nin HAKLI oldugu yerlerin Altını çizmeden edemeyeceğim.
Örneğin Speedmaster kurmalı bir saat için yanlış bir Crown tasarımına sahip. Gercekten ilk modelleri de güncel modelleri de ayni problemli tasarımda. Bileziklerin cok kaliteli olmadığına Katılıyorum ancak Tudor da bu konuda pek basarili degil. Pelagos un klipsi disinda yine klipsler de eşdeğer.

Ancak ben dahil Omega diyen forum ahalisinin atladığı yegane konu "Fiyat". Omega zihinlerimizde halen 3-4 yıl önceki fiyat aralığında konumlanmış durumda, fiyatlar son yıllarda ciddi anlamda yükseldi, psikolojik sinir olan 10000Tl altında cok az modeli var artık. Eskiden 1000 USD a ikinci el Speedmaster ilanları olurdu. Simdi bu rakamlar hayal. Son incelediğim limitli Speedmaster'in 21 bin TL fiyatı vardı. :evil:
Aquaterra ve Planet Ocean fiyat/kalite itibari ile cok cok basarili ancak, diger Omega modelleri için çoğunu cok begensem de bunu göğsümü gere gere söyleyemiyorum. Tudor'un Sıfır fiyatları ise Omega'nin altında konuşlandığı için ayni kaliteyi beklememiz ne derece Dogru bilemiyorum. Ancak Tudor'un da Tag Heuer'i geçtiğini kesinlikle düşünmüyorum. Blackbay kalite olarak en fazla Aquaracer ile yarışabilir diye dusunuyorum. :roll:
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj Orhanbalu » 28 Oca 2015, 13:49

Konu başlığında Omega vs Tudor denildiğine göre. Omega derim.
Bu sebeple ürünleri bire bir karşılaştırmak gerek diye düşünüyorum. Bir avm de iki butik düşünün biri omega diğeri Tudor önce nereye bakarsınız "" dünya çapında marka olarak kıyaslarsak Tudor omeganın yanından bile geçemez. Ta dedemin dedesi bile omega yı biliyormuş, yoldan geçen 5 kişiye Tudor deyin bakalım ne diyecek.
Tabiki Tudor un çok hoş kalite ürünü var, omeganın ise çok basit kalmış yönleri, ama iki marka karşılaştırmasında OMEGA olur.
Tanınmışlık adına kesinlikle OMEGA derim.
balu
Kullanıcı avatarı
Orhanbalu

Mesaj Archimed » 28 Oca 2015, 15:10

Clk yazdı:... Bugüne kadar Aqua Terra serisi icin tek bir negatif cümle sarf ettigimi göremezsiniz! Cünkü saat neredeyse her noktada yeterli ve alicisini tatmin edecek düzeyde!
...

Aqua Terra serileri yeni master coaxial serilerinde neden ortası parlak baklalı çelik bilezik koyduğunu anlamış değilim. Bir firma neden kendi karizmasını çizmek için uğraşır, bilemem. Daha önceki seride mavi, siyah kadranlı saatlerde bileziğin ora baklaları da mattı ve bilezik ile kayış birbiriyle uyumlu duruyordu. Omega Aqua Terra'nın ortadaki parlak bakla Rolex GMT veya DJ2 serilerindeki gibi de değil; sanki gece klüpleri ve düğün salonlarındaki aynalı döner top gibi duruyor.

Aslında Rolex Explorer 1 modeline beyaz ve mavi kadranlı seçenekler eklese Aqua Terra'nın pek çok müşterisini kendine çekebilir diye düşünüyorum. Güzel, satin bir kasa; hem klasik hem spora giden bir saat. Milgauss'un ve DJ 2'nin beyaz ve mavi kadranlıları da güzel ama şmavi ve beyaz kadranlı Explorer 1 bence daha şık olurdu.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Bg17 » 28 Oca 2015, 16:06

Omega fanatigi hic degilim, cogu yoruma da katiliyorum.

Katilmadigim bir ikine yorum yapiyim, AP Diver disinda sahip oldugum butun diverlar la daldim, ve su altinda test ettim.
Su alti performansi olarak baktigimda bir kac kriter onemli oluyor. bunlardan biri bezel in su altinda kullanilmasi, gorunurluk, wetsuit uzerine takilabilmesi, ve eldiven ile kullanilabilmesi. Acik soylemek gerekirse seamaster bu ozelliklerin gorunurluk harici hepsinde degil tudor, submariner in onunde. Gorunurluk konusunda ayni noktadalar.

Tabi, bu saatleri dalmak icin almiyoruz, ama adi diver sa su alti performansi da onemli olmali.

Tabi omega gereginden cok daha fazla model uretiyor, bunlarin buyuk bir kisminda hatalar mevcut, zira buyuk umutlarla aldigim constellation da benim icin cok buyuk bir hayalkirikligi olmustu. Fakat genel olarak bakildiginda, ciddi bir uretim hatasina raslamadim, kronik sorunlar yok, yada ben duymadim.

Ama su da bir gercek, marka degeri omeganin gayet yuksek, hala george clooney li, nicole kidman li reklamlari hatirlarim, hadi ben saat meraklisiyim, herkes de hatirliyor. Bir prestij ve bilinirlik sagliyor omega.

Burdaki sikinti surdan cikiyor, Omega Onatinda dedigi gibi fiyatlarini arttirdi, ve rolex ten musteri calmaya basladi, yada deniyor. Rolex de daha ekonomik modeller cikartarak karsilik vermek yerine, Tudor markasini on plana cikartmaya calisiyor. Bende diyorum ki, bu ticari bir strateji, fiyat savasina girmemek icin yeni bir marka ortaya cikartilmasi. Fakat bu markayi daha yeni ortaya cikardi, ve gerek modeller, gerek imaj daha cok cok yolu var. Rolex yatirima devam ederse eminim omega ya ciddi bir rakip olur, ama daha o noktada degil.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Clk » 28 Oca 2015, 16:15

Archimed, su an piyasada polisaj isini en iyi yapan firma Rolex. Bunun ne tartisilacak bir kismi ne de göreceliligi var.

Ancak her saat markasinin Rolex ile karsilastirilmasinin da anlami yok. Bu nedenledir ki ben Omega'yi ele alirken kendi icerisinde degerlendiriyorum. Aqua Terra icin yazmis olduklarin Speedmaster icin de gecerli, diger modeller icin de!

Her gülün bir kusuru olur diyelim ve Omega'nin uzun zamandir piyasaya sürdügü ilk ele avuca gelir saati yerin dibine gecirmeyelim diyorum ve senden bir alinti ile sözümü bitiriyorum.

Archimed yazdı: Omega Aqua Terra'nın ortadaki parlak bakla sanki gece klüpleri ve düğün salonlarındaki aynalı döner top gibi .
:D :D :D :lol: :lol:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj necati » 11 May 2015, 10:12

Kol saati diyip geçmeyin. Adamı başgan da yapar pavyonada düşürür.
Kullanıcı avatarı
necati

Mesaj Clk » 11 May 2015, 12:21

necati yazdı:Kol saati diyip geçmeyin. Adamı başgan da yapar pavyonada düşürür.

Pavyon'da gözünü gönlünü de acar ;)

Bu gidisle birisi google'a pavyon yazdigi zaman ilk sonuc olarak TSF cikacak :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj necati » 11 May 2015, 13:23

Clk yazdı:
necati yazdı:Kol saati diyip geçmeyin. Adamı başgan da yapar pavyonada düşürür.

Pavyon'da gözünü gönlünü de acar ;)

Bu gidisle birisi google'a pavyon yazdigi zaman ilk sonuc olarak TSF cikacak :D

Reklamın kötüsü olmazmış, TSF adına fena olmaz hani :D
Pavyon camiasına da katkımız olsun.
Kullanıcı avatarı
necati

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Anketler - Polls

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners