60.000 - 70.000 TL Aral覺覺nda Araba Tavsiyesi

Genel Otomotiv Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: 60.000 - 70.000 TL Aral覺覺nda Araba Tavsiyesi

Mesaj sinanarmy » 28 Ara 2016, 17:16

Dogus bunu herzaman yapiyor suandaki sanzimlanlar arasinda bmw 8 ilerisi ile dsg gibisi yok sanirim ama bu fiyat farki degermi bence deger ki dsg aldim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
sinanarmy

Kay覺t: 01 Kas 2014, 20:22

Mesaj Miriel » 28 Ara 2016, 18:59

sinanarmy yazd覺:B sinifi icino butcd bence fazla ama konfor donanim ik bir gorunus olsun derseniz i 20 o sinif icinde farkli hyndai
Motoru belkituketimacisindan zorlar ama masraf cikarmaz. Ama ben olsam kesinlikle bu siniftan ilk jazz oneririm olmadi i20 eger ust segment bakcaksaniz leon 1.2 yada golf 1.2 (2.el) mantikli dizel diyorsaniz i30

Teekk羹rler. :champ: Jazz'覺 aileye ben de s繹yledim. San覺r覺m dizeli yok o nedenle biraz geri planda kalabilir. i20'de 癟ok 覺k ara癟 Baran abi de konforu 癟ok iyi dedi, donan覺m olarak da dierlerine nazaran daha dolu ama bakal覺m..

襤 biraz 65-70.000 TL verip B s覺n覺f ara癟 almamal覺y覺za doru gidiyor, sonu nereye varacak bende merak ediyorum.
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan覺c覺 avatar覺
Miriel

Kay覺t: 03 Au 2011, 20:08

Mesaj Baran » 29 Ara 2016, 07:16

襤lla s覺f覺r olacak dizel olacak otomatik olacak,max 70.000 olacak fiyat dendiinde zaten cok secenek yok.Gidip hangisini daha ucuza alabiliyorsan覺z onu al覺n derim.Benim tercihim Hyundai olurdu heralde,Ford'a b羹tce yetmezse.

Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj RuhAdam » 03 Oca 2017, 04:54

2. el Alman meneili bir ara癟 bakman覺z覺 繹neririm.
air olmak isteyen bir gezginim imdilerde..
Kullan覺c覺 avatar覺
RuhAdam

Ya: 30
Kay覺t: 12 Kas 2016, 10:04

Mesaj Miriel » 04 Oca 2017, 13:02

Herkese tekrardan merhaba,

Youn bir d繹nemde olduum i癟in ge癟en hafta giri yapamad覺m, kusura bakmay覺n.

Araba ii biraz 癟覺kmaza girdi zira bu paralar覺 verip B s覺n覺f覺 bir araba almak sa癟ma geldi a癟覺k癟as覺 o nedenle ya b羹t癟e artt覺r覺p C s覺n覺f覺na y繹neleceiz veyahut k羹癟羹k ara癟 fikrini bir s羹re erteleyip mevcut arac覺m覺zla devam edeceiz.

ok teekk羹rler. :champ:
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan覺c覺 avatar覺
Miriel

Kay覺t: 03 Au 2011, 20:08

Mesaj Archimed » 09 Eki 2017, 11:24

Herkese selamlar,

2 hafta 繹nce ge癟irdiim trafik kazas覺 sonras覺 arac覺m pert oldu. Sigorta irketinden 繹deme ald覺ktan sonra yeni bir ara癟 alaca覺m.

1. lkemizin siyasi ve politik gelimeleri kapsam覺nda b羹y羹k bir b羹t癟e balamay覺 d羹羹nm羹yorum. 65.000-70.000 TL civar覺nda bir rakam benim i癟in uygun.
2. Y覺lda yapt覺覺m yol 12.000-13.000 km civar覺nda.
3. 3 癟ocuk olduu i癟in 繹zellikle arka taraf覺 geni bir ara癟 d羹羹n羹yorum.
4. D羹z vitesli ara癟 trafikte daha d羹羹k konfor salamas覺na kar覺, daha g羹venli olduunu d羹羹n羹yorum.
5. Ya 40+ olduu i癟in ara癟tan y羹ksek performans beklemiyorum. Bo yolda 100-120 km h覺z覺 ge癟miyorum.
6. Bas覺k, koltuklar覺 yere yak覺n ara癟lara s覺cak bakm覺yorum.

Bu koullar覺 bir araya getirdiimde Toyota Corolla 1.3 Life ile Skoda yeni Octavia 1.2 TSI Ambition 繹ne 癟覺k覺yor.

Toyota Corolla genelde g羹venilir ve sorunsuz bir ara癟 olarak biliniyor. Keza d羹nyada en 癟ok satan ara癟 modelleri aras覺nda. Motorun atmosferik olmas覺 ve triger kay覺覺 yerine zincir kullan覺lmas覺, beklenmedik motor kaynakl覺 ar覺za ve masraf riskini azalt覺r g繹r羹羹ndeyim. Ancak Japon k繹kenli olduu i癟in kaportas覺n覺n ince olmas覺 beni d羹羹nd羹r羹yor. 1996'da sahibi olduumuz efsane kasa Corolla'dan 癟ok memnun kalm覺t覺k; ancak 2010'da sahibi olduumuz 4D4 Corolla da ciddi turbo kaynakl覺 sorunlar yaatt覺. Hali haz覺rda yeni model Toyota kullan覺c覺s覺, referans alabileceim tan覺d覺覺m yok.

Skoda Octavia veya Skoda'n覺n dier modellerini kullanan tan覺d覺klar覺m覺n hi癟biri Skoda hakk覺nda olumsuz yorum yapm覺yor. Octavia kullanan 2 arkada覺m (biri g繹z羹me kestirdiim 1.2 TSI kullan覺c覺s覺) ara癟lar覺n覺 kesinlikle tavsiye ediyor. Yanl覺 bilmiyorsam Skoda'n覺n kasa sac覺 Toyota Corolla'ya g繹re daha kal覺n. stelik 繹zellikle Avrupa k繹kenli oto dergilerinin testlerinde; Golf ve Passat aras覺nda konumland覺r覺l覺yor; Avrupal覺 yay覺nc覺lar testlerde Meksika'da 羹retilen Jetta yerine Octavia'y覺 kriter olarak ele al覺yor.

A癟覺k癟as覺 Corolla d羹羹n羹yorum ve Skoda imdiye kadar sat覺n almay覺 d羹羹nd羹羹m bir marka deildi. Ancak o kadar olumlu referans ve yoruma sahip olunca kafadan burnumun dikine gitmek yerine siz arkadalar覺n da bir fikrini almak istedim. Bu iki ara癟 aras覺nda tavsiye, 繹neri veya yorumlar覺n覺z覺 alabilir miyim?

PS: 繹zellikle arkas覺 癟ok k羹癟羹k olan Focus, i癟i bas覺k olan yeni Opel Astra ve i癟ilik/malzeme kalitesine g羹venmediim Renault Megane gibi ara癟lar覺 繹nermemenizi rica ediyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
Archimed

Kay覺t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj eraslani » 09 Eki 2017, 12:50

1.3 corolla yerine 1.2 ts覺 octavia 癟ok daha iyi bir tercih olur..

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj uhpu » 09 Eki 2017, 20:18

Bence de corolla yerine octavia cok daha iyi bi tercih olur.
Kullan覺c覺 avatar覺
uhpu

Kay覺t: 05 Kas 2013, 02:00

ncekiSonraki

D繹n TSF Otomotiv & Motorsporlar覺 - Automotive & Motorsports

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners