İlk araba tavsiyesi (İkinci el - otomatik )

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: İlk araba tavsiyesi (İkinci el - otomatik )

Mesaj Bahas » 07 Mar 2022, 13:45

O fiyatlara dizel otomatik seçeneği bence riskli. Bakım maliyeti can sıkabilir. Atmosferik benzinli otomatik seçeneği daha makul gibi. Ford Focus 2011-2012 benzinli otomatik bakılabilir. Gene Japon araçlarına da bakılabilir. Kolay gelsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj Derici » 07 Mar 2022, 14:59

Pranga yazdı:Başlangıçta Clio benim de aklımda vardı ama etrafımdan hep olumsuz yorumlar aldım yok plastik yok alınmaz vs gibi . Citroen için neden alınmaz dediniz nedenlerini öğrenebilir miyim ?

Bu fiyat aralığında bulabileceğim Clio lar da 90 ile 100 bin km arasında hatta daha fazla, maalesef daha az km yapmış araç bulmak zor Renault da da .

Dediğim gibi ilk aracım olacak ve ne kadar şuna takılmam buna takılmam desem de belli bir süre kullanacağım bir araç olacak ve en az sorunla bu süreci geçirmek istiyorum
Bir dönem oto alım satımı yaptım. Onun için 10+ yaşındaki Citroën den uzak durun dedim.
Kullanıcı avatarı
Derici

Mesaj esenturk » 07 Mar 2022, 18:29

O yaşlardaki psa grubundan pug ve citroenden uzak durun.

Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj mrtkrks » 07 Mar 2022, 19:16

2008-2010 c180 bakabilirsiniz o fiyatlara. Mercedes olduğu için km farketmeyecektir. Motor ve mekanik temiz bir araç tercih edilebilir. En azından Mercedes’e binmiş olursunuz. Günümüzde dizel ve benzin arasında fark kalmadı ve 220cdi yerine 180 daha az yakacaktır.

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj danGerfuLL » 07 Mar 2022, 21:28

2016'da sıfır aldığım Corsa 1.3 CDTI 95 HP Easytronic Color Edition paketi halen kullanıyorum, tavsiye ederim.

Tabi şu an fiyatları ne civarda bilmiyorum ancak bir alt paketi olan Enjoy da tercih edilebilir. Easytronic tek kavrama sanzimandir. Vites geçişleri hissedilir ancak hafif kullanıyorsanız çok sarsıntı yapmaz. Fiat motor Multijet olarak adlandirilanlardan. Vergi avantajını da göz önünde bulundurun. 1248 cc motor ilk kademe vergi ödersiniz.

Yaklaşık 90 bin km yol yaptım, 90 bin km ortalamam 5 ve ben sert araç kullanırım. Uzun yolda 3,1 lt/100 km görmüşlüğüm de var 5,5 görmüşlüğüm de. Şehir içi sakın kullanımla 4,5 sert kullanımla max 6 litre yakar. Antalya sıcak memleket o nedenle soğuk memleketlerde durum nedir net kestiremiyorum. Üzerine 1 litre daha ilave edin en fazla olacağı o. Tek kavrama olduğu için baskı balata mevcuttur. Max hız 205 km gördüm.

Merak ettiğiniz bir şey var ise yardımcı olmaya çalışırım.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj Pranga » 07 Mar 2022, 21:51

Tüm yorumlar için teşekkürler , herkesin çok kıymetli ve kendine göre haklı bulduğu değerlendirmeleri
Fakat ben yavaş yavaş kafamdaki seçenekleri belirlemeye başladım sanırım . Yoksa bu işin sonu yok bir yerden başlamak lazım :D
Peki son sorum var sizlere

2011-12 model Opel astra dizel otomatik , 90k-110k kilometre arasında düşünceleriniz ve yorumlarınız ne olur ?

Ya da 2012 model dizel Seat Leon hakkında ne düşünürsünüz ? 100k - 120k arasında
Kullanıcı avatarı
Pranga

Mesaj Krakatoa » 14 Tem 2022, 11:45

Bir an önce bir yerden başlamak şart Türkiye'de. Her aracın artıları ve eksileri mevcut, kronik sorunları var veya yok. Söylediğiniz Opel ve Seat her ikisi de iyi araçlar bence. Seçimi gözünüze güzel gelenden yana kullanın. Benim tercihim Opel olurdu.
"Like all young men I set out to be a genius, but mercifully laughter intervened."

Lawrence Durrell
Kullanıcı avatarı
Krakatoa

Önceki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners