TSF yelerine zel 襤ndirimli Sat覺l覺k Oris Modellerini 襤ncelemek 襤癟in T覺klay覺n覺z

Arka koltuklar覺 geni, tavan覺 y羹ksek, ferah araba tavsiyesi

Genel Otomotiv Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Arka koltuklar覺 geni, tavan覺 y羹ksek, ferah araba tavsiyesi

Mesaj Eterna » 17 Kas 2019, 09:47

Dostlar覺m selam,

Konu bal覺覺n覺 i癟imden geldii gibi yazd覺m. B繹ylece tam olarak ne istediimi anlatabileceimi d羹羹nd羹m. :)

Ben 1.90 boyunday覺m. Genellikle y羹kseklik ayar覺 ve geriye itebilme sayesinde her arabada 繹f繹r koltuuna rahat癟a oturabilirim. Ama ben 繹f繹r iken arka koltua ge癟ecek kii i癟in ayn覺 ey ge癟erli olmuyor. Misafir uurlama/kar覺lama, i, d羹羹n, (Allah korusun) cenaze, organizasyon, aile seyahati vs. sebebi ile araba dolduunda genelde rahat覺mdan vazge癟ip koltuumu 繹ne 癟ekmek zorunda kal覺yorum. Ve bundan nefret ediyorum.

Birde uzun yolda yorulduumda han覺m ge癟iyor direksiyona.Ben arka koltua olumun yan覺nda ge癟iyorum. Tamam dizim s覺k覺m覺yor, kafam tavana vurmuyor ama s覺n覺rl覺y覺m rahat deilim.

u an da kulland覺覺m araba 2013 Golf. Hatchback arabalara g繹re hacim olarak en iyilerden say覺l覺r. Tavan覺n arkaya doru d羹z devam etmesi avantaj sal覺yor. Han覺m hatchback seviyor. Otopark覺m覺z da k羹癟羹k. O y羹zden genelde bu t羹r arabalar tercih ediyoruz.

Eskiden arabalar tam benim istediim gibiydi. imdi tavan arka koltuklar覺n oradan itibaran aa覺ya doru inmeye bal覺yor. Bu da arka taraf覺 daha al癟ak,bas覺k yap覺yor.

2011 model Toyota Auris vard覺. Yayla yayla. Hatchback deil mpv dersin. imdi ki g羹ncel modeli ile alakas覺 yok. Ama deiti. Daha al癟ak ve bas覺k yap覺ld覺. O y羹zden art覺k bir se癟enek deil.

Mesela Honda Jazz. Sahip olmad覺m ama defalarca bindim ve inceledim. ok a覺rd覺m, inanamad覺m. Benim gibi 1.90 boyunda 4 kii yay覺larak oturur. M羹hendislik harikas覺. Asl覺nda bu konunun cevab覺d覺r. Bu konuyu direk kapat覺r. Ama 1.3 hatta yeni 1.5 modellerinde bile yoku 癟覺kamad覺m diyen eletiriler okudum ve vazge癟tim.

Eski Forf Fiesta hat覺lar m覺s覺n覺z? Y羹ksek ve ferah arabayd覺. imdi ki bas覺k ve ufac覺k.

Toyota Verso, Opel Meriva, Renault Scenic gibi mpv s覺n覺flar ya 羹retilmiyor ya T羹rkiye'ye gelmiyor.

Bir de 癟ok 癟ok iddal覺 Nissan Note vard覺 yok oldu arkas覺ndan Nissan Pulsar geldi. Defalarca gittim inceledim. 襤癟i otob羹s gibiydi. Arka koltukta bacak bacak 羹zerine atard覺n. u an olsa al覺rd覺m. 襤kisi de kald覺r覺ld覺.

Mitsubishi Colt vard覺 yine. Belki 癟ok b羹y羹k bir araba deildi ama d覺覺na g繹re i癟i 癟ok b羹y羹kt羹. O da gitti.

Sizlerden de geni hacimli ile bildiiniz, tecr羹be ettiiniz modeller var ise tavsiye etmenizi rica ediyorum. Tabii Range Rover falan deil. Orta s覺n覺f bir b羹t癟eye g繹re :)

Aa覺daki arabalardan incelediim, kulland覺覺m, sahip olduum modeller oldu. Hepsi hacim olarak 癟ok iyilerdi. G羹n羹m羹zde tutunamad覺 bir 癟ou.

N襤SSAN PULSAR
Resim

2011 TOYOTA AUR襤S
Resim

2007 FORD F襤ESTA
Resim

HONDA JAZZ
Resim

OPEL MER襤VA
Resim

M襤TSUB襤SH襤 COLT
Resim

N襤SSAN NOTE
Resim

RENAULT SCEN襤C
Resim

TOYOTA VERSO
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 45
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Re: Arka koltuklar覺 geni, tavan覺 y羹ksek, ferah araba tavsiy

Mesaj Maradona » 17 Kas 2019, 10:17

Ayn覺 sebeple Fiat 500L alan arkadalar覺m oldu ve 癟ok memnunlar... Akl覺n覺zda bulunsun... [emoji56]
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 43
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj Umutt » 17 Kas 2019, 10:43

S覺n覺f覺 farkl覺 olsa da, yazd覺覺n覺z ara癟lar覺n fiyat aral覺覺n覺 ve kriterlerinizi dikkate alarak Mitsubishi Asx 繹nermek isterim, ikinci el fiyatlar覺 da olduk癟a uygun.

LYA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj morningstar » 17 Kas 2019, 11:09

2014 model fiat 500L 1.3 otomatik arac覺m vard覺.3 y覺l civar覺 kullandim.Kesinlikle imdiye kadar kullandigim ici en ferah olan ara癟t覺r.Yakit覺 yok denecek kadar az bir depoyla 1000km gittigimi bilirim.Aracin bana g繹re k繹t羹 yanlar覺na gelirsek vitesidir.Tamam otomatik vites ama ge癟ileri a覺r覺 hissettiriyor. Koltuklar覺 uzun yol yaptigimda kavramas覺 iyi olmad覺覺 i癟in bel ar覺s覺 yap覺yordu.Donanim olarak yeterliydi laz覺m olan hereyi koymular araca.1.3 motor ilk balarda 癟ok g羹癟s羹z gelsede yeterli geldi.Yokuslarda ara癟 dolu iken bile ciktim biraz ba覺r覺yordu ara癟.Birde motorun calisma sesi biraz trakt繹r motoru gibi g羹r羹lt羹l羹 geliyordu bana [emoji3]
1.6 lar覺 癟覺km覺 ger癟i onlara bakmak daha mant覺kli

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
En son morningstar taraf覺ndan 17 Kas 2019, 17:35 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 25
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj Maradona » 17 Kas 2019, 11:49

morningstar yazd覺:2014 model fiat 500L 1.3 otomatik arac覺m vard覺.3 y覺l civar覺 kullandim.Kesinlikle imdiye kadar kullandigim ici en ferah olan ara癟t覺r.Yakit覺 yok denecek kadar az bir depoyla 1000km gittigimi bilirim.Aracin bana g繹re k繹t羹 yanlar覺na gelirsek vitesidir.Tamam otomatik vites ama ge癟ileri a覺r覺 hissettiriyor. Koltuklar覺 uzun yol yaptigimda kavrasamas覺 iyi olmad覺覺 i癟in bel ar覺s覺 yap覺yordu.Donanim olarak yeterliydi laz覺m olan hereyi koymular araca.1.3 motor ilk balarda 癟ok g羹癟s羹z gelsede yeterli geldi.Yokuslarda ara癟 dolu iken bile ciktim biraz ba覺r覺yordu ara癟.Birde motorun calisma sesi biraz trakt繹rde motoru gibi g羹r羹lt羹l羹 geliyordu bana [emoji3]
1.6 lar覺 癟覺km覺 ger癟i onlara bakmak daha mant覺kli

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Multijet 1.6 癟ok iyi gider, 1.3 o kasalara hafif geliyor... [emoji106]

Yoku yukar覺 6. viteste bile deli gibi h覺zlan覺yor araba 1.6 ile... Uzun yol yapas覺m geldi... [emoji7]
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj mturann » 17 Kas 2019, 11:49

RENAULT SCEN襤C
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj eraslani » 17 Kas 2019, 12:13

Scenic ii 癟繹zer gibi g繹r羹n羹yor ama art覺k g羹ncel deil.Benim inerim skoda superb,fiyat y羹ksek gelirse yine Skoda Octavia.Bu ara癟lar覺n bagaj ve i癟 hacmi a覺rt覺c覺 boyutlarda.

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj coolfire » 17 Kas 2019, 13:31

Eski bir picasso kullan覺c覺s覺 olarak tavsiye ederim.

https://www.instagram.com/seyahatsevenaile/
Instagram: seyahatsevenaile
Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Ya: 44
Kay覺t: 16 Mar 2013, 14:53

Mesaj mrmataraci » 17 Kas 2019, 22:39

Ben 1.85, 2 evlad覺m 1.85 ve 2.01 boyunda. Ayn覺 sebeplerden Peugeot 301 ald覺k. ok memnunuz.
Kullan覺c覺 avatar覺
mrmataraci

Ya: 57
Kay覺t: 22 Oca 2016, 14:08

Mesaj Cruciatus » 18 Kas 2019, 00:21

Bir Superb sahibi olarak kesinlikle 繹neririm. Arka koltuk diz mesafesi s覺n覺f覺ndaki hi癟bir arabada yok, bagaj da ayn覺 ekilde..

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Sonraki

D繹n TSF Otomotiv & Motorsporlar覺 - Automotive & Motorsports

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 5 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners