TSF Anket: Hangi Kordon Materyali?

Çeşitli Anketlerin Oylandığı Bölüm

Hangi Kordon Materyali?

Çelik
162
36%
Deri
141
31%
Titanyum
38
8%
Silikon-Kauçuk
48
11%
Nato-Zulu
29
6%
Çelik-Altın
15
3%
Altın
8
2%
Seramik
6
1%
Platin
9
2%

Toplam oy : 456

Re: TSF Anket: Hangi Kordon Materyali?

Mesaj Baran » 28 Kas 2012, 08:29

Rolex celik bilezik Panerai deri veya silikon bilezik diyorum ben.. Bu arada Hırsch piyasadaki en iyi deri kayış üreticilerinden biri bence.Ben bisürü hırsch aldım hepside cok kaliteliydi.Hatta şu ana kadar kullandığım saatlerin hepsinin oem kayışlarından bile daha kaliteliydi.Neden begenmediğinizi anlamadım yada beklenti cıtalarımız farklı.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Ozgur » 28 Kas 2012, 09:43

Yazin sicak havalarda terleme sebebinden dolayi deri kayisi mumkun oldukca kullanmiyorum.
Geriye kalan secimler tamamen saatle uyumuna bagli benim icin.
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Re: Ynt: TSF Anket: Hangi Kordon Materyali?

Mesaj drk » 28 Kas 2012, 09:55

Yok, hirsch gayet kaliteli ;) Benim dediğim panerai nin kayisini hirsch yapıyor diye prestijinin herhangi bir kayba uğradığını düşünmüyor olmam ;) Şu da var, piyasada çok daha ucuza panerai oem ile ayni kalitede kayış bulmak mümkün :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj asymptote » 28 Kas 2012, 10:35

mucadeleci yazdı:Yazın metal kordon kışın deri kordon. Açıkcası deri kordonu daha çok seviyorum :thumbup:

+1 :thumbup:
Emre köpekbalığı derisinin suya ve tere karşı daha dayanıklı olduğu söyleniyor, doğru mu? Senin tecrüben oldu mu hiç bu kayışlarla? Fil ve hipopotam dersi oldukça kalın olsa gerek, Panerai kayışlar için uygun olabilirler ama ince kasalı bir saat için :? .. Devekuşu derisi de bazı klasik, dress watch saatlerde hoş görünüyor. Sanırım doğal deseniyle timsah derisi vazgeçilmez bir malzeme deri saat kayışları için.. Yalnız bunların hammadde olarak eldesini gösteren bir video izlemiştim, hiç hoş görüntüler değildi..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Emre » 28 Kas 2012, 14:03

Drk yazdı:Orijinal Panerai kayışlarındaki özen ve kalite Hisrch'in 20 dolarlık hiçbir kayışında yok elbette ;) Yapandan çok nasıl yaptığı önemli :thumbup:

Doruk burada kıyas 20 dolarlık kayışlar değil. Bütün modeller olarak ele aldığında Panerai orjinal kayışlarının kalitesi çok yüksek değil. Belli başlı modellerin kayışlarına özeniyorlar gerisini sallıyorlar. Zaten bu yüzden aftermarket kayışlar bu kadar çok tutuluyor. Orjinal kayışların bazısı 200 franka satılırken millet gidip 200-300 euro verip başkasından kayış alabiliyor.

Audemars Piguet kayışına baktığında hayran kalıyorsun. Panerai'de aynı durum söz konusu değil. İnsanları kayış üretmeye iten şey de bu zaten. Bu kadar büyük bir markanın kayışına bakılınca 'E bu yapılır ki!' denmemesi lazım.

Daha çok dikkat çekmek istediğim şey işin prestij boyutu. Panerai şimdiki saatlerinin yanında 200 dolarlık saatler de üretebilir, çok da para kazanabilir. Ama bu prestijini zedelemekten başka bir işe yaramaz. Kayışta da bunun böyle olması lazım ben hiç bir fark görmüyorum.

Baran Hirsch şu anda piyasada lider konumda zaten. Fiyat/Performans olarak en mantıklı çözüm Hirsch. Ama Panerai'ye çok yakıştığını düşünmüyorum. Zaten Panerai bence yakın zamanda dışarıya kaptırdığı kayış pazarını geri almak için başka çözümlere yönelebilir.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj drk » 28 Kas 2012, 16:27

Dediğin gibi bazı kayışlar çok iyi, bazıları ise fiyatını hak etmiyor. Aftermarket'in bu kadar tutulmasının sebebi ise kişilerin zevkine göre kişiselleştirme imkanının bolluğu. 200-300 euroya çok az kayış var ama, abp ve birkaç butik üretim :?

AP kayışını yapmak zor, panerai nispeten kolay, Panerai tarz olarak farklı kayışlara çok açık, AP bence değil. Panerai zaten kayış değişimini teşvik eder nitelikte saatler yapıyor ;)
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj mucadeleci » 28 Kas 2012, 16:37

Drk yazdı:Dediğin gibi bazı kayışlar çok iyi, bazıları ise fiyatını hak etmiyor. Aftermarket'in bu kadar tutulmasının sebebi ise kişilerin zevkine göre kişiselleştirme imkanının bolluğu.200-300 euroya çok az kayış var ama, abp ve birkaç butik üretim :?

AP kayışını yapmak zor, panerai nispeten kolay, Panerai tarz olarak farklı kayışlara çok açık, AP bence değil. Panerai zaten kayış değişimini teşvik eder nitelikte saatler yapıyor ;)

Bence de durum bundan ibaret.
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj fsinan » 28 Kas 2012, 17:36

Her saatin duruşu başka. Bir Oris Diver silikon, bir de kokulu silikon kayışla yıkılıyor bence.

Ama genel olarak bence çelik.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Anketler - Polls

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners