Mercedes Benz AG ve Muhtesem Concept'i F 800!!

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mercedes Benz AG ve Muhtesem Concept'i F 800!!

Mesaj Archezia » 20 Oca 2011, 19:08

Ya İsmail yanlış olur mu? Kaliteliyse sonuna kadar kullanılabilir diyosun. Kalitenin de bir ölçüsü yok mu? Audi'de ki on üzerinden 9 puan alıyorsa, Bentley'de 15 puan alması lazım ki verdiği paraya değsin. O zaman PP de gidip Tissot kayışı kullansın yada ML mekanizması kullansın bakalım nasıl yerin dibine sokuyoruz burda. Jaguar X-Type mondeo alt yapısı üzerine yapıldı diye ne kadar eleştirildiği ortada.

Vidayı falan da geç şimdi, demogoji yapma. Bahsettiğimiz vida değil burada, ben sana aynı kasa kullanılmış diyorum sen vidadan bahsediyorsun. Ama yeri gelir o kadar detayda farkeder, koltuk dikişinde kullanılan ip bile daha kalitelidir bazen...

Farkındalık konusunda da, özellikle Türkiye'de müşterinin önemli bir kısmı bunların farkında değildir bir kere onu belirteyim. Firmalar farkındadır doğru ama o zaman bizim doğru düzgün konuşmamamız lazım. Bu forumda markaları(hublot :D) saatleri eleştirmemiz, hatta politikacılar daha iyi bilir diye siyaset konuşmamamız, teknik adamlar daha iyi biliyor diye futbol konuşmamamız lazım. Tamam Audi bunu yaptığına göre yüksek ihtimal daha mantıklı yada daha kârlıdır şu an için. Ama seat ile skoda ile aynı parçaları kullanmayan bir marka daha fazla prestij yakalayabilir. Bu prestij de ona ileride kâr olarak dönebilir bunları da düşünmek lazım.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj sedir » 20 Oca 2011, 22:33

razz yazdı:Sedir Hoca'm; ilk kanı Chris Bangle akıttı.. ( E46'nın ön sinyallerini çamurluk içlerine uzatarak )

Yani böyle mi?

Resim

(Not: Bana ait aracın kendimce çekilmiş fotoğrafıdır ;) )
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj razz » 20 Oca 2011, 22:54

Sizin aracınız yeni nesil 3 Series, yani E90.. Bu aracın sadece ön sinyali değil tamamı Chris Bangle dizaynı..

Benim bahsettiğim ise E46.. Chris Bangle BMW bünyesine dahil olduğunda ( evet, o kara gün.. ) aracın ön sinyalleri böyleydi;
Resim

Bangle facelift'iyle böyle oldu;
Resim
En son razz tarafından 20 Oca 2011, 23:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj razz » 20 Oca 2011, 22:56

Bu arada yukarıdaki örnek Bangle Era dizaynlarının en az destrüktif olanıdır.. " Ne var işte, ne güzel durmuş..? " yorumu gelmeden hatırlatayım dedim..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Önceki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners