Nissan GT-R Neden Üretildi?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Nissan GT-R Neden Üretildi?

Mesaj 2fast4u » 31 Oca 2011, 00:53

gecen aylarda bır arkadasımla sohbet ederken konu geldı dolastı gtr muhabbetıne.nısmo ya modıfıye yaptırıp 700hp e yakın guc aldıgından bahsederken yolda porsche turbo lu bır amcamın bu nıssan mı tacızıyle ıstemeden roll on sonucunda adamı dumur etmesınden bahsetmıstı.bayagı gulmustuk ...buda japonların baska bır esprı anlayısı bazen yenılgıler sonradan onune gecılemeyen zaferler ortaya cıkarıyor.bakalım çinliler ne yapacak sımdılık cherry mı cheers mı neydı replıka car mantıgıyla basladılar:)))bu arada ben bu atakları nıssan dan degıl toyota dan beklerdım .fakat supra bır geldı pir gıttı.celıca keza oyle.. az bucuk corolla R modellerı soyle bır geldı gectı .nıssan 200sx turbo ıle gırdıgı spor camıasına adını kazıdı .Gti klasında 90 larda arabası bıle yoktu.DATSUN dıye bır marka ıken bu gunlere geldı satıs grafıklerınde japonyada bıle ılk 3 e zor gıren bu marka cıddı arge yaptı.prımera patrol ınfınıty mıcra derken 2000 lerde costu.Tr de hıc bır zaman 3S plaza sıstemıne gecemedı fakat sıkayet edılmedı.almera bana gore en rezıl modelıydı aklımda kalan.sunny gti ıse varla yok arası bır modeldi.primera 2.0 16v 150 hp pıstlerde o donem esmıstı fakat cok agırdı ıste aklımda kalan nıssan notları.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Clk » 31 Oca 2011, 09:09

2fast; Toyota Lexus markasi altinda LF-A (560 HP) üretti daha ne yapsin? Tam supersportcar !!!

Bu arada Nissan tarihinde gelmis gecmis en iyi spor otomobillerden biri olan 300ZX unutulmamali...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Emre » 31 Oca 2011, 11:00

2fast4u yazdı:zaten gtr supra nsx gıbı japonların keskın katanaları ıcın m ler amg ler s ler falan çakı nıyetıne catır cutur yenır yutulur.onların karsısına almanları degıl ıtalyanları cıkarmak daha dogru:)ben yınede gtr serısı ıcın dogru fıyata max sonuc ıcın max modıfıye alternatıflerı ıle dogru adres dıyorum bence coktan karıyerlerını sabıtledıler.daha once yukledıgım gtr fotolarına bır tane daha eklıyeyım
r35 gtr

Katilmiyorum 2fast4u. Neden mi? Eskiden M serisi dedigimiz zaman herkes bi durur dusunurdu. M serisinde italyanlara "kafa tutan" araclar vardi. M3, M5 efsanelesti. Simdi? Sifir. Italyanlarin yanina bile yaklasan araci yok.

Burada M6'ya olan kizginligimizi ifade ederken dikkat cekmek istedigimiz nokta aslinda bu. BMW'nin su anda en hizli araci M6 ve boylece M serisi bicok rakibine karsi geriye dustu. Su anda Nissan'in cikardigi GT-R, Audi'nin cikardigi RS serisi ayarinda araclari ureten BMW olmaliydi.

Aci ama gercek: Su anda M serisine mensup araclar rakiplerinin hicbirisinden daha hizli degil. Bir tek M3 icin yol tutusu vs. bahanesiyle rakiplerinden daha hizli denebilir.

M serisine saygimiz sonsuz ama BMW calisanlarinin bi an once bu serinin hak ettigi saygiyi iade etmeleri gerek!
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Emre » 31 Oca 2011, 11:11

clk yazdı:2fast; Toyota Lexus markasi altinda LF-A (560 HP) üretti daha ne yapsin? Tam supersportcar !!!

Tam supersportcar da fiyatlandirmasini gerzekce yaptilar malesef. ABD satis fiyati tam 375.000 dolar. Bu hicbi paket eklenmemis olani ustelik.

Bilgi acisindan:

Ferrari 599 GTB Fiorano en donanimlisi 366.000 dolar.

Bentley Continental GTC'nin en donanimlisi 295.000 dolar.

Aston Martin DBS Volante en donanimlisi 300.000 dolar.

+ tax.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj 2fast4u » 31 Oca 2011, 12:04

emre lexus u niye saymadigimi guzel ornekledin test araciyla yaptiklari olumlu kaza ardindan bu fiyatlar ve istedikleri sartlar kendini asti hatta bunaltti.ulasilabilir pratik ve hizli felsefesi bence bozuldu ayrica lexus u hep ayri tuttum ve tutmak istiyorum TRD yani toyota racing development diye bir kisim var ben bunlarin birseyini wrc de veya pistlerde gormem lazim .Ayrica BMW bence ailenizin spor otomobili felsefesine cok kafayi takmis durumda yani hiz limitlerine uygun emisyon oranlariyla barisik uslu bmw ler ...gecmisin yaramaz m leri bugun uslandi fakat yeni tasarim ekibi yani eski yeniler bu ise el atacak galiba ve eski 6 lar hatta belki m8 ler gorebiliriz.M3 u saymiyorum cunku o gorevini layikiyla yapan ailenin en kucuk uyesi hala yaramaz:)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Clk » 31 Oca 2011, 13:27

emre08 yazdı:Tam supersportcar da fiyatlandirmasini gerzekce yaptilar malesef. ABD satis fiyati tam 375.000 dolar. Bu hicbi paket eklenmemis olani ustelik.

Bak o ayri iste. Adamlar supersportcar ile astronomik rakamli supersportcar kavramlarini birlestirmisler :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Emre » 31 Oca 2011, 20:02

2fast4u yazdı:emre lexus u niye saymadigimi guzel ornekledin test araciyla yaptiklari olumlu kaza ardindan bu fiyatlar ve istedikleri sartlar kendini asti hatta bunaltti.ulasilabilir pratik ve hizli felsefesi bence bozuldu ayrica lexus u hep ayri tuttum ve tutmak istiyorum TRD yani toyota racing development diye bir kisim var ben bunlarin birseyini wrc de veya pistlerde gormem lazim .Ayrica BMW bence ailenizin spor otomobili felsefesine cok kafayi takmis durumda yani hiz limitlerine uygun emisyon oranlariyla barisik uslu bmw ler ...gecmisin yaramaz m leri bugun uslandi fakat yeni tasarim ekibi yani eski yeniler bu ise el atacak galiba ve eski 6 lar hatta belki m8 ler gorebiliriz.M3 u saymiyorum cunku o gorevini layikiyla yapan ailenin en kucuk uyesi hala yaramaz:)

Ayni fikirdeyim 2fast4u ama hizi elektronik limitleme yoluna gitmeleri daha mantikli degil mi? :) Yani AMG'ler, M serisi, Audi'nin R serisi, bunlar hep guc gosterisine yonelik uretilmis arabalar. Isin show kismi yani. O noktada M serisi eski itibarini kazanmali.

Bu arada mesajini okuyunca bi devrim niteliginde olan su arac akima geldi direk

Porsche 918 Spyder
0-100 - 3.2 saniye
Son hiz - 320 km/s
Yakit Tuketimi - 3 L/100 km
CO2 emission - 70 g/km

Resim
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Emre » 31 Oca 2011, 20:05

clk yazdı:
emre08 yazdı:Tam supersportcar da fiyatlandirmasini gerzekce yaptilar malesef. ABD satis fiyati tam 375.000 dolar. Bu hicbi paket eklenmemis olani ustelik.

Bak o ayri iste. Adamlar supersportcar ile astronomik rakamli supersportcar kavramlarini birlestirmisler :D

Keske fiyati 1 milyon dolar yapip %70 indirim yapsalardi. Saatte reklam yapmak icin birebir valla, bakarsin arabada da tutardi :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 77 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners