Arka koltukları geniş, tavanı yüksek, ferah araba tavsiyesi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Arka koltukları geniş, tavanı yüksek, ferah araba tavsiyesi

Mesaj Eterna » 17 Kas 2019, 09:47

Dostlarım selam,

Konu başlığını içimden geldiği gibi yazdım. Böylece tam olarak ne istediğimi anlatabileceğimi düşündüm. :)

Ben 1.90 boyundayım. Genellikle yükseklik ayarı ve geriye itebilme sayesinde her arabada şöför koltuğuna rahatça oturabilirim. Ama ben şöför iken arka koltuğa geçecek kişi için aynı şey geçerli olmuyor. Misafir uğurlama/karşılama, iş, düğün, (Allah korusun) cenaze, organizasyon, aile seyahati vs. sebebi ile araba dolduğunda genelde rahatımdan vazgeçip koltuğumu öne çekmek zorunda kalıyorum. Ve bundan nefret ediyorum.

Birde uzun yolda yorulduğumda hanım geçiyor direksiyona.Ben arka koltuğa oğlumun yanında geçiyorum. Tamam dizim sıkışmıyor, kafam tavana vurmuyor ama sınırlıyım rahat değilim.

Şu an da kullandığım araba 2013 Golf. Hatchback arabalara göre hacim olarak en iyilerden sayılır. Tavanın arkaya doğru düz devam etmesi avantaj sağlıyor. Hanım hatchback seviyor. Otoparkımız da küçük. O yüzden genelde bu tür arabalar tercih ediyoruz.

Eskiden arabalar tam benim istediğim gibiydi. Şimdi tavan arka koltukların oradan itibaran aşağıya doğru inmeye başlıyor. Bu da arka tarafı daha alçak,basık yapıyor.

2011 model Toyota Auris vardı. Yayla yayla. Hatchback değil mpv dersin. Şimdi ki güncel modeli ile alakası yok. Ama değişti. Daha alçak ve basık yapıldı. O yüzden artık bir seçenek değil.

Mesela Honda Jazz. Sahip olmadım ama defalarca bindim ve inceledim. Çok şaşırdım, inanamadım. Benim gibi 1.90 boyunda 4 kişi yayılarak oturur. Mühendislik harikası. Aslında bu konunun cevabıdır. Bu konuyu direk kapatır. Ama 1.3 hatta yeni 1.5 modellerinde bile yokuş çıkamadım diyen eleştiriler okudum ve vazgeçtim.

Eski Forf Fiesta hatılar mısınız? Yüksek ve ferah arabaydı. Şimdi ki basık ve ufacık.

Toyota Verso, Opel Meriva, Renault Scenic gibi mpv sınıflar ya üretilmiyor ya Türkiye'ye gelmiyor.

Bir de çok çok iddalı Nissan Note vardı yok oldu arkasından Nissan Pulsar geldi. Defalarca gittim inceledim. İçi otobüs gibiydi. Arka koltukta bacak bacak üzerine atardın. Şu an olsa alırdım. İkisi de kaldırıldı.

Mitsubishi Colt vardı yine. Belki çok büyük bir araba değildi ama dışına göre içi çok büyüktü. O da gitti.

Sizlerden de geniş hacimli ile bildiğiniz, tecrübe ettiğiniz modeller var ise tavsiye etmenizi rica ediyorum. Tabii Range Rover falan değil. Orta sınıf bir bütçeye göre :)

Aşağıdaki arabalardan incelediğim, kullandığım, sahip olduğum modeller oldu. Hepsi hacim olarak çok iyilerdi. Günümüzde tutunamadı bir çoğu.

NİSSAN PULSAR
Resim

2011 TOYOTA AURİS
Resim

2007 FORD FİESTA
Resim

HONDA JAZZ
Resim

OPEL MERİVA
Resim

MİTSUBİSHİ COLT
Resim

NİSSAN NOTE
Resim

RENAULT SCENİC
Resim

TOYOTA VERSO
Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Arka koltukları geniş, tavanı yüksek, ferah araba tavsiy

Mesaj Maradona » 17 Kas 2019, 10:17

Aynı sebeple Fiat 500L alan arkadaşlarım oldu ve çok memnunlar... Aklınızda bulunsun... [emoji56]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj Umutt » 17 Kas 2019, 10:43

Sınıfı farklı olsa da, yazdığınız araçların fiyat aralığını ve kriterlerinizi dikkate alarak Mitsubishi Asx önermek isterim, ikinci el fiyatları da oldukça uygun.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj morningstar » 17 Kas 2019, 11:09

2014 model fiat 500L 1.3 otomatik aracım vardı.3 yıl civarı kullandim.Kesinlikle şimdiye kadar kullandigim ici en ferah olan araçtır.Yakitı yok denecek kadar az bir depoyla 1000km gittigimi bilirim.Aracin bana göre kötü yanlarına gelirsek vitesidir.Tamam otomatik vites ama geçişleri aşırı hissettiriyor. Koltukları uzun yol yaptigimda kavraması iyi olmadığı için bel ağrısı yapıyordu.Donanim olarak yeterliydi lazım olan herşeyi koymuşlar araca.1.3 motor ilk başlarda çok güçsüz gelsede yeterli geldi.Yokuslarda araç dolu iken bile ciktim biraz bağırıyordu araç.Birde motorun calisma sesi biraz traktör motoru gibi gürültülü geliyordu bana [emoji3]
1.6 ları çıkmış gerçi onlara bakmak daha mantıkli

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son morningstar tarafından 17 Kas 2019, 17:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj Maradona » 17 Kas 2019, 11:49

morningstar yazdı:2014 model fiat 500L 1.3 otomatik aracım vardı.3 yıl civarı kullandim.Kesinlikle şimdiye kadar kullandigim ici en ferah olan araçtır.Yakitı yok denecek kadar az bir depoyla 1000km gittigimi bilirim.Aracin bana göre kötü yanlarına gelirsek vitesidir.Tamam otomatik vites ama geçişleri aşırı hissettiriyor. Koltukları uzun yol yaptigimda kavrasaması iyi olmadığı için bel ağrısı yapıyordu.Donanim olarak yeterliydi lazım olan herşeyi koymuşlar araca.1.3 motor ilk başlarda çok güçsüz gelsede yeterli geldi.Yokuslarda araç dolu iken bile ciktim biraz bağırıyordu araç.Birde motorun calisma sesi biraz traktörde motoru gibi gürültülü geliyordu bana [emoji3]
1.6 ları çıkmış gerçi onlara bakmak daha mantıkli

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Multijet 1.6 çok iyi gider, 1.3 o kasalara hafif geliyor... [emoji106]

Yokuş yukarı 6. viteste bile deli gibi hızlanıyor araba 1.6 ile... Uzun yol yapasım geldi... [emoji7]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj mturann » 17 Kas 2019, 11:49

RENAULT SCENİC
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj eraslani » 17 Kas 2019, 12:13

Scenic işi çözer gibi görünüyor ama artık güncel değil.Benim inerim skoda superb,fiyat yüksek gelirse yine Skoda Octavia.Bu araçların bagaj ve iç hacmi şaşırtıcı boyutlarda.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj coolfire » 17 Kas 2019, 13:31

Eski bir picasso kullanıcısı olarak tavsiye ederim.

https://www.instagram.com/seyahatsevenaile/
Kullanıcı avatarı
coolfire

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners