Mercedes C200D Mi Audi A4 Mü?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: c200d mi audi a4 mü

Mesaj eraslani » 14 Tem 2016, 12:07

Baran yazdı:Premium algısı kişiden kişiye değişir abi,vw hiç sevmem ama bir passatın A4 ten cok aşağı kaldıgını düşünmüyorum.Birde atladıgımız şöyle birşey var ki Almanlar segment olayını bilinçli sekilde ayarlıyor.Skoda VW Audi yani Vag grubu ardındanda BMW ve Mercedes geliyor,bunu fiyatlandırma ve donanım olarak bilincli sekilde kontrol altında tutuyorlar.İyi veya kötü başarılı yada başarısız demek ayrı şey sevip sevmemek ayrı şey.Mesela vw ve audi bana ruhsuz geliyor Mercedes ise eski dönemlerindeki kadar kaliteli gelmiyor sadece süslü püslü..BMW ise Mercedesin taş gibi oldugu dönemlerde çürüyüp dökülürken şu an sac kalitesi malzeme kalitesi ve montaj kalitesi anlamında Mercedesten 1 adım önde.S serisi yorumları yapılmış,bende o segmentte S serisinin 7 den iyi oldugunu düşünüyorum ki buda bilinçli bir hamle cunku dünya genelinde o klasmanı domine eden bir arac varken alman gidipte 7 serisini ondan iyi yapmaz.Marka algısı olarak S serisi herzaman 7 serisini dövecektir.Benim Quattrom cok guzeldi ama 204 c kasam bana hiçbirşey hissettirmedi yolda sürekli çift kat kondom etkisi vardı.Bmw ise direk cuminside :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benim naçizane görüşüm,vw ın (golf ve passat olarak düşünüyorum) denge pozisyonunda olduğu..alıp kullanıp memnun olmayan pek görülmez..bunlarda daha *iyi* arabaya binmek için çok daha yüksek fiyatlı modellere yönelmek gerekiyor..
kişisel tecrübem sınıfında aslında golf ten çok çok daha iyi bir otomobilin olmadığı yönünde mesela..son kasayı hiç bilmiyorum ama önceki c serisi Mercedes te golf ten daha iyi bir araba kullanıyormuş hissiyatını vermiyordu bana..bu A3 yada A seri ve 1 seri golf ten daha kötü arabadır anlamında değil..sadece demek istediğim aradaki fiyat farkları bence değecek farklar yaratmıyor..kullanan açısından kayda değer fark yokken dışarıdakiler açısından tabiiki hersey farklı ..otoparka indiğinizde akşam nereye bıraktığınızı tam bilmiyorsanız başkasının beyaz golfune binmeye çalışmanız olası :D
kondom etkisi konusunda yorumum yok :lol:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj blumenberg » 14 Tem 2016, 12:46

Şimdi otomobilden ne beklediğinize bağlı ve sizin için öncelikler neler? az yakması mı, konfor mu, sürüş zevki mi, prestij veya görüntü mü? 5 sene kadar e92 kullanmış, şuanda da amerikan kullanan biri olarak gün içerisinde bile ruh halime göre bazen amerikan rahatsız edebiliyor,yorucu oluyor, ufak tefek işlerimi hallederken veya okula giderken daha az yakan ve daha konforlu c segmenti aracım beni daha çok mutlu edebiliyor. Sizin tamamen otomobilden ne beklediğinze bağlı.

Ben bu araçlar arasında kalsam kesinlikle sürüş zevki ve görüntüyü ön planda tutarım. az yakması veya konforu sonra gelir. Hatta görüntü daha iyi olsun diye 3.5 cm'lik yay da taktığımız oluyor konfordan feragat ederek. Bu da tamamen kullanıcının öncelikleri ile alakalı.

C200'deki motor güzel ve verimli bir motor, gerekirse upgrade' e de açık ve az yakar, şuan liste fiyatı 193 bandında olsa da indirimlerle birlikte 184'e alınabiliyor. Gel gelelim motor bloğu ve birçok parça renault'tan alınma, şahsen renault motorlu bir merso'ya binmek istemem, tamam motor kötü olmayabilir fakat ben merso alacak olsam ve bu renault motorlu olsa bunun fiyata da yansımasını isterim.

Audi'ye hiç girmeyeceğim birbirinin aynı kopya arabaları üretip duruyor, ve iç dizayn ve tuşlarla göz boyayıp satış yapmaya çalışıyor. Zaten güvenlik ve donanım zenginliği olarak merso'nun çok gerisinde aynı fiyat bandını düşünürsek.

Bence siz seçeneklere 4 serisini katın, kendisini birçok konuda kanıtlamış ve ondan asla kopamayacağınız ve özlem duyacağınz bir sürüş zevkine sahip, çok kaçar az yakar, albenisi de hepsinden üstün. İnanın amerikandan inip Bmw'ye binince oh be dünya varmış diyorum bazen, gaza dokunma hissiyatı bile farklı.
Benim dostum yok, ailem var. 'Furious 7'
Kullanıcı avatarı
blumenberg

Mesaj Baran » 14 Tem 2016, 13:26

Golf vs A3 vs 1 serisi hususundaki görüşüm 3ünüde kısa süreli kullanma fırsatı olan biri olarak Golf ile A3 arasında hiçbir fark olmadıgıdır.1 serisi ise benim gözümde arkada itiş olması ve tipik bmw sürüş dinamiklerini o kasada bile sunabilmesi sebebiyle tartışmasız tercih sebebidir.Golfün son kasasını arkadasıma aldık kullandım bana aşırı yumuşak ve ruhsuz geldi.BMW amerikan ile kıyaslandıgında pratik gelsede yorgunken kesinlikle Mercedes tercih edilesi oluyor o cift kondom hissiyatı pardon hissiyatsızlığıyla.BMW mens car audi mercedes boys car bana göre.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Ahmetrefik » 14 Tem 2016, 14:21

Clk yazdı:
Ahmetrefik yazdı:Omegadan,Audiden hoşlanmayanlar olabilir ben severim gerisi önemsiz,sonra burda kullanıcıya hakaret yok, ürün ve model ile dalga geçmek tadında olursa hoş olur.
Özellikle bu araba konusu bu forumda fazla yer tutuyor diye düşünüyorum bu hoşuma gitmiyor ve bu yüzden kalpler kırılıyor.Bende Audi kullanıyorum , memnunum da , bir arkadaş şirket arabası müdürlere , yöneticilere veriliyor bu nedenle hoşlanmıyorum demiş olabilir benim de aracım şirket tarafından tahsis edildi , Almanya'da da taksilerin çoğu Mercedes ,taksici arabası sonuçta :lol:

Ahmetrefik :thumbup:

Bu arada benim araci sariya boyattim. Yolun ne zaman buralara düserse ara %50 indirimli götürürüm seni istedigin yere :D

Eyvallah :thumbup: , bak sadece beni değil forumdan gelen bütün arkadaşlar için diyelim, seni masrafa sokalım biraz :lol:
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj Ahmetrefik » 14 Tem 2016, 14:40

Baran yazdı:Yahu arkadaslar Audi Mercedes BMW VW arasında kötü bir araba kalmadı artık,aralarındaki prestij dizayn ve benim için en önemlisi olan sürüş karakteriyle verdiği ruh dışında hepsi hemen hemen aynı.Heee ben bemeveciyim sebebi niye diyen olursa detaya iner acıklarım kullandıkları sacın farklı olduğundan vs vs diye gerek yok şu an :)

Tartışmalar her ortamın tuzu biberi ki emin olun bizim forum kavga dövüş açısından sanal alem geneline bakıldıgında oldukca sakin.Herkes her markayı sevmek zorunda degil zaten bu yuzden ceşitlilik var.Benim kişisel fikrim eğer bir eşşek aranıyorsa o benim Dacia 'dır ahahahahahha eşşek dediğim için eşşek bile üstüne alınabilir yani.. Alman arabalarından kötü araba kalmadı yavaş arabada kalmadı hepsi iyi bence ortalamanın epey üstündeler,beni tek üzen nokta teknoloji ilerlerken genel kalitenin düşmesi,99 da bindiğimiz e39 5 serisiyle e60 yada f10 arasında malesef dağlar var.Kellemi koyarım beni e39 e36 farketmez e30 birine gözlerim kapalı oturtun iç kokusundan size onun BMW oldugunu söylerim.Ya müzik sisteminin akustiği bile bir başkaydı namussuzların.Genele bakınca pazar şartları dolayısıyla mecbur kaldılar bunlara belki ama otomobilciliğinde ırzına gectiler.Son son olarak Audi bir dönem severek kullanmış biri olarak Audinin tek yanlışı fiyatlandırmada yaptıgını düşünüyorum.Şımardı artık derdim cocuk olsa.Cekiş hususunda ise bmw ve mercedesin sunduğu arkadan itişe alternatif sunmasıyla bence iyi birşey yapıyor ama ben olsam mesela 4 ceker tercihimi kesinlikle yalandan 4 cekerler 4Motion yada Xdrive yerine kütür kütür quattro dan yana kullanırdım.

Baran :thumbup:

zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj ÜmitYüksel » 14 Tem 2016, 15:02

Baran e36-e46 - e39 için sana katılıyorum.Özellikle e36 ya o kadar yüklendim ki gavurun motoruna birşey olmadı.Arabada ne arıza ne birşey çıkmazdı .Ama şimdi e60 kullanıyorum yemin ederim çok zorlarsam motoru gidecek diye ödüm kopuyor.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Baran » 14 Tem 2016, 15:12

Hiçbirşey olmaz motor ısınmadan asılma,gözün arada hararette olsun hiçbişey olmaz vur kırbacı :) Zaten o kadar elektronikki araclar,abuk subuk bişey yapmadıkca aracta kronik arıza yoksa kıramazsın sağını solunu.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj ÜmitYüksel » 14 Tem 2016, 15:37

Ben zaten kırbaçlayacağım zaman kırbaçlıyorum.Lakin e39 ve e36 daki gibi rahat olamıyorum.Malum motorlar alüminyum ve birşey olursa at gitsin olunca insan korkuyor.Yoksa e36 da veya e39 da bir conta değişimi ile yola devamdı.Zaten elektronik araç dedimmi uzak duracaksın.Saniye başı ekranda lastik basıncı yok şu yok bu uyarısı adamı çileden çıkartıyor :)))
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners