Insignia

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Insignia

Mesaj Cruciatus » 17 Eyl 2019, 20:40

Bir Superb sahibi olarak kesinlikle tavsiye ederim. Hadi olmadı Octavia. İkisi de çok iyi..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj dogodenizli » 17 Eyl 2019, 20:41

canzdmr yazdı:
dogodenizli yazdı:Çok yakar az kaçar. 60 binden sonra şanzıman dağıtır. Vites geçişleri zorlaşır,zorlarsanız en fazla 10 bin km dayanır bakımsız şekilde. Yedek parçası zor bulunur ve pahalıdır. İkinci eli ölüdür. İç mekan kalitesi ve genel olarak parça kalitesi muadillerinin gerisindedir.

Bunları bir galerici olarak yazıyorum. Umarım dikkate alır ve bu yanlıştan bir an evvel dönersiniz. Zira daha önce Insignia alıp memnun olan birini görmedim. Göreceğimi de zannetmiyorum.

Ben sizi hukukcu biliyordum sevgili dogodenizli, galeri isi yeni mi ?

Merhaba Can Bey.

Hukukçu diye bir mesleğin varlığından haberdar değilim. Yeni mi çıkmış?

Ha mesleğimi çok merak ediyorsanız șu anda adlı yargı sınavına hazırlanan stajyer bir avukatım.
Ailecek uzun süredir galericilik sektörünün de içindeyiz. Yani bir mesleği icra etmek diğerine engel olmuyor :D veyahut herkes tek bir iste çalışacak diye bir kaide yok.

Keza eski mesajlarıma bakarsanız bilhassa araba hususunda daha önceden de yazmıştım.
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj canzdmr » 17 Eyl 2019, 21:06

dogodenizli yazdı:
canzdmr yazdı:
dogodenizli yazdı:Çok yakar az kaçar. 60 binden sonra şanzıman dağıtır. Vites geçişleri zorlaşır,zorlarsanız en fazla 10 bin km dayanır bakımsız şekilde. Yedek parçası zor bulunur ve pahalıdır. İkinci eli ölüdür. İç mekan kalitesi ve genel olarak parça kalitesi muadillerinin gerisindedir.

Bunları bir galerici olarak yazıyorum. Umarım dikkate alır ve bu yanlıştan bir an evvel dönersiniz. Zira daha önce Insignia alıp memnun olan birini görmedim. Göreceğimi de zannetmiyorum.

Ben sizi hukukcu biliyordum sevgili dogodenizli, galeri isi yeni mi ?

Merhaba Can Bey.

Hukukçu diye bir mesleğin varlığından haberdar değilim. Yeni mi çıkmış?

Ha mesleğimi çok merak ediyorsanız șu anda adlı yargı sınavına hazırlanan stajyer bir avukatım.
Ailecek uzun süredir galericilik sektörünün de içindeyiz. Yani bir mesleği icra etmek diğerine engel olmuyor :D veyahut herkes tek bir iste çalışacak diye bir kaide yok.

Keza eski mesajlarıma bakarsanız bilhassa araba hususunda daha önceden de yazmıştım.

Tesekkur ederim bilgilendirme icin, zahmet edip cevap verdiniz. Galericilik zor is, hele otomotiv sektorunun icine dustugu son durumdan sonra.

Adli yargi sinavlarinda da basarilar dilerim.

Bu arada 2 meslegi de icra eden ornekler var haklisiniz. Ornegin Ferhat Gocer hem sarkici hem doktor. Dogodenizli hem galerici hem avukat neden olmasin ? :)

Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj dogodenizli » 17 Eyl 2019, 21:42

Can Bey sizi tenzih ederek birkaç şey yazmak istiyorum.
Biliyorum forumdaki art niyetli insanlardan değilsiniz. Verdiğiniz örneği de teşbihte hata olmaz diyerek geçiştiriyorum. Zamanında sizden fikir aldığım,akil danıştıgim da olmuştur. Bu nedenle yazdıklarımı lütfen üstünüze alınmayın.

Geçen gün Başkanların ve Ünlülerin Saatleri adlı başlıkta yazdıklarımız yetkililer tarafından silindi ancak ben yine yazayım. Zira ne kadar sessiz kalırsam kalayım hicbir şey değişmiyor. Aksine daha da kötüye gidiyoruz.
Yaklaşık bir ay paylaşım yapmadım sessiz sedasız forumu takip ettim ve gördüm ki sorun kişilerden bağımsız bir hal almış. Forumun seviyesi her geçen gün düşüyor. Kelimeler kifayetsiz kalıyor çoğu zaman.

Gelelim konuya,Beyefendi bir araç hakkında fikir almak için başlık açmış ve biz de cevap vermişiz. Cevap verirken de pekiştirici olsun diye galeri işi yaptığımı söylemişim. Keza diğer kullanıcılar da cevap verirken ne kullandıklarını,ne sure kullandıklarını belirtmişler ki zaten fikir isteyen ve başlığı açan kullanıcının da amacı bu. Tecrübeli insanlardan fikir almak. Buraya kadar her şey normal.

Asıl sorun bir araç başlığında konunun benim mesleğime nereden geldiği? Çok mu havalı bir meslekmis galericilik veyahut avukatlık? Yapılamaz işler miymis?

Elinde para balyalarıyla fotoğraf paylaşanlar mi dersiniz,birbirleriyle müstehcen şekilde konuşanlar mi dersiniz,kutu açılışını kıskanıp rüşvet alıyor imasında bulunan mi dersiniz,''rolex takmayani kaale almam,adam da demem'' diyeni mi ararsınız,bu yapılanları meşrulaştırmaya çalışanlar mi dersiniz. Hepsini kısa süre içinde gördü bu forum. Bunlar sadece birkaç saniye içinde aklıma gelen örnekler,daha niceleri var.
Yeter artık. Biri şimdi çıkıp @Cruciatus'a ''sende Superb mi vardı yeea'' diyecek diye korkuyorum. Ki bu dediğim şey olursa sasirmam. Zira birbirinin saatlerini sayanlar dahi var artık forumda.
Kendi topugumuza sıkıyoruz haberimiz yok. Biraz daha sakin olabiliriz,biraz daha yapıcı olabiliriz. Hatta bunlara da gerek yok gergin olmayalım yeter.

Biliyorum bu yazdıklarımın yeri burası değil. Ancak sus sus nereye kadar. Kendini anlatmak istiyor insan bir yerde. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı tüm forumdaslardan özür dilerim.
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj canzdmr » 17 Eyl 2019, 22:49

dogodenizli yazdı:Can Bey sizi tenzih ederek birkaç şey yazmak istiyorum.
Biliyorum forumdaki art niyetli insanlardan değilsiniz. Verdiğiniz örneği de teşbihte hata olmaz diyerek geçiştiriyorum. Zamanında sizden fikir aldığım,akil danıştıgim da olmuştur. Bu nedenle yazdıklarımı lütfen üstünüze alınmayın.

Geçen gün Başkanların ve Ünlülerin Saatleri adlı başlıkta yazdıklarımız yetkililer tarafından silindi ancak ben yine yazayım. Zira ne kadar sessiz kalırsam kalayım hicbir şey değişmiyor. Aksine daha da kötüye gidiyoruz.
Yaklaşık bir ay paylaşım yapmadım sessiz sedasız forumu takip ettim ve gördüm ki sorun kişilerden bağımsız bir hal almış. Forumun seviyesi her geçen gün düşüyor. Kelimeler kifayetsiz kalıyor çoğu zaman.

Gelelim konuya,Beyefendi bir araç hakkında fikir almak için başlık açmış ve biz de cevap vermişiz. Cevap verirken de pekiştirici olsun diye galeri işi yaptığımı söylemişim. Keza diğer kullanıcılar da cevap verirken ne kullandıklarını,ne sure kullandıklarını belirtmişler ki zaten fikir isteyen ve başlığı açan kullanıcının da amacı bu. Tecrübeli insanlardan fikir almak. Buraya kadar her şey normal.

Asıl sorun bir araç başlığında konunun benim mesleğime nereden geldiği? Çok mu havalı bir meslekmis galericilik veyahut avukatlık? Yapılamaz işler miymis?

Elinde para balyalarıyla fotoğraf paylaşanlar mi dersiniz,birbirleriyle müstehcen şekilde konuşanlar mi dersiniz,kutu açılışını kıskanıp rüşvet alıyor imasında bulunan mi dersiniz,''rolex takmayani kaale almam,adam da demem'' diyeni mi ararsınız,bu yapılanları meşrulaştırmaya çalışanlar mi dersiniz. Hepsini kısa süre içinde gördü bu forum. Bunlar sadece birkaç saniye içinde aklıma gelen örnekler,daha niceleri var.
Yeter artık. Biri şimdi çıkıp @Cruciatus'a ''sende Superb mi vardı yeea'' diyecek diye korkuyorum. Ki bu dediğim şey olursa sasirmam. Zira birbirinin saatlerini sayanlar dahi var artık forumda.
Kendi topugumuza sıkıyoruz haberimiz yok. Biraz daha sakin olabiliriz,biraz daha yapıcı olabiliriz. Hatta bunlara da gerek yok gergin olmayalım yeter.

Biliyorum bu yazdıklarımın yeri burası değil. Ancak sus sus nereye kadar. Kendini anlatmak istiyor insan bir yerde. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı tüm forumdaslardan özür dilerim.

Valla guzel yazmissiniz, haklisiniz soylediklerinizin bir cogunda. Forumun gidisati aslinda ulkenin gidisati ile benzer.

Ben eski konusmalardan sizin hukuk ile ilgili oldugunuzu hatirliyordum ondan sordum
Hukuk mu galeri mi diye ? Yoksa kimin ne meslekle ugrastigi muhim degil neden olsun ki. Her meslek grubundan insanlar var burada.

Yoksa turk insaninin geninde var her konuda bilgili olmasi, her konu ile ilgili soylecekleri olmasi vs.

Forumda tomarla para paylasanlarda bunu bilerek yapiyor zaten merak etmeyin. Sahte rolex fotosu koyandan tutun artislik yapmaya calisan. Neler neler gorduk forumda.

Neyse uzatmayalim arkadasin konusunuda kirlettik zaten.

Opel zevksiz arabadir onu soyleleyim bende. Hissiyati yoktur keyif vermez. Vag grubuda ultra keyifli makineler uretmez ama en azindan daha sorunsuz arabalardir.

Keyif istiyorsaniz ust siniflara cikmak gerekir.

İnsignia alacagima japon bi sedan alirdim sanirim. Daha sorunsuz ve keyifli bir makineye binerdim.

Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj morningstar » 17 Eyl 2019, 23:04

Hıc insignia kullanmadim fakat opelin diğer modellerinden dsg sanzimanli modelleri kullandim.Performans,rahatlık yakıt tüketimi hiçbirinden memnun kalmadım.Araclar uzun süre bende kalmadığı için ariza durumlarını bilmiyorum.Diger seçeneğiniz süper b ise kesinlikle güzel bir araç hatta bana göre kendi segmentinde en konforlu araç bile diyebilirim.Bir alt model olan octavia da gayet iyidir onada bakabilirsiniz.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj dogodenizli » 17 Eyl 2019, 23:11

İçinde çarpıcı tespitler barındıran güzel bir yazı olmuş.
Ilımlı cevabınız ve eleştirilerime değer verdiğiniz için teşekkürler Can Bey. Bu yazdıklarımı bir başkasına yazmış olsam -tenzih ederim dememe rağmen- çoktan üslubunu bozmuştu.
Keşke herkes sizin gibi naif olabilse ve forum bu noktaya gelmese.

Daha fazla konudan sapmadan gelelim tekrardan Insignia'ya.
Yazdıklarıma ek olarak Can Bey'in söylediklerine katılıyorum. Aracın sürüş hissiyatı bana da çok yapay geldi. İlk etapta bekledigim o hazzı alamadım. Ancak araçla uzun yol deneyimim olmadığı için net ifadeler kullanmayayım.
Kullanıcı avatarı
dogodenizli

Mesaj ikarakas » 18 Eyl 2019, 11:52

Arkadaşlar burası bence kaliteli ve seviyeli bir forum hiç gerek yok makam mevki işlerine girmeye sanal ortam sonuçta.
Ben fabrikada çalışan vasıfsız bir isciyim günde 10 saat ve ayakta çalışıyorum.İsten çıkınca otobüs derdinden kurtulmak için biraz birikmiş biraz krediyle orta halli bir araç almayı planlıyorum bunun için yardım istemiştim deneyimi olan arkadaşlardan
Kullanıcı avatarı
ikarakas

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners