Mercedes Benz AG ve Muhtesem Concept'i F 800!!

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mercedes Benz AG ve Muhtesem Concept'i F 800!!

Mesaj sedir » 20 Oca 2011, 14:52

razz yazdı:
Archezia yazdı: Hazır otomobillerle ilgili konuya yazarken X6'nın çirkin(nesnel) ve gereksiz bir araç olduğunu belirtemeden geçmeyelim. Razz üstadın(X6 Humiliator) eksikliğini hissettirmeyelim :D

Ne..??! X6 mı..?!!! Nerde..??!! Nerdeeeee....???!?!?!

"clk" yı "piranha" olarak anmaktaydık, artık "razz" için de "rambo" ismini öneriyorum :lol:
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj razz » 20 Oca 2011, 15:26

Sedir Hoca'm; ilk kanı Chris Bangle akıttı.. ( E46'nın ön sinyallerini çamurluk içlerine uzatarak )
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Frax » 20 Oca 2011, 15:27

Archezia yazdı:B8 ile birlikte zaten Audi resmen BMW ve Mersoyla denk hale geldi hatta geçti bile. Aslında B7 de çok güzeldi ama diğer iki markanın en azından ülkemizdeki imajı daha iyi olduğundan o kadar da güzel değilmiş gibi göründü B7. Led farlarında yardımıyla hakettiği yere geldi Audi bence artık. Tek sorunu VW grubuna dahil olması. Bazı parçaların diğer markalarla aynı olması insanı rahatsız ediyor. Hatta parçayı geçtim. Şu Seat Exeo'ya bir bakın bakalım tanıdık geliyor mu?
Resim

Evet, gördüğünüz gibi bu bildiğimiz B7 :D

VW grubundaki markalar:

VW, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Scania.

Ben ortak üretim mantığının yanlış olduğunu düşünmüyorum, hangi firma elinde bu kadar gelişmiş teknoloji,imkan varken hepsini bir kenara atıp her markasına ayrı ayrı yatırım yapar tekrar? Audi R8 örneği mesela. Araç Lamborghini'nin motor vs özellikleri ile ortaya çıkmış. Bunun nesi yanlış mesela? Ya da Bentley için Audi ile aynı parçalar kullanılsa bazı yerlerde. Sonuçta paranın karşılığını vermesi önemli olan. Alan adam karşılığını alıyor mu almıyor mu mesele budur bence.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj drk » 20 Oca 2011, 15:34

İşte bence tam bu noktada lüks tüketimin mantık sınırları dışına çıktığını anlıyoruz. Örneğin(hemen saatlere dönelim :D ) eta 2892, çok iyi bir mekanizma, gayet dakik, kullanışlı, dayanıklı, vs.vs. üstelik çok da ucuz. O zaman neden AP 3120 yi geliştirmek için o kadar uğraşsınki. 2892 de aynı işi gayet üzel yapabiliyor. Bence burada önemli olan tek şey kullanıcıya kendini farklı ve önemli hissettirmek. Eğer yüzlerce milyarlık lamborghini alıp içinde a3ün navigasyon sistemini görürsem olmaz. :)

Düzeltme: Yazım hataları
En son drk tarafından 20 Oca 2011, 15:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Frax » 20 Oca 2011, 15:37

drk yazdı:İşte bence tam bu noktada lüks tüketimin mantık sınırları dışına çıktığını anlıyoruz. Örneğin(hemen saatlere dönelim :D ) eta 2892, çok iyi bir mekanizma, gayet dakik, kullanışlı, dayanıklı, vs.vs. üstelik çok da ucuz. O zaman neden AP 3120 yi geliştirmek için o kadar uğraşsınki. 2892 de aynı işi gayet üzel yapabiliyor. Bence burada önemli olan tek şey kullanıcıya kendini farklı ve önemli hissettirmek. Eğer yüzlerce milyarlık lamborhini alıp içinde içinde a3ün navigasyon sistemini görürsem olmaz. :)

Bence olabilir. Yanlış olduğunu düşünmüyorum :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Archezia » 20 Oca 2011, 15:45

clk yazdı:Sadece ön tasarimdan bahsediyorsak eger ortada AUDI icin bir siniflandirma yok. Hepsi ayni. O zaman neden A8'e 100.000 Euro verip A3 yada A4 kullanayim ki? Benim de karakterden bahsettigim buydu.

A5 diger araclardan cok farkli, birincisi cizgileri cok daha akici basik tavani ve genis lastik mesafesi ile tam bir spor arac görünümünde. Ama A8 ile A4 ü yan yana koydugum zaman. A7 ile A5 sportback arasinda ki fark ne? Ama bunlarin hepsi normal. Hepsi VW araclari. Bugün Polo, Passat, Golf, Scirocco ayni yüze sahip ise Audi'nin de ayni yolu izlemesi normal.

Audi benim icin TT (Golf tabanli) ve A5 ten ibaret....Digerleri camasir makinesinde yanlis yikanmaktan dolayi cekmis A8'lar :D Ama tekrar ic mekanda 1 numaralar....

Aslında burada yazanlara tamamen katılıyorum. Yazmayı düşünüp vazgeçmiştim biraz Audi fanatikliği yapıp :D
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Archezia » 20 Oca 2011, 16:04

Frax1 yazdı:VW grubundaki markalar:

VW, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Scania.

Ben ortak üretim mantığının yanlış olduğunu düşünmüyorum, hangi firma elinde bu kadar gelişmiş teknoloji,imkan varken hepsini bir kenara atıp her markasına ayrı ayrı yatırım yapar tekrar? Audi R8 örneği mesela. Araç Lamborghini'nin motor vs özellikleri ile ortaya çıkmış. Bunun nesi yanlış mesela? Ya da Bentley için Audi ile aynı parçalar kullanılsa bazı yerlerde. Sonuçta paranın karşılığını vermesi önemli olan. Alan adam karşılığını alıyor mu almıyor mu mesele budur bence.

Hayır mesela Seat ile Skoda'da aynı parçaları kullanırsa pek bir rahatsızlık yaratmaz. Ama biri Audi alan birisi sadece kalitesine değil prestijine de para veriyor. Sonra bir parça alınması lazım bir bakıyor o parça vw yada seat'ın bir modeli için de kullanılmış. Bu insanı az da olsa rahatsız eder sonuçta. Bir de aynı parça için Audi kullanandan farklı, seat kullanandan farklı ücret alınırsa(başına gelenlerden biliyorum) o zaman bir sorun var demektir.

Bentley için Audi ile aynı parçalar kullanılıyorsa eğer, o kullanılan kısmı neresiyse "kesinlikle" paranın karşılığını vermemiş olur. Sen çıkıp yüzmilyarlar vereceksin arabana, onun özel olmasını istersin doğal olarak. Zaten o parayı vermenin sebebi kalitesiyle birlikte diğer araçlardan farklı ve özel olması. Aynı parçanın Audi de kullanıldığını öğrenince bir Bentley kullanıcısı iyi hissetmez heralde. C sınıfında 1600 motor çıkardı diye bile Mercedes ne kadar çok eleştirildi, Audi'nin de aynı parçaları kullanması sonucu eleştirilmesi çok normal...

Ekleme : Mesela Audi A4 şu an 143hp(170 de vardı ama şimdi yok TR'de) dizel motor ile resmen sürünüyor. Kullanıcılarına ümit veren motor ise BiTDI. Peki bu motor hangi araçta var : Transporter?!

Ekleme 2 : Doruk zaten söylediklerimi saat piyasasına uyarlayarak söylemiş sağolsun. Ben de tekrar etmiş oldum...

Ekleme 3 : Aynı parça falan diyoruz da ben oraya A4 B7'nin bildiğin aynısını koydum İsmail. Resmen kasayı alıp farları, stopları, logoyu değiştirip salmışlar yeni model diye.

Ekleme 4 : X6 kokusunun Razz'ı çekeceğini biliyordum :D Rambo konusunda da destekliyorum sedir hocamı :thumbup:
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Frax » 20 Oca 2011, 16:46

Mantığın yanlış olduğu kanısındayım hala. Malzeme kaliteli ise sonuna kadar kullanılabilir. Ar-Ge kolay bir şey değil ufak tefek detaylar için bile çok fazla bütçeler gerekiyor gerekli görülmemişse vardır mutlaka bir mantığı. Ayrıca konuştuğumuz firmalar da her şeyin farkındadır değil mi? Müşterileri de öyle hatta...

Bentley kullanıcısına da acıdım şimdi bak içim parçalandı, yazık adamın arabasında aynı vidalar kullanılmış fakirlerin arabasıyla, nasıl insan içine çıkacak bu adam :(
Kullanıcı avatarı
Frax

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 63 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners