İnternetteki Uygun Fiyatlı Araçlar

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: İnternetteki Uygun Fiyatlı Araçlar

Mesaj copycat » 23 Oca 2017, 18:28

arkadaşlar tramer kaydını gizlemek kolay bir şey değil. bazen tramer kaydı kazadan sonra kayıtlara geç yansır. hele ki şasi ve motor numarasını değiştirmek kolay mesele değil. nitelikli dolandırıcılıktan girer, araba kaçakçılığından çıkar. pert kayıtlı araçları, kaza geçmişini gizlemedikten, açıkça hasarı gösterdikten sonra satmak da bir sorun yoktur.

ben bugüne kadar iki kez binmek için pert kayıtlı araç alıp topladım. ikisi de yapıldıktan sonra tertemiz oldu. her ikisi de 40.000 km altında idi ve kaporta hasarlıydı. satarken de hasarı ve kaza geçmişini açıkça anlatarak piyasasından bir hayli ucuza sattım. alan da bana defalarca teşekkür etti. yalnız pert kayıtlı yani ağır hasarlı araç ile hurda kayıtlı aracı karıştırmayın. hurda araç tekrar trafiğe dönemez. ağır hasarlı ise onarımdan sonra muayeneye girer ve trafik şubeden yapılan işlemle trafiğe döner. plaka değişse dahi bir süre sonra hasar kaydı tramere yansır.

bakın öyle pert kayıtlı araçlar vardır ki, kazası arka bagajdandır. kaporta onarımı çok yüksek tuttuğu için araç ağır hasarlı olur ancak aracın motor mekaniği kusursuzdur. aracın ağır hasara çıkması için çeşitli kriterler var, mesela aracın yetkili servisinin parça ve onarım fiyatları yüksekse aracın tamirden ziyade perte çıkması daha yüksek ihtimal. yine sigorta firmasının kalitesi önemli. bazısı araç sahibini az uğraştırır kolay perte çıkartır.

asıl önemli nüans şudur. eğer pert kayıtlı aracı satan kişi önce araca makyaj yapıp, yani aracın hasarını olduğundan çok az gösterip size az hasarı görünür bırakarak satarsa yanarsınız. çünkü aldığınız aracın hasar alan bazı kısımlarını bilmediğiniz için oraları yaptırmazsınız. oysa hasarı olduğu gibi bırakan dürüst biriyse ne lazımsa yapar aracı tertemiz bir hale getirebilirsiniz.

son olarak sel hasarlı pert araçlar ayrı bir konudur. ben onlara hiç güvenemem, zira tüm aksamı su almış bir araç bana korkutucu geliyor.
Kullanıcı avatarı
copycat

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 40 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners