Yeni Model: Ferrari F12 Berlinetta

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Yeni Model: Ferrari F12 Berlinetta

Mesaj mucadeleci » 01 Mar 2012, 22:46

Bir Amerikan arabası sevdalısı olarak benden bu güzel İtalyana 5 üzerinden 5... Aslında aşağıdaki Corvette tasarımını'da andırıyor biraz.
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj Bond » 02 Mar 2012, 06:03

Pininfarina ile ortaklaşa design gene ama model dış yapısını pek beğenmedim, genel olarak otomotiv eksperleri de dizaynı pek beğenmemiş zaten. En güzel Ferrariler'den diyemeyiz ama son Ferrari olması önemli elbette 620 GT sanırım kodu. Detaylara girmeden kısaca mekanik, elektronik ve yeni teknolojilerine diyecek yok. Üretilen en güçlü ve hızlı seri üretim Ferrari modeli. Aracın tur zamanları çok iyi testlerde. Yeni 800 HP lik Enzo serisi modeli çıkana kadar öyle kalacaktır herhalde.

Berlinetta ismi ise çok manasız olmuş bu model için. Araç gran turismo ama en güçlü ve kaslı Ferrari modellerinden biri haline getirmişler. Takip ettiği öncü Ferrari model gamından çok farklı bir yapıda. Berlinetta 50'lerde otomotiv sektöründe popüler olmuş bir kelime, spor formda coupe manasında gran turismo modelleri için kullanılır genelde ama asıl anlamı italyanca küçük salon demektir. Coupe dışında 2+2 seater bir çok modelde kullanıldı bugüne kadar. Araç çizgiler akıcı ama rafine bir tasarım değil, zorlama aşırı kaslı bir model olmuş. Bu form kasa ve motor yerleşim yapılı modellerin Ferrari 250 ile başlayan serisi çok daha şık ve zarif araçlar olmaları ile ünlü. 599 yerine geliyor model ama Alfa 8C gibi unique bir araç değil açıkçası. Renk ise giderek bozuyorlar, nerede meşhur lansman Ferrari Rosso rengi. Tarihte hatırlanacak bir araç olmayacaktır bana göre.

Bu kasa forumuna yakın favori concept modellerimden birini eklemeden olmaz.

2009 Infiniti Essence Concept

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Baran » 02 Mar 2012, 08:47

Ferrari sevmememe rağmen italia ve bu berlinettayı cok begendim.355 den sonra begendiğim 2 model oldular.Bu arada Razz koydugun alfayı italyada görmüş ve şok olmuştum öle gürül gürül ve şahane bir ses hiç beklemiyordum.Unutamadığım bir sestir.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Ziyaliv » 06 Mar 2012, 15:52

Bir ferrari sevdalısı olarak bu arada ferrari kullanmış birisi olarak şunu söylemek isterim F12 BERLİNETTA 1996 'da üretilmeye başlanan 500 MARANELLO serisinden sonra Ferrari'nin ürettiği en güzel V12'lerden birisi olarak adlandırıyorum. Araçta V12 720 BG gücünde bir motor mevcut ve bu araçta yük dağılımı 49 - 51 oranı civarında. Ferrari V12 serisi araçlar en dengeli Ferrari modelleri olarak adlandırılır.
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Mesaj 2fast4u » 06 Mar 2012, 17:36

Bır Ferrari ancak başka bir ferrari ile kıyaslanabılır.Berlinetta ıle ılgılı gorselliği dışında söylenecek eminim çok söz vardır.Fakat kullanmadan yazıp çizmek zor.FF bınmek sürmek istediğim bır model.Ferrarı deyınce sadece koltuğuna otur o senı kullanır demek istiyorum. :thumbup:

bu salak hariç :lol:
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Emre » 11 Mar 2012, 13:46

Drk yazdı:Tek diyebileceğim :super:
Resim

Benim de tek diyebileceğim "Ümit Özat" :)

Şaka bi yana gerçekten harika olmuş. Baselworld 2012 ile ortalık karışmış. Az kaldı 66 havada :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj SeRxx » 11 Mar 2012, 13:48

Ooo Emre :champ:
Nasıl gidiyor askerlik bir sıkıntı yoktur umarım.. Hayırlı tezkereler :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj msturan » 11 Mar 2012, 14:08

Vay emre reyiz hoşgelmişsin :champ:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Önceki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners