Pontiac TransAm Burn Out..

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Pontiac TransAm Burn Out..

Mesaj razz » 27 Nis 2011, 15:49

Yeri gelmişken yine eskilerden bir fotoğraf..

Sene 1995.. Yer Ortaköy.. Razz ÖSS/ÖYS ile ilgileneceğine yine eski Amerikan peşinde :)

Araç 1953 Chevrolet Bel Air Coupe ( direksiz ).. Sıralı 6 silindir motor ve 2 ileri otomatik şanzumana ( Power Glide ) sahip, gerçek anlamda klasik bir araçtı.. Fotoğraflardan anlaşılacağı üzere restorasyona ihtiyaç duyuyordu.. Birkaç ay içinde satıldı ve son derece şık bir şekilde restore edildi..

Aracın direksyonunda oturan benim :) Henüz ehliyetimin olmadığı dönemler ( serseri Razz :oops: ).. Hemen arkamda oturan arkadaşım da liseden.. O da aynı sene içinde kendine 1965 Ford Mustang Coupe aldı.. Yaklaşık iki sene önce restorasyonu tamamlandı.. Halen de zevkle kullanıyor.. ;)

Resim

Hey gidi gençlik..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj razz » 27 Nis 2011, 15:56

2fast4u yazdı:emin ali paşa sanırım caddenın adıyıd ersözlü ısmınde bır galerı vardı.dayımın 90 model firebird unu satmıstık orda.Bırde 2000 li yılların hızlı amerıkancısı stingray cevdet vardı yanlıs hatırlamıyorsam.Ordan da 96 ıdı galıba 6 ılerı transam ram air almıstık arkadasa hatta tarık sarı usta maslak ta yetkılı servıs verıyordu stıngray ıcın.Vay be nerdeyse 15 sene gecmıs .Bırde hasanpasa da otomatık sanziman ustası bırısı vardı ıckıye duskundu ama ferrarı sanzımanı bıle gordum rafında:)))razz hatırlarsın belkı

Dostum Kaya Ersözlü'yü şahsen tanırım.. Hatta 307cu.in'lik mor Camaro'sunda az ağzımı burnuma sokmadı benim :) Galerisini de iyi bilirim.. Cevdet o işi hakkıyla yapan, mint olmayan aracı dükkanına sokmayan, bilgili bir insandı.. 8-) Galerisi de çok güzeldi ama malesef kapandı gitti..
Tarık Usta benim Camaro'mun pekçok işini halletmiştir.. Özellikle Z28 diferansiyeli adaptasyonu ve tiptronic ( B&M QuickShift ) montajı konusunda çok kafasını şişirmiştim.. Yeğeni Can'da iyi arkadaşımdır.. ;)
Hasanpaşa'daki eleman Zargana Hasan'dır :) Düşkünlüğü doğrudur, yakın zaman kadar çalıştığını biliyorum Göztepe Oto Sanayi civarlarında..
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Redliner » 27 Nis 2011, 16:00

Ferrari şanzımanı gördüysen yemiş bitirmiştir araba işini o adam. Stingray sahildeki en son galeriydi yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi varmı yokmu bilmiyorum. Sen arabana ne yaparsan yap istersen 20000 $ lık arabana 50000 harca custom için genede araba değer kazanmaz zaten galericilerin gözünde. Keza benim içinde öyledir. Arabaya harcadığın paranın geri dönüşü olmuyor beklemek anlamsız. Bu arada araba büyük gönül işi olduğu için bende çok titizimdir bu konuda. Kaliteli zaman geçirmek istediği zaman insan herşeye dikkat ediyor ve her ufak pürüz gözünde büyüyor insanın. Yakın bir arkadaşımın 1997 model mustangi var. Aldığında leşti araba. İnan silindirinden charger ina hatta spoiler ına eksonuza kadar belki 50 tane farklı ürün getirdi USA dan internet yoluyla bunlardan az bir kısmı gümrüğe takıldı çoğunu takılmadan aldı. Ama o şanslıdır ben 50 sipariş versem 40 ı takılır kesin :D Herneyse arabası adam oldu sonuçta hem fizik hem motor yönünden çok güzel. Ama dedim ya amerikan sonuçta her yerinden gıcır gucur sesler geliyor abi. Ben araçtan ses geldimi binememki keyifli. Ona göre ses geliyorsa bas gaza motor sesi gelsin :twisted: ama işin aslı o değil... Benim için temiz araç lazım :geek:
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj razz » 27 Nis 2011, 16:07

Bir fotoğraf da 2fast için gelsin.. Mekanlar onun sevdiği yerler ne de olsa ;) Sene 1996..

Bahsettiğim arkadaşımın '65 Mustang'i ve yine başka bir arkadaşımızın '61 Chevrolet Impala Convertible'ı.. 8-)

Resim
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Redliner » 27 Nis 2011, 16:44

Tanıdım baby burası :lol: impala da güzel ama mustang yanıyor hakikaten :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj 2fast4u » 27 Nis 2011, 17:00

legends kuruçeşme :)))
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Redliner » 29 Nis 2011, 16:11

Şu yukarıdaki amerikanları görünce aklıma direkt "street rod" diye bir oyun vardı amiga da o geldi aklıma heyyy heyyyy....... Yaşlanmışız :?
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj razz » 29 Nis 2011, 17:48

Test Drive II "The Duel" + Muscle Car Disk desem ;)
Kullanıcı avatarı
razz

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners