Ara├ž dan─▒┼čma/tavsiye

Genel Otomotiv Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

Ara├ž dan─▒┼čma/tavsiye

Mesaj leonardo06 » 20 May 2017, 03:39

Arkada┼člar selam herkese,
Bilindi─či ├╝zere Kanada'day─▒m ve burada 3.ay─▒m─▒ doldurdum.

┼×ubat sonunda gelmi┼čtim ve -20leri g├Ârd├╝m maalesef. Haziran ay─▒ndan itibaren k─▒sa bir yaz ya┼čanacakm─▒┼č Eyl├╝l sonuna kadar.

Kanadal─▒lar genelde yazl─▒k ve k─▒┼čl─▒k iki ara├ž bulunduruyolar. K─▒┼č─▒n mutlak surette SUV tercih ediliyor, yaz─▒n sedana ge├žiyorlar.

Benim, maddi olarak iki ara├ž bulundurmam m├╝mk├╝n de─čil. Bu minvalde hem k─▒┼č─▒n hem yaz─▒n beni ├╝zmeyecek bir ara├ž aray─▒┼č─▒nday─▒m. B├╝t├žem 10.000 dolar civar─▒. Bebe─čim oldu─ču i├žin sa─člaml─▒k ├Ân planda. Di─čer bir sa─člaml─▒k tercihi ise tuz olay─▒ndan kaynaklan─▒yor. T├╝m k─▒┼č boyunca yer g├Âk tuzlan─▒yor burada:) g├Ârd├╝─č├╝m ara├žlar─▒n bir ├žo─ču, ├Âzellikle ├žamurluklardan ba┼člayarak pas ve ├ž├╝r├╝k i├žinde.

T├╝m bu bilgiler ─▒┼č─▒─č─▒nda hangi marka ve model ├Ânerirsiniz bilmek istedim.

Bir ka├ž ek bilgi: burada honda, toyota ve subaru suv'ler ├žok pop├╝ler. ├ťst s─▒n─▒f olarak acura, lexus gibi markalar─▒n yine suv'leri geliyor.
Yedek par├ža ve onar─▒m bak─▒m─▒ndan alman ara├žlar─▒na kimse yana┼čm─▒yor. Amerikan ara├žlar─▒ndan da uzak duruluyor. Volvo'yu da soru┼čturdum ama avrupa ara├žlar─▒ katagorisinde ve uzak duruluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
leonardo06

Kay─▒t: 10 Mar 2012, 14:52

Re: Ara├ž dan─▒┼čma/tavsiye

Mesaj eraslani » 20 May 2017, 10:34

Se├ženekler aras─▒ndan birka├ž model belirtebilirsen k─▒yaslayal─▒m biraz ..Malum TR ┼čartlar─▒na g├Âre d├╝┼č├╝n├╝rsek duster ├Ânerme durumumuz var :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Umutt » 20 May 2017, 10:58

Hocam Mitsubishi Asx ├Âneririm b├╝t├že k─▒s─▒t─▒n─▒ da dikkate alarak. Genel malzeme kalitesi, aerodinami─či, buz da tunma performans─▒, kayma engelleyi teknlojisi. yak─▒t ekonomisi ve g├╝venlik testlerindeki y├╝ksek performans─▒ ile tam arad─▒─č─▒n─▒z ├ž├Âz├╝m oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. 1 y─▒l kullan─▒p sportage a ge├žmi┼čtim hala i├žimde yarad─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutt

Kay─▒t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj leonardo06 » 20 May 2017, 14:36

Se├ženekler; honda CRV, HRV, subar─▒ forester, toyota RAV yada kia sorento gibi g├Âr├╝n├╝yor. Hyundai santa fe nas─▒l bilmiyorum

leonardo06

Mesaj leonardo06 » 20 May 2017, 14:38

Kuyur, mitsubishi'ye bakt─▒m. Benim ├ževrede, benim b├╝t├žede g├Âremedim hen├╝z. Mitsubishi dealera da gitme plan─▒m var. Bu se├žene─či not ettim. Te┼čekk├╝r

leonardo06

Mesaj Baran » 20 May 2017, 15:49

Subaru Forester ┼čiddetle tavsiye ederim ├Âzellikle o fiyat aral─▒─č─▒nda temiz birtane alabilme imkan─▒ varsa orda.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011, 23:10

Mesaj eraslani » 20 May 2017, 16:03

orada sat─▒lan versiyonlar─▒ bilmemekle birlikte i├žlerinde ger├žek 4*4 forester var gibi g├Âr├╝n├╝yor.. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Umutt » 20 May 2017, 17:26

leonardo06 yazd─▒:Se├ženekler; honda CRV, HRV, subar─▒ forester, toyota RAV yada kia sorento gibi g├Âr├╝n├╝yor. Hyundai santa fe nas─▒l bilmiyorum

rica ederim ├╝stad, ┼čununda belirteyim 10 k usd s─▒n─▒r─▒n─▒ dikkate alarak compact suv s─▒n─▒f─▒ i├žinde kalmak ├╝zere ask ├Ânerdim bu arada. E─čer oradaki fiyatlar el veriyor ve bir ├╝st s─▒n─▒fa ula┼č─▒labiliyorsa benim de tercihim mitsubishi outlander ya da subaru forester olurdu.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Umutt

Kay─▒t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj leonardo06 » 20 May 2017, 18:45

En az─▒ndan se├ženek say─▒s─▒n─▒ ikiye indirdik. Buna sevindim.
Subaru ve Mitsubishi ye odaklanay─▒m o halde.

Tuz ve ├ž├╝r├╝me olay─▒na kimse de─činmemi┼č:) bundan ka├ž─▒┼č yok galiba.

En az─▒ndan k─▒┼č─▒n garajda tutup hafta bir ├žamurluklar─▒ ve alt kenarlar─▒ tazyikli suyla y─▒kamak akl─▒ma geliyor tuzu almak i├žin. Ama ne derece i┼če yarar bilmiyorum. Yada tuz i├žin ├Âzel bir ├Ânlem var m─▒ bilmiyorum. ziftletme gibi mesela.

leonardo06

Mesaj SeiKinetic » 22 May 2017, 15:50

"┼×u marka tuza kar┼č─▒ dayan─▒kl─▒d─▒r" diye bir genelleme yok ancak, madem Mitsubishi (ki uzak ara en sevdi─čim markad─▒r) se├ženekler aras─▒nda, Outlander ve Pajero modellerine bak─▒n─▒z. Baz─▒ giri┼č seviyesi modellerine bile 25 y─▒l paslanmazl─▒k garantisi veriyordu 90larda. Ancak her ne kadar elim gitmese de Subaru yazmaya, ciddi bir rakiptir kendileri. Mazda CX5'lere de g├Âz atabilirsiniz, ancak b├╝t├že dahilinde bulunur mu bilemiyorum.
Tutto ha una maniera.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeiKinetic

Kay─▒t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj Ahmetrefik » 22 May 2017, 18:57

Pajero :thumbup:
zaman o kadar tuhaft─▒r ki; gen├žken, ├žocukken hi├ž ├Ânemi yoktur, sonra g├╝n gelir ka├ž yaz'─▒n─▒n kald─▒─č─▒n─▒ saymaya ba┼člars─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahmetrefik

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj leonardo06 » 23 May 2017, 04:30

Te┼čekk├╝rler arkada┼člar

leonardo06

Sonraki

D├Ân TSF Otomotiv & Motorsporlar─▒ - Automotive & Motorsports

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners