Yetkili Sat覺c覺larda Otomobil bulunamama sorunsal覺

Genel Otomotiv Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Yetkili Sat覺c覺larda Otomobil bulunamama sorunsal覺

Mesaj eyimen » 16 Oca 2020, 17:34

Arkadalar selam,
Son bir iki ayd覺r yeni ara癟 almak niyetindeyim ama Mercedes, Audi, BMW gibi markalar覺n yetkili sat覺c覺lar覺 ellerinde ara癟 olmad覺覺n覺, x tarihinde yeni ara癟lar覺n geleceini s繹yl羹yorlar. O tarih geldiinde de, ara癟lar覺n gelmediini s繹yleyerek daha ileri bir tarih veriyorlar. Aral覺k, Ocak derken u an Mart, Nisan, May覺s aylar覺 telaffuz edilmeye baland覺 :D Zaten saat al覺rken aylarca bekliyoruz, art覺k ara癟 da m覺 alamayaca覺z bu 羹lkede? Anlamad覺覺m nokta; Ara癟 ithal edilecekken, bir anda nas覺l iptal olabilir? Bu iler planl覺 programl覺 yap覺lm覺yor mu? Yoksa bilmediim baka olaylar m覺 d繹n羹yor? Yani ara癟 geliyor da, bakas覺na m覺 sat覺l覺yor???

Not: ok ekstrem modeller aram覺yorum bu arada. ncelikli almak istediim ara癟 A200 Sedan.
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Re: Yetkili Sat覺c覺larda Otomobil bulunamama sorunsal覺

Mesaj Cruciatus » 16 Oca 2020, 17:50

Maalesef durum 繹yle. Ge癟en g羹n bir arkada覺m Peugeot 3008 almaya gitti. Bayide en 羹st donan覺m ara癟 hi癟 yok. Orta ve giri seviyesi var hep. Anlad覺覺m kadar覺yla belli besel 羹zerindeki ara癟lar pek getirlmiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj canzdmr » 16 Oca 2020, 18:06

Distribitorler cok cok az arac ithal etmeye basladi son zamlardan sonra. Ozellikle ellerinde arac kalmasindan korktuklari icin bunu yapiyorlar diye dusunuyorum.

Bence istediginiz arac icin kapora verip siraya girin. Aksi takdirde uzun zaman alabilir istediginiz araci bulmaniz.

Bir diger alternatif ulkedeki butun bayileri telefonlar arayip a200 sedan var mi ellerinde diye sormak. Farkli bir ilde bulursaniz alip gelebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
canzdmr

Ya: 35
Kay覺t: 02 ub 2018, 13:28

Mesaj Umutt » 16 Oca 2020, 18:10

Bayiler, s覺f覺r ara癟 sat覺lar覺 ge癟tiimiz sene extreme derecede azald覺覺 i癟in, stok maliyetlerini azaltmak amac覺yla, sipari adetlerini d羹羹rd羹ler bildiim kadar覺 ile Engin Hocam. Keza buna paralel ekilde 羹retim adetleri de d羹t羹. Neticede Just in time (tam zaman覺nda 羹retim) modeli ile 癟al覺an bir ana sanayi den bahsediyoruz, sipariler belli bir s羹re 繹nce al覺n覺p ona g繹re 羹retim yap覺l覺yor. Bu sebeple envanter, anl覺k geniletilip daralt覺lam覺yor. Bir s羹redir de bu envanter k羹癟羹ltme s羹reci devam edegeliyor..

LYA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj moy » 16 Oca 2020, 18:31

Y覺lba覺ndan 繹nce bayiler eldeki stoklar覺 eritmek ve y覺ll覺k sat覺 kotalar覺n覺 tutturmak ad覺na g羹zel kampanyalar yapt覺lar,
Ge癟en hafta E yi kolumana bak覺ma b覺rakt覺m 癟覺k覺ta showrooma bi bakay覺m ne var ne yok dedim.襤癟erde hi癟 0 km ara癟 kalmam覺 hepsi onayl覺 2.el ara癟lard覺.
lkemizde g羹ven endeksi 癟ok d羹羹k kimse elinde stok tutmuyor. retici, sat覺c覺, esnaf, t羹ccar, 繹nceden al覺rken kazan覺rd覺 imdi d繹vizde/faizde bekleyip kazan覺yor.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj adorno » 16 Oca 2020, 19:07

moy yazd覺:Y覺lba覺ndan 繹nce bayiler eldeki stoklar覺 eritmek ve y覺ll覺k sat覺 kotalar覺n覺 tutturmak ad覺na g羹zel kampanyalar yapt覺lar,
Ge癟en hafta E yi kolumana bak覺ma b覺rakt覺m 癟覺k覺ta showrooma bi bakay覺m ne var ne yok dedim.襤癟erde hi癟 0 km ara癟 kalmam覺 hepsi onayl覺 2.el ara癟lard覺.
lkemizde g羹ven endeksi 癟ok d羹羹k kimse elinde stok tutmuyor. retici, sat覺c覺, esnaf, t羹ccar, 繹nceden al覺rken kazan覺rd覺 imdi d繹vizde/faizde bekleyip kazan覺yor.
Mercedes bayiye sergileyecegi araci satin almak kaydiyla veriyor artik, ayrica bu sektoru sektor haline getiren oncelikle malum site ve galerici lobisi bayiden araclarin siparislerini kapatiyor, bayide yok galeride 0 arac var, ve fiyatlari kendileri kafalarina gore belirliyolar, bu fiyatlar sisince 2.ellerde alip basini gidiyor. 120-130K bandindaki Selection Plus w204FL lere 180K-190K fiyat yazar olunmus. Serbest piyasa mi evet dogru ama bu kadar serbestlik de olur mu? Sunu da eklemeliyim ki donanim olarak dolu premiumlar genelde kurumsal kiralamacilar tarafindan ayni yontemle alinmakta. Buyuk resmi goruyor musunuz diyip son zamanlarin en yerinde tespitinin de gelismesi muhtemel post-truth a kurban etmek istemezdim ama boyle maalesef gercekler.

SM-A705FN cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Her baar覺l覺 erkein ard覺nda en az bir kad覺n vard覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
adorno

Kay覺t: 23 Tem 2012, 22:49

Mesaj moy » 16 Oca 2020, 19:41

lkede herkes al覺p bindii ara癟覺 satarken kar etme peinde olduundan u癟tu gitti fiyatlar.
Malum siteye giriliyor muadil ara癟 fiyatlar覺na bak覺l覺yor onun arabas覺 xxx tl ise bende Harman Kardon ses sistemi de var xxx + 15.000 tl diyor
繹teki bak覺yor benim arabam 20.000 km daha az xxx + 15.000 TL +3000 TL diyor sonra piyasada al覺nacak ara癟 kalm覺yor.
ahsen ben 2.elde bu 癟akal tayfaya para kazand覺rmaktansa gider bayiden 繹zel sipari yapar beklerim.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj eskiserkan » 16 Oca 2020, 19:42

Bu arac bulunmama konusunun Agustos sonu Eylul basi gibi boyle olacagi belliydi. Galeriler sifir araclari bayilerden topladi, ustune amortisman kanunu cikinca zaten az sayida olan stoklar hizli bicimde tukendi. Mayis ayindan sonra duzelecegini dusunuyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
eskiserkan

Kay覺t: 16 May 2010, 23:37

Sonraki

D繹n TSF Otomotiv & Motorsporlar覺 - Automotive & Motorsports

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners