15.000 - 30.000 TL Arası Bütçeli Araba Önerisi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

15.000 - 30.000 TL Arası Bütçeli Araba Önerisi

Mesaj revenant » 01 Mar 2012, 19:14

Merhabalar,

İlk arabamı almayı planlıyorum. Ankara'da bulunuyorum şu an ve daha önce bu şehirde hiç araba kullanmadım. Dolayısıyla Ankara trafiğinde bir de acemilik sürecim olacak. Bu şartlar altında:

-sıfır mı ikinci el mi almalıyım?
-bütçeme göre en uygun modeller nelerdir?
bir seçenek de eve bir Dacia Sandero alıp evdeki Astra Classic 3'ü almam olabilir. Sandero da 30.000 TL'ye ful paket ile geliyor.

kafamda tarz olarak pek bir şey yok. Yakıt tüketimi ilk etapta önemli olan. Önerilerinizi bekliyorum.

NOT: bir seçenek de eve bir Dacia Sandero alıp evdeki Astra Classic 3'ü almam olabilir. Sandero da 30.000 TL'ye ful paket ile geliyor. Bu konuda da fikirlerinizi bekliyorum.
En son revenant tarafından 01 Mar 2012, 19:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
revenant

Re: 15.000-30.000 TL'ye araba önerisi

Mesaj SeRxx » 01 Mar 2012, 19:22

Bu bütçeye ve daha önce şehir içinde araba kullanmadığınız için kesinlikle 2. el alın derim. HB almanız trafikte sizi biraz daha az yorar ..
Peugeot' nun Dizel Hatchback modelleri nasıl olur acaba ?
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj revenant » 01 Mar 2012, 19:24

Peugeot hakkında güvenlik açısından hep kötü şeyler duyuyorum... Sizce doğruluk payı nedir?
Kullanıcı avatarı
revenant

Mesaj Kalpaklı » 01 Mar 2012, 19:31

Sıfır alıp devlete ekstra vergi vermene gerek yok bence, 0 arabanın zevki baska ona değer diyorsan bir şey diyemem

Benim aklımda genelde o fiyat gamı için Toyota vardır, hatta daha yukarılarda bile kesinlikle değer, ikinci el dizel Avensis bakabilirsin (bir önceki kasa, insanlar genelde memnun, 30.000 civarında veya biraz zorlarsan 34.000 civarinda oluyor), dizel Corolla bakabilirsin. 5 sene öncesine kadar ben de Ankara da idim (Avensisim vardı) çokta memnundum.

Alternatif--> Dizel Megane, focus, jetta tarzı otomobiller

Ankara için çizgiyi ortalayarak giden hemşehrilerime dikkat et yeter, geri kalanı dolmuş ve otobüs şöförü olarak heryerde aynı :)

Flieger<<-- passatını, Toyota anahtarlığı ile kullanan şahıs :)
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir / Eski kullanıcı adı Flieger
Kullanıcı avatarı
Kalpaklı

Re: 15.000 - 30.000 TL Arası Bütçeli Araba Önerisi

Mesaj nickynick » 01 Mar 2012, 19:31

İkinci ek alman daha makul olur zannımca. Ford Fiesta, Opel Corsa ilk anda aklıma gelenler :geek:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj SeRxx » 01 Mar 2012, 19:36

Güveliği hakkında olumsuz bir şey duymadım ama bu fiyat aralığı modellerden mükemmel bir şey beklenmez. Az önce aklıma geldi de kesinlikle 2005,2006,2007 model Opel Astra Hatchback 'e bakın. Kullanmışlığımız var özellikle dizeli çok az yakıyor ..
Sedan isterseniz düşünmeden Megane Dizel; yedek parça, servis, yakıt konusunda her türlü rahat olursunuz :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj razz » 01 Mar 2012, 19:38

Öncelikle kendinize verdiğiniz bütçe aralığını biraz daraltmanızı öneririm zira 15000 TL'lik fark alternatifleri değişik pek çok araca taşır ki o zaman doğru seçimi yapma şansınız zorlaşır..

- Senede kaç km. yol yapmayı planlıyorsunuz..?
- Ne tip kasa çeşidi ( HatchBack, Sedan, Station Wagon, SUV, Coupe, Cabrio ) sizin ihtiyacınızı görür..?
- Otomobilden beklediğiniz nedir..? Uzun yıllar sorunsuz kullanımı, uygun fiyatı ve optimum güvenlik/konfor/performans/ dengesiyle ayağınızı yerden kesmesi mi ( Toyota Corolla )..? Veya sportif ruhu, gözalıcı dizaynı ve trafikte şirket/kamu/polis aracı şeklinde gözükme ihtimalinin olmaması gibi artılarıyla gözdoldururken sürekli sorun çıkarması, deponuzda delik olduğunu düşündürecek kadar benzin yakması ve ikinci el değerinin içi cıva dolu balon hızıyla düşmesi mi ( Alfa Romeo 147 )..?

:idea:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj revenant » 01 Mar 2012, 19:48

Açıkçası 2 seçeneğim var, ya kendime bir araba alacağım, daha sportif ve kullanımı rahat, az yakan rahatça dolaşmama imkan sağlayan... Kullanım rahatlığı açısından HB modeller, yakıt açısında dizel tercih sebebi. Sorun çıkarmaması da bence çok önemli.

İkinci bir ihtimal de eve bir araç alıp evdeki Astra'yı almam. Normalde kullandığım araç oydu fakat onu Ankara'ya getirmiyordum. Böyle bir durumda da daha büyük, aile arabası gibi, sorunsuz bir araç almak isterim.

Dolayısıyla bu fiyata alınabilecek en uygun aracı alıp ya kendim kullanacağım ya da anneme verip Astra'yı alacağım.
Kullanıcı avatarı
revenant

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners