Audi A1 Sportback 1.6 TDI

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Mesaj Ground » 18 May 2016, 23:37

Resim

Eşime, onun kullandığı Polo (satıldı) dan sonra bunu almayı düşünüyorum.
Doğumdan önce (3hafta kaldı :shock: ) güzel bir tane bulursam çok iyi olacak.

Küçük olması eşimin tercih sebebi, dizel olması benden dolayı..

Daha önce 1-2 kere A1 sportback kullanmıştım hepsi de il dışı uzun yol idi. Yol tutuşu, rahatlığı, hızlanması çok hoşuma gitmişti.

Sizin bu araçla ilgili deneyimleriniz var mıdır? Bilgi alabilirsem sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Cct » 19 May 2016, 00:08

Ben yurtdışında kiralamıştım :)

Dışarıdan çok ufak görünsede rahat rahat kullanabilmiştim. Bu segment için fiyatı yüksek olsa da kalite olarak rakibi yok.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Audi A1 Sportback 1.6 TDI

Mesaj Baran » 19 May 2016, 10:00

Tek kapısı için konuşursak mini cooper ın domine ettiği bu segmentte pay sahibi olmak için üretilen bir model ve bence fiyatı yuksek.Sorunsuzluk olarak miniden üstün ama performans ve tarz olarak hernekadar kişileştirme opsiyonu mini gibi cok olsada onun kadar özgün degil.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Ground » 19 May 2016, 10:18

Cct hocam ben de ilk ufaklığına takılmıştım ama binince rahatlığını deneyimledim. Hatta sportback rahat olmaz diyordum yanılttı beni.

Baran hocam 4 kapı mecburiyetimiz var. Çocuk durumundan dolayı. Fiyat konusunda zarar ettirmeyeceğini düşündüğüm bir sınıftan olduğu için pek gözüm görmüyor.

Mini çok özgün gerçekten, özgünlüğü satarken biraz başa bela olur diye düşündüm.

Şirkette florino dan daha fazla mal aldığını ve 1. köprüden geçtiği için linea her zaman tercihim, ama günlük kullanımda Alman olmalı araç.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Tgm » 19 May 2016, 12:23

Ben showroom'da incelemiştim. Kesinlikle dışarıdan gözüktüğü gibi küçük değil. 1.81 boyundayım. Arkadaki diz mesafesi tatminkardı. Kokpit zaten ergonomik ve rahat. 1.6tdi motor da kendini kanıtlamış bir motor. Polo dsg idiyse Stronic şanzımana da hemen uyum sağlanır. Fiyata gelecek olursak evet bir miktar yüksek. Aynı şirketin araçları olduğundan söyle bir örnek verebiliriz: Sıfır tam dolu A1 1.6tdi sportback stronic 115k. Sıfır yeni kasa passat 1.4 tsi comfortline dsg yaklaşık 125k.

Üzmez ama bir miktar pahalı :)
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj eraslani » 19 May 2016, 12:28

Çocukla birlikte 4 kapı zorunluluğu olacağı gibi bagaj hacmide önemli olacaktır..A1 270 lt hacimle biraz zorlar..
Yeni tiguan alın keyfinize bakın derdim ama eşinizin küçük araba isteği varmış.. a3 yada golf gibi araçlarda istenilen ferahlığı sunamayabilir çocukla..sırf arabası zaten bagajı kaplıyor bebeğin.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Ground » 19 May 2016, 13:13

eraslani yazdı:Çocukla birlikte 4 kapı zorunluluğu olacağı gibi bagaj hacmide önemli olacaktır..A1 270 lt hacimle biraz zorlar..
Yeni tiguan alın keyfinize bakın derdim ama eşinizin küçük araba isteği varmış.. a3 yada golf gibi araçlarda istenilen ferahlığı sunamayabilir çocukla..sırf arabası zaten bagajı kaplıyor bebeğin.

Sorma üstadım Poloda aynıydı. Mamas papas iyi ayrılabildiği için yatay da sığıyor üstüne bişeler koyulabilir.

3 kişilik aile kullanımı ve eşimin için küçük araba yeterli olacak. Sedan olarak yeni linea urban hem kullanım hem de iş için 3 senedir afedersiniz eşşek gibi çalıştı. Şimdiye kadar bu arabaya bu malzemeler sığmaz diyen bir çok kişiyi yanılttı.

Bagaj konusunda Scoda Octavia efsanedir. Linea yı ezer geçer. Ama onla malzeme taşıma ürün teslimatları yaptırmak pek işime gelmez. :lol: :D O yüzden ona bakmıyorum.
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Ground » 19 May 2016, 13:16

Tgm yazdı:Ben showroom'da incelemiştim. Kesinlikle dışarıdan gözüktüğü gibi küçük değil. 1.81 boyundayım. Arkadaki diz mesafesi tatminkardı. Kokpit zaten ergonomik ve rahat. 1.6tdi motor da kendini kanıtlamış bir motor. Polo dsg idiyse Stronic şanzımana da hemen uyum sağlanır. Fiyata gelecek olursak evet bir miktar yüksek. Aynı şirketin araçları olduğundan söyle bir örnek verebiliriz: Sıfır tam dolu A1 1.6tdi sportback stronic 115k. Sıfır yeni kasa passat 1.4 tsi comfortline dsg yaklaşık 125k.

Üzmez ama bir miktar pahalı :)

Üstadım sıfır almayacağım :) 2013 fiyat performans olarak çok iyi durumda.
Temizliğinden , bakım, kontrollerin yapıldığından ve kazasızlığından emin olduğum bir araca talip oldum.
Pazarlık aşamasındayız. Hatta zorla alıyorum diyebilirim. :lol: :lol: :D
Kullanıcı avatarı
Ground

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners