BMW 3 Serisi 1975-2012

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: BMW 3 Serisi 1975-2012

Mesaj razz » 30 May 2012, 20:47

Baran yazdı:BMW nin dizayn anlamında atılım yapmaması konusu ..

??? BMW çoktan yaptı o atılımı da.. neyse.. :x
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Baran » 31 May 2012, 07:06

Razz yazdı:
Baran yazdı:BMW nin dizayn anlamında atılım yapmaması konusu ..

??? BMW çoktan yaptı o atılımı da.. neyse.. :x

Sayın Bond 'un yazısındaki son yıllarda BMW MB ve Audi gibi firmaların dizayn anlamında atılım yapmamaları konusundaki görüşüm için yazmıştım onu :thumbup: ki bende buyuk değişikliklere gidilmemesi taraftarıyım.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Certus » 29 Tem 2012, 16:58

Yurdum insanı nasıl BMW alıyor, diğer yandan da nasıl araba pazarlıyor paylaşmadan edemedim...
Operari sequitur esse
Certus

Mesaj Baran » 29 Tem 2012, 18:51

Şu pazarlamacı arkadaşı yanıma alıp bir teste cıkasım geldi.Buyuk ihtimal aklını alırdım tabiri caizse.İndiğinde işi gücü bırakırdı buyuk ihtimal :D
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj neco » 31 May 2013, 18:51

canlandıralım konuyu :D
arkadaşlar arabamı sattıktan sonra yeni araba alma macerama başladım,,
BMW'in yeni modelleri bütçemi aştığı için bakmıyordum bugün internette gezinirken 2010 model bir 3,16i ya denk geldim, araba 40bin km de hatasız en boş donanımlısı, araba dışişlerinde çalışan birinin yanlız araba polonya çıkışlı, acaba polonya çıkışlı olması bir sıkıntı oluşturur mu? çok kararsız kaldım :roll:
Kullanıcı avatarı
neco

Mesaj onatozer » 01 Haz 2013, 11:00

3.16 ve en bos donanımlı 3 serisi gercekten cok yanlış bir karar, ne motor ne donanım olarak tatminden cok uzak, ayrıca fahiş yakıt tüketimi de cabası. 3.18 den aşağı bir model bakmanızı hem kullanırken hem satarken tavsiye etmem
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj Triton » 29 Kas 2013, 20:42

Konu eski ama bir şeyler yazmak istedim.

Polonya çıkışlı 2. el araçlara her zaman dikkatle yaklaşın. Hele premium olanlara. Polonya Almanya da ki 2.el normal ve kazalı araçların en iyi müşterilerinden.

Bunları Polonya da elden geçirip tekrar satıyorlar.

Almanya da son yıllarda özellikle doğu avrupa ülkeleri avrupa birliğine katıldıktan sonra 2. el premium araçlar piyasası bayağı sıkıştı.

Eskisi gibi uygun fiyatlara iyi araç bulmak zor.

F kasa 3 serileri E90 dan daha iyi ancak 5 serisi de dahil olmak üzere daha ağır başlı araçlar.

BMW eskiden kişiye özel araç üreten firma iken şimdi paketler firması haline geldi.

Ayrıca yazan arkadaş alınmasın şu dolu/boş lafı da hiç haz etmediğim bir şeydir.

Dolu diye dünyanın parası fark verdiğiniz aksesuarlar satarken beş para etmediği gibi arıza çıkarmayı da severler...

316 ile 318 arasındaki fiyat farkı dikkatle değerlendirilmesi gereken bir noktadır ve unutmayalım ki artık BMW nin 320 diye sattığı benzinli modeller 1.6 motor bazlı.

Eskiden bu araçlarla diğer markalar arasında çok açık farklar vardı ama teknoloji o noktaya geldi ki imaj dışında bence bazı markalar çok daha iyi. BMW gibi araçların farkını tam anlamıyla değerlendirecek teknik kapasiteye sahip sürücü sayısı hiç de fazla değil ve bu fark aradaki fiyat farkına ne derece değiyor çok tartışmalı.

Benim gözümde gelmiş geçmiş en iyi 3 serileri E30 ve stili/konforu nedeniyle E46 kasa kodlarıdır.

Runflat lastik kullanımı, bizim yol şartlarımızda E90 da büyük ölçüde, F30 da ise kısmen sürüş keyfini bozdu.

Denemeden karar vermeyin. O test sürüşleri yerine kiralama yapmayı özellikle tavsiye ederim....
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Triton

Önceki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners