Mercedes C200D Mi Audi A4 Mü?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: c200d mi audi a4 mü

Mesaj asymptote » 13 Tem 2016, 00:18

Kanaat en büyük zenginliktir. Sen eğer Audi'ye kanaat etmişsen (ki öyle görünüyor) birilerinin onu "eşeğe" benzetmesi seni asla rahatsız etmemeli.. :thumbup:
Resim

Clk otosansür uygulamadan yazar, üslubu öyle. Kötü niyetli olduğunu, hakaret kastıyla yazdığını asla düşünmüyorum. Bir ara da Parnis'e takmıştı.. Oysa tasarım olarak çok başarılı. Poor man's everything yani!.. :)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj MertYe » 13 Tem 2016, 00:52

Ben konuya geri dönmek adına bişeyler yazmak istiyorum. Oluşan bu tartışmada kim haklıdır kim haksızdır tartışmasına girmek istemiyorum zira herkesin kendince haklı ve doğru olduğu noktalar var, yaş olarakta muhtemelen hepinizden genç olduğum düşünülünce benim herhangi bir şey söylemem çok doğru olmaz herhalde.

Babamın 2011 model A7 Sportback aracıyla 25000 km den fazla yol yapmışımdır muhtemelen. Önceki mesajımda çok uzun yazma şansım olmadığı için 520i'yi düşünebilirsiniz yazıp fazla detaya girememiştim. Benim görüşüm Audi premium bir otomobildir. Ha A4 rakiplerine göre 40 bin lira pahalıdır ve yine benim görüşüm bu farkı hak edebileceği bir özelliği yok. Bu konuda Cct'ye fazlasıyla katılıyorum. Kişi sever almak ister kesinlikle kendi tercihidir yargılamak bana düşmez ama bu fiyat segmentinde kendi adıma ben o fiyat farkını verip A4 tercih etmem(Tamamen şahsi düşüncem. 1-2 güne kadar bu segmentte 320i alacağım için detaylı olarak C serisi- 3 serisi ve A4 ü incelemiş olduğum için bunları yazıyorum). A7 ile ilgili daha önce de 1-2 konuda bahsetmiştim. Yaşadığım sorunu alıntı olarak bu konuya tekrar ekliyorum. Zaten baya detaylı olarak anlatmıştım durumu orda.

MertYe yazdı:Geçen sene Ağustos ayında araba şanzıman arızası vermişti o arıza sırasında servise gitti 3300 lira civarı bir tutar tutmuştu. Babam servisle kavga edince garantisi bitmiş olmasına rağmen garantiden değişmişti sürekli yetkili serviste bakım yapıldığı için ve bizim şanzımana kullanıcı hatası olarak bir müdahale etme şansımız olmadığı için

Resim

El frenide çalışmıyordu servise girdiğimizde.
Resim

1 sene geçti o olaydan sonra arada babamda kullanırken 2-3 defa yolda giderken araba kaymış.

Günlerden bir pazar günüydü sabah 6:45 de işyerine gidebilmek için yola çıktım gidiyordum giderkende 100-150 km/h saat aralığında hızlarla gidiyordum. Bir viraja girdiğim sırada araba bir anda arkadan kaymaya başladı. Toplamak için ciddi efor sarfettim ve 4 defa yön değiştirdi araba bir sağa bir sola olacak şekilde.

Ondan sonrada araba bir anda D1 yazan vitesten D2 ye gecmiyordu devir yeteri kadar artınca D3 olacak şekilde atıyordu vitesi. Bir benzin istasyonuna girdim sorun olmaması adına tam istasyonun içine girdiğimde araba gaz yememeye başladı. O sırada ciddi bir kaza riski atlattığım için resim çekmeyi akıl edemedim.

Resim

Resim

Servisten arayıp bu sefer 11.000 küsür TL hasar var şanzımanda ama garantiden bunuda halledicez diyip onu da yaptılar yine ama ben o anı yaşadıktan sonra korkarak kullanıyorum arabayı. Arabayı servisten alırken aracın beynindeki verilerden 117 km/h ile viraja girdiğini öğrendik. Ki o viraja 150 ile giren Fluence'ları düşününce Audi'nin böyle birşey yapması hakikaten çok yanlış. Arabanın bozulma sebebi ise elektronik aksamlarının çok olması zamanla bozulabileceği falan olarak söylendi.

Edit: Baya uzun oldu yazı telefondan yazdığım için hatalar olmuş olabilir. Yazım hataları affola

Şimdi bu araç benim gerçekten çok sevdiğim hatta aşık olduğum bir araba. Hatta babam o dönem biraz benim zorumla biraz da kendi de beğendiği için bu arabayı almıştı. Her ne olursa olsun donanımsız liste fiyatı 488.897 TL (Bizimkinin makyajlı versiyonu 3.0 TDI) olan bir arabanın böyle bir sorun çıkarması şahsım adına kabul edilebilecek bir durum değil. Ha biz arabayı aldığımızda Euro 2,18 TL ve ÖTV %145 değil %87 idi şu anki fiyatının yarısına almıştık ama bu bir mazeret olmamalı diye düşünüyorum.

Araba gerçekten performans olarak dizayn olarak muhteşem yalnız bana yaşattığı bu deneyimden sonra bir daha Audi alırken ailecek 2 defa düşünmemize sebep olacak muhtemelen. Bir daha almayız demiyorum ama sütten ağzımız yandı bir kere. Belki aynı segmentte BMW 6 Grancoupe veya Mercedes CLS almış olsaydık daha büyük bir sorun çıkaracaktı bunu kimse bilemez ama ben kendi yaşadığım bu olaydan dolayı Audi'den tabiri caiz ise biraz korkuyorum.

Bu kadar gömdüm arabayı ama yinede Audi bence köküne kadar premium bir araç. Burada yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerim. Kimseyi kırmak veya yanlış anlaşılmak istemem. Son olaylardan sonra dipnot olarak belirtmek istedim.

Audi zaten kendini teknolojisi ile lanse eden bir firma. En iyidir anlamında demiyorum ama adamların sloganı bile o

Resim
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj altıkırkbeş » 13 Tem 2016, 01:51

Bence bu konuyu bir de Düzce Başkanına soralım da gerginliği alsın :lol:
Kullanıcı avatarı
altıkırkbeş

Mesaj Clk » 13 Tem 2016, 11:21

Cct yazdı:
Clk yazdı:
Cct yazdı:Seçenekler arasında C200d çok daha bütün bir otomobil :thumbup:

Bende A4 1.4 TSI S-Line sorduğumda hiç utanmadan 218.000 TL fiyat verdiler, anormal pahalı. (Rakiplerinin 1.6 motorlu ve daha yüksek performansa sahip olduğunu unutmayalım) 40. Yıl 320i 170.000TL ve C180 AMG 160.000 TL

Premium muhabbeti olmuş, yeni bir soluk getirmek isterim :D

Audi bence gayet premium bir marka. Hatta malzeme kalitesi ve işçilik olarak muadil Merc. ve BMW'ları kötü harcar.

Lakin önden çekişli premium sedan olmaz.

Can, malzeme kalitesi ve iscilik olarak Merc ve BMW'leri harcar demissin. Audi CEO'sunun amaci da bu imaji yaratmakti zaten. Güzel ic mekan sunup At niyetine Essek satmak.

Bunlari yazarken A3 (bambaska bir sinifa hitap ediyor), RS'ler ve R8'i haric tutuyorum. A8 ise tam bir rezillik S ve 7 serisinin yaninda ucuz fiyatina ragmen esamesi okunmayacak bir arac ki satis rakamlari da zaten bunu destekliyor.

Konunun acilis sorusuna cevaben benim secimim teknik ve lüks acisindan C200 olurdu. Optik ve sürüs kabiliyeti acisindan 3 serisini tercih ederdim.

Ama dediğini de iyi yapıyor abi adam şimdi yalan mı? Bana 3 serisinin içi veya C sınıfının içi A4'ten iyi diyebilir misin? (Kalite anlamında)

S, 7 ve A8'e tam katılmıyorum. Şöyle katılmıyorum : bence 7'de S etmez, hiçbiri asla bir S olamaz. O tamamen ayrı bir ikon hatta tüm segmentleri değerlendirirsek en ikon haline gelmiş model S olabilir. Kaç lider veya CEO S harici araçları tercih ediyor? Çok az.

Audi'nin bence en büyük eksikliği belli bir fiyat seviyesinin altında sadece önden çekiş sunması. AWD ile ünlenmiş bir marka için biraz tuhaf oluyor bu. Kompakt hatchback modellerde bu bir problem değil ama premium sedanlarda da önden çekiş sunmak ne kadar doğru tartışılır..

Motor gücüyle alakalı diyorlar ama o da çok doğru değil. 90HP'lik AWD Subaru'lar var.

Kompakt sınıf haricinde BMW ve Mercedes'te en uygun modelde bile markanın temel özelliklerini alırsın. Arkadan itiş + BMW için sportif sürüş ve Mercedes için yumuşak kullanım ve iyi izolasyon.

Şimdi 218bin'e benzinli A4 aldım diyelim, hani Quattro?

Ama Audi premium bence :lol:

Can, ic mekan dizayn ve kalitesinde ki basarilari ile Audi satis patlamasi yapti zaten. VW'nin de basarili teknik alt yapisini kullaninca iyi satis rakamlari zaten kacinilmaz oluyor.

Kendi CEO'sunun bile biz bir Mercedes yada BMW degiliz olamayacagimizin da farkindayiz dedigi bir dünyada kraldan cok kralcilik yapanlar ile münakasaya girmenin anlami yok.

Asymptote, afl, Cct :champ: :thumbup:

Not: Moderatörlerden de birsey beklemeyin. Benim kimseye kisisel hicbir saldirim yada cümlem olmamisken bana kisisel saldirilariniza tek bir cevap bile vermedim. Vermeyecegim de. Yalniz ilkokul cocuklari gibi "ögretmenim (moderatör abi) bu (clk) benim kulagimi cekti" diye mizmizlanmakta sacmaligin daniskasi. Bunu da bilin istedim.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Tgm » 13 Tem 2016, 12:26

Clk yazdı:Not: Moderatörlerden de birsey beklemeyin. Benim kimseye kisisel hicbir saldirim yada cümlem olmamisken bana kisisel saldirilariniza tek bir cevap bile vermedim. Vermeyecegim de. Yalniz ilkokul cocuklari gibi "ögretmenim (moderatör abi) bu (clk) benim kulagimi cekti" diye mizmizlanmakta sacmaligin daniskasi. Bunu da bilin istedim.

Gelmiş iki gözümün çiçeği beraberindeki şahane(!) üslubuyla..
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Ahmetrefik » 13 Tem 2016, 22:01

Tolga bence konuyu uzatmaya gerek yok,çok sevdiğim bir kardeşimsin Clk'nın da bu konuda kasıtlı olduğuna ve hakaret amaçlı olduğuna kesinlikle inanmıyorum.
Clk ,Rolex ve Mercedes'i çok seviyor ve tercihleriyle de hakkını veriyor.
Omegadan,Audiden hoşlanmayanlar olabilir ben severim gerisi önemsiz,sonra burda kullanıcıya hakaret yok, ürün ve model ile dalga geçmek tadında olursa hoş olur.
Özellikle bu araba konusu bu forumda fazla yer tutuyor diye düşünüyorum bu hoşuma gitmiyor ve bu yüzden kalpler kırılıyor.Bende Audi kullanıyorum , memnunum da , bir arkadaş şirket arabası müdürlere , yöneticilere veriliyor bu nedenle hoşlanmıyorum demiş olabilir benim de aracım şirket tarafından tahsis edildi , Almanya'da da taksilerin çoğu Mercedes ,taksici arabası sonuçta :lol:
Bence keyfimizi kaçırmadan saatler konusuna dönelim.
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj Tgm » 13 Tem 2016, 22:37

Ahmetrefik yazdı:Tolga bence konuyu uzatmaya gerek yok,çok sevdiğim bir kardeşimsin Clk'nın da bu konuda kasıtlı olduğuna ve hakaret amaçlı olduğuna kesinlikle inanmıyorum.
Clk ,Rolex ve Mercedes'i çok seviyor ve tercihleriyle de hakkını veriyor.
Omegadan,Audiden hoşlanmayanlar olabilir ben severim gerisi önemsiz,sonra burda kullanıcıya hakaret yok, ürün ve model ile dalga geçmek tadında olursa hoş olur.
Özellikle bu araba konusu bu forumda fazla yer tutuyor diye düşünüyorum bu hoşuma gitmiyor ve bu yüzden kalpler kırılıyor.Bende Audi kullanıyorum , memnunum da , bir arkadaş şirket arabası müdürlere , yöneticilere veriliyor bu nedenle hoşlanmıyorum demiş olabilir benim de aracım şirket tarafından tahsis edildi , Almanya'da da taksilerin çoğu Mercedes ,taksici arabası sonuçta :lol:
Bence keyfimizi kaçırmadan saatler konusuna dönelim.

Benim için kapanmıştır abi. Forumdan zevk alan ya da kafa dağıtmaya gelen insanların da tadını kaçırmayalım. Dusuncemin arkasındayım ama istemeden tadini kacirdigim herkesten ozur dilerim
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Baran » 14 Tem 2016, 06:25

Yahu arkadaslar Audi Mercedes BMW VW arasında kötü bir araba kalmadı artık,aralarındaki prestij dizayn ve benim için en önemlisi olan sürüş karakteriyle verdiği ruh dışında hepsi hemen hemen aynı.Heee ben bemeveciyim sebebi niye diyen olursa detaya iner acıklarım kullandıkları sacın farklı olduğundan vs vs diye gerek yok şu an :)

Tartışmalar her ortamın tuzu biberi ki emin olun bizim forum kavga dövüş açısından sanal alem geneline bakıldıgında oldukca sakin.Herkes her markayı sevmek zorunda degil zaten bu yuzden ceşitlilik var.Benim kişisel fikrim eğer bir eşşek aranıyorsa o benim Dacia 'dır ahahahahahha eşşek dediğim için eşşek bile üstüne alınabilir yani.. Alman arabalarından kötü araba kalmadı yavaş arabada kalmadı hepsi iyi bence ortalamanın epey üstündeler,beni tek üzen nokta teknoloji ilerlerken genel kalitenin düşmesi,99 da bindiğimiz e39 5 serisiyle e60 yada f10 arasında malesef dağlar var.Kellemi koyarım beni e39 e36 farketmez e30 birine gözlerim kapalı oturtun iç kokusundan size onun BMW oldugunu söylerim.Ya müzik sisteminin akustiği bile bir başkaydı namussuzların.Genele bakınca pazar şartları dolayısıyla mecbur kaldılar bunlara belki ama otomobilciliğinde ırzına gectiler.Son son olarak Audi bir dönem severek kullanmış biri olarak Audinin tek yanlışı fiyatlandırmada yaptıgını düşünüyorum.Şımardı artık derdim cocuk olsa.Cekiş hususunda ise bmw ve mercedesin sunduğu arkadan itişe alternatif sunmasıyla bence iyi birşey yapıyor ama ben olsam mesela 4 ceker tercihimi kesinlikle yalandan 4 cekerler 4Motion yada Xdrive yerine kütür kütür quattro dan yana kullanırdım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Baran

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners