2010 Porsche Cayenne / 2010 Range Rover Sport

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

2010 Porsche Cayenne / 2010 Range Rover Sport

Mesaj nickynick » 27 Şub 2010, 17:04

Resim

Resim

Resim

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Re: 2010 Porsche Cayenne

Mesaj Frax » 27 Şub 2010, 17:07

Bugün gazetede gördüm önünü ama arkasını ve içini görememiştim.İçi yine güzel de keşke arkası değişmeseymiş.
illa beğenmediğim bir tarafı olacak her şeyin huyum böyle Nicky Bey kızmayın aman :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Clk » 27 Şub 2010, 18:41

Frax kesinlikle haklisin. Almanya'da bile Kore'li araclara benzeyen arka kisim ciddi elestiri aldi ama ic mekan ve Panamera ön süper. Birde buna muhtesem ic mekan eklenince sürme yaninda yat.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 27 Şub 2010, 19:14

Teknik verilerine bakmadım henüz ama benim en dikkatimi çeken ön cam eğiminin artması, sanırım aracın yüksekliği biraz azalmış olabilir, yada yolcu kabini, ön cam ve ön tampon alt uzun kısım sebebi ile daha etkileyici bir duruma gelmiş. Tabii bunların Panamera ön sebebi ile aracın genel çizgisine uygulanmış olması daha büyük ihtimal. Ben arka tasarımıda beğendim, Yolcu kabini ise mükemmel olmuş. Araç genel çizgi ve detaylardaki uyum olarak eskiye göre daha sportif duruyor. Eski kasadaki hantal imaj tamamen değişmiş benim fikirme göre. Birde bu resimdeki jant opsiyonunu beğenmedim, elbette farklı opsiyonlar vardır. Yada aftermarket kullanımı her zaman çok kolay. Fiyatı ülkemizde vergilerden dolayı çok yüksek olsada harika bir SUV olmuş, ancak düşük motorlu versiyonlarının burada da iyi satış rakamlarına ulaşacağını düşünüyorum. Araç geldikten sonra kullanma imkanım olursa izlenimlerimi paylaşırım.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 27 Şub 2010, 19:19

Hantalligin degisimi dizayndan degil aracin kücülmesinden kaynaklaniyor. Arac her noktadan eski Cayenne'e göre ölcü olarak kücük.

Not: Yarin tüm detaylari yazarim ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 28 Şub 2010, 11:55

Evet clk kesinlikle Kore yapımı araçlara benziyor.Bu tarz arka tasarımda beğendiğim tek araç infiniti FX.Malesef Cayenne bile ona tercih edilecek durumda değil kişiliksiz olmuş tasarımı.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Clk » 28 Şub 2010, 13:16

Sadece arka kisim icin konusuyoruz ama. Bence yeni dizayn özellikle önden ve yandan ciddi güzel olmus ve aracta ki hantallik gitmis.

Yeni kasa eskiye göre küyük demistim. Bu fark aracin uzunluguna 5 cm ve aks araligina 4 cm seklinde yansimis. Bagaj bölümüde 120 lt kücülerek 670 lt'ye gerilemis. Yine de, arka cama verilen yeni aci ile yükleme hacminden cok fazla birsey kaybedilmemis.

Porsche evi olan Almanya'da bile özellikle Koreli arka bölüm dizayni ile cok ciddi elestirile mazur kaldi. Bakalim facelift kac ay sonra gelecek :)

Aracin 3,6 litre hacime sahip 300 HP'lik V6 motorlu versiyonu 55.000 Euroluk fiyat ile kabul edilebilirin de üzerinde. Navigation, Park Kontrol, Koltuk Isitma, Ahsap Kaplama, Bi Xenon, Karartmali aynalar ile fiyati yaklasik 62.000 Euro'ya geliyor. (Almanya fiyatlari)
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 28 Şub 2010, 13:42

Türkiye fiyatı için "kabul edilebilir" diye bir düzey yok her şeyi 2 kat pahalıya alıyoruz malum :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners