16.000 TL Bütçeli Otomobil Tavsiyesi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: 16.000 TL Bütçeli Otomobil Tavsiyesi

Mesaj altanos » 04 Haz 2013, 22:00

Cengiz reis,

Ben ZubFb arkadaşımızın dediğine şiddetle katılıyorum. Diğer yandan mesleğinizi ve meslektaşınız ahbaplarımızı düşününce alınan evin şanslıysanız biraz yatırımdan, değilseniz başka bir şehirdeki evinizin kirasını çıkarttığınız bir daireden öteye gitmediğini görüyorum. Bahsettiğim kimseler o çok özenerek aldıkları evlerini yıllardır sadece fotoğraftan görebiliyorlar, kiracılarlarıyla ve onların eve yaptıklarıyla uğraşıyorlar vs..

Diğer yandan, ikinci el araba benim için tam bir uykusuz geceler konusu. Piyasada konuşulanlar, sahibinden ilanlarındaki ucuz basma kalıp kelimeler, tertemiz ilk günkü gibi orijinal yazanların ilan detayında "orijinal amortisörleri de verilecektir"! yazması , istersen motoru ustaya gösterelimcilerle gittiğiniz ustalarının üfürükcü hocalardan farksız olması gibi abukluklar beni iyice soğuttu 2. el otomobilden.

Eğer c-max'inizi seviyorsanız, sorununuz yoksa şanslısınız ve bence macera aramayın, baran'ın da önerdiği gibi biraz daha fazla kredi çekin ve biraz olsun yatırım hedefli bir daire bakın derim.
"A theory is something nobody believes, except the person who made it. An experiment is something everybody believes, except the person who made it."
Kullanıcı avatarı
altanos

Mesaj mlm » 05 Haz 2013, 00:14

Ferhat abi, Altan çok teşekkürler, zahmet edip uzun uzun yazmışsınız.

Zarar edeceğimi bildiğim halde ilk yıl acemiliğimizi biraz olsun atmak ve ev alma işini aceleye getirip geri dönüşü olmayan bir hata yapmamak adına oradaki arkadaşlarımızın da yardımıyla bir ev kiraladım ve ilk taksitini geçtiğimiz hafta gönderdim bile :) Müstakil, iki katlı, bahçeli bir ev, ben alt katta oturacağım, tam istediğim gibi. Malum burda geçtiğimiz yıl bir deprem yaşadık, bu manada apartman dairesi psikolojisinden özellikle eşim ve kızım için biraz olsun kurtulmak istedik, tek katlı müstakil ev aradım ama var birkaç tane, içine girilecek gibi değildi. Bu bir yıl süresince hem İzmir'e alışır, hem biraz etrafımızı tanır, belki daha güzel bir hamle yaparız diye düşündük. Alacağımız evde kendimiz oturacağız, ben ev alıp kira geliri elde etmenin hiç de lezzetli olmadığını çevremden biliyorum, o sebeple hiç içinde oturmayacağım bir ev almak istemedim, zaten şartlar da elvermedi. Çekeceğim kredinin süresi minimum 10 yıl olacak, zaten emekli olduğumda İzmir'e yerleşmeyi düşündüğümden, orada görev sürem dolduğunda bir sonraki tayin yerime yalnız gidip kızımın tahsilini bölmemek istiyorum. Dediğim gibi alacağımız evde kendimiz oturacağız kısmetse.
Arabamdan çok memnunum hiç şikayetim yok, artık oluruna bıraktım, istediğim belli bir meblağ var, onun altına kesinlikle vermeyi düşünmüyorum. Müşterisi çıkarsa vereceğim. Çıkmazsa 1 yılın sonunda ev alacağımız zaman düşünürüz :)

Tekrar çok teşekkürler dostlar.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Re: Ynt: 16.000 TL Bütçeli Otomobil Tavsiyesi

Mesaj Erdem35 » 05 Haz 2013, 00:20

Cengiz evin bahcesinde de bol bol mangallar yaparsin artik... Hayirli ugurlu olsun gule gule oturun...
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Mesaj altanos » 05 Haz 2013, 00:36

Hayırlı olsun Cengiz, en doğrusunu yapmışsın. Bir de C-max i satıştan çektin mi tamamdır :)
"A theory is something nobody believes, except the person who made it. An experiment is something everybody believes, except the person who made it."
Kullanıcı avatarı
altanos

Mesaj mlm » 05 Haz 2013, 00:55

Erdem bahçeli ev, e tabi mangal da olcek :) Teşekkür ederim..
Altan sağol dostum, işte o konuda biraz kararsızlık var, bakalım kısmet :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj mlm » 31 Ağu 2013, 15:01

Arkadaşlar 92-94 Model BMW 3.18İA(ya da 3.16) hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Fiyatlar 14-17 Bin lira civarında.
200E'den vazgeçtim :D
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Erdem35 » 31 Ağu 2013, 16:01

Cengiz boşver yaşlı arabaları dostum, 3-5 bir şey daha koy üstüne 2000 üstü bir şeyler bak derim ben ;) :champ:
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Mesaj herofb » 31 Ağu 2013, 16:04

Servise tonla para verip bir de tonla benzin yakmak istersen neden olmasın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
herofb

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners