Key Museum

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Key Museum

Mesaj mosef » 15 Nis 2016, 11:19

Herkese selamlar,

2015'in Mayıs ayında açılan KEY Museum'dan bahsetmek istiyorum size. Burası Türkiye'nin en büyük otomobil müzesi. İzmir'de yer alıyor. Dünyanın ilk otomobili kabul edilen 1886 model Benz Patent Motorwagen'dan, 2011 yılında üretilmiş Limited Edition BMW M3 GTS'e kadar, Otomobil Dünyası'nın yüzyılı aşkın hikayesini ve gelişimini görebileceğiniz otomobillerin olduğu bir müze. Türkiye'de çok sık göremeyeceğiniz, ancak Klasik Otomobil Dünyası'nda yeri olan otomobillerden oluşan bir koleksiyon var ve müze ayrıca "Nuts & Bolts" tekniğiyle renovasyon yapılan bir atölyeye de sahip.

Koleksiyonculuğa ilgili kişilerin olduğu bir platform olması sebebiyle burada da paylaşmak ve sizlere duyurmak istedim. Ben de burada görev yapıyorum.

Daha detaylı bilgi isteyenler www.keymuseum.com adresini de ziyaret edebilirler.
En son mosef tarafından 15 Nis 2016, 15:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mosef

Re: Key Museum

Mesaj Baran » 15 Nis 2016, 13:04

Buraya bu yaz gitmek istiyorum,giden bir arkadasım epey zengin oldugunu söyledi ki diecast koleksiyonu için bile gidilir.Bu arada aklımda hala Isvicrede sevgili abim Bond ile gittiğimiz otomobil müzesi var.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj o2o » 15 Nis 2016, 13:10

[emoji2]

Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj mosef » 15 Nis 2016, 13:14

Baran yazdı:Buraya bu yaz gitmek istiyorum,giden bir arkadasım epey zengin oldugunu söyledi ki diecast koleksiyonu için bile gidilir.Bu arada aklımda hala Isvicrede sevgili abim Bond ile gittiğimiz otomobil müzesi var.

Baran, İsviçre'de hangi müzeye gitmiştiniz?
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj Baran » 15 Nis 2016, 13:50

Otomobil konu başlığında var konusu ve tüm cektiğimiz fotograflar bakabilirsiniz.Basel Wold den cok bu müze hoşuma gitmişti :)

Resim

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj mosef » 15 Nis 2016, 13:59

Baran yazdı:Otomobil konu başlığında var konusu ve tüm cektiğimiz fotograflar bakabilirsiniz.Basel Wold den cok bu müze hoşuma gitmişti :)

Resim

Gördüm şimdi, Fransa'daki müzeyi diyorsunuz. Avrupadaki en güzel müzelerden bir tanesi. Güzel de bir hikayesi vardır.
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj rtalhaustun » 15 Nis 2016, 14:08

İzmir'e de hiç gitmemiştim. Artık gitmek için sebebim var. :champ:
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj Archimed » 15 Nis 2016, 16:12

Key Museum bildiğim kadarıyla İzmirli Özgörkey Ailesi tarafından kuruldu. Bu aile İzmir'de BMW bayiliği, dondurulmuş gıda gibi yatırımların yanı sıra Konak'ta çok güzel bir mevkideki eski bir binayı şık bir butik otele dönüştürdü (Key Hotel). Ay sonunda eşimle 2 günlüğüne İzmir'e gideceğim. Eşimi ikna edebilirsem bu güzel müzeyi gezmek isterim ;)

Bu arada Özgörkey Ailesi'nin adını şimdi hatırlamadığım 40'lı yaşlarda olması gereken bir oğulları vardı; o da bildiğim kadarıyla sağlam bir saat koleksiyonuna sahip.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners