Gallardo v.s. 911 v.s. R8 v.s. SL 63 AMG

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Hangi aracı tercih edersiniz?

Gallardo
9
26%
911
13
37%
R8
5
14%
SL 63 AMG
8
23%

Toplam oy : 35

Re: Gallardo v.s. 911 v.s. R8 v.s. SL 63 AMG

Mesaj 2fast4u » 07 Eki 2011, 10:26

clk sende 911 ı aldın garaja cektın ustundekı mumları sonax tan gelıp temızlık yapıyorlar demıyorsun bızı yoruyorsun :D
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj 2fast4u » 07 Eki 2011, 10:39

sona kalan adayları su sekılde ozetlersek ankete katılım daha fazla olur :D
Resim
or
Resim
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Frax » 07 Eki 2011, 11:05

Razz'ın SL, SLK vb. araçlara olan ilgisini unutarak o cümleyi yazmışım özür diliyorum :D ayrıca SL 63 AMG değil SL 300 ü bildiğimi belirteyim mutlaka arada çok fark vardır ama SL300'ün € 165.164 liste fiyatı olduğunu düşünürsek hala aynı kanaatteyim. Bu para çok fazla. 2fast gibi ben de cazip taraflarını merak ediyorum, özellikle fiyatını düşününce :)

Bence çevrede az bulunan araç daha değerli. Mercedes'in fiyat çizgisi belli şu an ortalık Mercedes'ten geçilmiyor. SL ile C aynı mıdır diyeceksiniz tabi ki değil ama ortalık Mercedes doldu diyerek üst segmentte tercihini değiştirenler var çok yakın çevremde. C180 K yüzünden imajı zedelendi diye düşünüyorum, bilmiyorum siz nasıl bakıyorsunuz.

2fast'e destek için geliyor :D

Resim

Resim

Başkanım bunu al, hediyesini buraya gönder :lol:

Resim
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj drk » 07 Eki 2011, 11:13

Haftasonu bol adrenalinli ve yoğun bakışlar altında geçen havadar bir kaçamak için Gallardo. Otomatik şanzımandan uzak durmak gerekmiş. Ağırbaşlı, daha konforlu ama gerektiğinde de ortalığın tozunu dumana vermek için SL. Hızlanmalarda hantal kalıyormuş. R8 ilk çıktığında oldukça farklıydı, uzaydan gelmiş gibiydi, artık çekici bir yanı kalmadı. Carrera için fazla söze gerek yok, kullanışlı, eğlenceli ama kimisi için fazla geleneksel. Ben olsam ne yapardım? Hepsini boşverelim. Sanırım 2. el gallardo ile yeni carrera nın fiyatları arasından çok fark olmaması gerek. Sırayla 991 carrera yada pdk'li 997 mk2 carrera alırdım. S olması tercihimdir :) Kesinlikle cabrio değil coupe.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj herofb » 07 Eki 2011, 11:32

işin içine coupe girerse tabiki carrera , hem aile hem de spor araba , hem günlük kullanıma uygun hemde haftasonu keyfine

bu arada illa cabrio olacaksa oyum yavaş yavaş grand cabrio'ya doğru dönüyor
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj 2fast4u » 07 Eki 2011, 11:44

frax fotolar cıkmamıs ozellıkle ılk foto yarım ,acıl duzenlemen gerekıyor lutfen resepsiyona gelınız :D
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Emre » 07 Eki 2011, 11:46

SL63 ile R8 arasinda kaldim ve SL63 diyorum. Yalnizca bu secenekler oldugu icin SL63 diyorum yoksa eger cok yuksek performans hedeflenmiyosa Aston Martin Vantage (en yeni kasasi) veya Frax'in da dedigi gibi Granturismo (grancabrio) alirdim.

Gallardo almazdim cunku cok fazla dikkat ceken bi araba olmasinin yaninda asla bi Murcielago veya bi Aventador degil. Sehir ici kullanim esas alindiginda yukarida saydigim 3 araba ile denk degil. Exotic car sinifinda ve yuksek mileage'li kullanim acisindan insanin icini rahat ettirecek bi araba degil.

Porsche almazdim cunku Porsche'nin son donem politikasi malesef gozumde spor arabalarinin da imajini asagi cekti. Yani Porsche'nin eskiden ait oldugu kategori ve kiyaslandigi araclarla simdi ait oldugu kategori ve kiyaslandigi araclara bakarsak farki daha iyi anlariz.

R8 almazdim, cunku niyeyse her bakisimda Veyron alamayanlarin tesellisi olarak goruyorum R8'i :) Kaldi ki ic mekanina da bi turlu gozum alismadi. Aklima hep A4 vs. geliyor. Mesela SL'in de ici de cok guzel ama o da cagrisim yapiyor :)

Ic mekanda V8 veya V12 Vantage, dis dizaynda SL63 AMG, performansta SL63 AMG diyorum.

Bu arada Doruk, artik coupe cabrio ayrimi kalkti gibi cunku Hardtop tavan cikiyor hep.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Clk » 07 Eki 2011, 12:50

Yorumlar icin tesekkürler.

2fast, 911 almadim aslinda simdi düsününce yanlis yaptigimi anliyorum. Black Edition 997 (Navi, PDK, Klima, Deri v.s.) ile RRS arasinda ki fiyat farki yaklasik 10.000 Euro civari idi. Ama isin icerisine yogun kis, köpek, golf ve tatillere hanimin götürdügü 5 bavul :D girince SUV kacinilmaz bir tercih oldu.

Bu sorunun altinda 2-3 sene sonra ki arac yatiyor. Ilk baslarda Subaru WRX (tamamen ayri bir kasa seklinde üretilecek) ilgimi cekiyordu ama burada ki fiyatlari düsününce (örnek 10-15K Km 360 Modena 70.000-80.000 Euro, Porsche 911 60.000 Euro, Lamborgihini Gallardo 80-90.000 Euro) bu tarz bir araca yönelmek daha mantikli geldi.

Emre, Aston martin benim tek gectigim ve imkanlar el verirse 50. yas günümü kutlayacagim arac olacak. Bugünün sartlarinda Aston bana cok uzak ;)

R8 ikinci el fiyatlari ile cok ilginc bir arac ama sadece iki kisilik olmasi ve bagaj kapasitesinin neredeyse sifir olmasi aracin olumsuz yönleri.

Frax, SL63'e bir bin motoru calistir... Orgazm olmazsan sende sorun var derim :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners