VW Passat Comfortline M─▒? Skoda Superb Full Paket Mi?

Genel Otomotiv Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

Re: VW Passat Comfortline M─▒? Skoda Superb Full Paket Mi?

Mesaj eraslani » 16 A─ču 2016, 16:29

Yak─▒n bir akraban─▒n nissan qq x tronik arac─▒n─▒n sanziman komple de─či┼čti..araba yolda kalm─▒┼čt─▒..i┼čin ilginci i┼člem s─▒ras─▒nda kendisine opel insignia verdiler :)

SM-G930F cihaz─▒mdan g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Tgm » 16 A─ču 2016, 16:34

Benim anlamad─▒─č─▒m vw m├╝hendisli─činin hala tam olarak bu sorunu ├ž├Âzememi┼č olmas─▒.. 10 ileri dsg lerle bu sorunun a┼č─▒laca─č─▒ bahsediliyor. Hatta golf 8'de bu ┼čanzumanlar kullan─▒lacakm─▒┼č. Zaten sorun ┼čanzuman─▒n fazla ─▒s─▒nmas─▒ndan kaynaklan─▒yor. ├çift kavrama..Vites de─či┼čimi ger├žekle┼čtikten sonra ikiz kavrama tetikte bekliyor ve bir sonraki de─či┼čimi o yap─▒yor. bir nevi n├Âbetle┼čerek.. Konforu artt─▒r─▒yor, yak─▒t ekonomisi sa─čl─▒yor ama ├žabuk ─▒s─▒n─▒yor. E ┼čimdi 10 kademede bu i┼člem daha fazla yap─▒lmayacak m─▒? Yani daha fazla kademe daha fazla de─či┼čim..
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tgm

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 24 ┼×ub 2014, 15:17

Mesaj kopanisti » 16 A─ču 2016, 17:02

Benim anlamad─▒─č─▒m ise ┼ču. O kadar para verip otomatik ┼čanz─▒manl─▒ vw ald─▒ktan sonra neden yar─▒ otomatikmi┼č gibi davranay─▒m ve neden yo─čun trafikte vitesi bo┼ča atmak zorunda kalay─▒m? Honda alal─▒m o zaman :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kopanisti

Kay─▒t: 16 A─ču 2016, 15:51

Mesaj adorno » 16 A─ču 2016, 20:22

emrerd yazd─▒:
Archimed yazd─▒:Bir de ┼čunu eklemek isterim. Sorunlu DSG ┼čanz─▒manlar; 1.2, 1.4 TSI ve 1.6 dizel motorlu ara├žlarda kullan─▒lan, yakla┼č─▒k 200-250 NM torka uygun olan modeller. Bildi─čim kadar─▒yla 2.0 TSI ve 2.0 TDI veya GTD modellerinde kullan─▒lan ve 350-500 NM torka uygun DSG ┼čanz─▒manlar─▒nda belirtti─čim sorun yok. Zaten onlar 6 ileri vitesli ve su so─čutma sistemine sahipler. Di─čer bir deyi┼čle; ├Ârne─čin Golf GTI, GTD, R ile Passat 2.0 TDI 4 Motion gibi modellerde bu soruna rastlanm─▒yor. Toureg ve Amarok'ta da zaten BMW, Jaguar gibi ara├žlarda da kullan─▒lan ZF'nin otomatik ┼čanz─▒man─▒ yer al─▒yor.

G├Ân├╝l isterdi ki biz de T├╝rkiye'de 1.2 veya 1.4 TSI Golf yerine 2.0 GTI; 1.6 TDI Passat yerine 2.0 TDI 4 Motion'a kolayca ula┼čabilelim. Ne diyelim, maalesef ├╝lkemizdeki ├ľTV mevzuat─▒ b├Âyle g├╝zel ara├žlara eri┼čimi zorla┼čt─▒r─▒yor...

Aynen ├Âyle.B├╝y├╝k hacimse m├╝nferit olaylar d─▒┼č─▒nda bir sorun g├Âr├╝nm├╝yor.Amarok ile olduk├ža zorlay─▒c─▒ ┼čartlarda kullan─▒ld─▒─č─▒ halde.
Ayr─▒ca k├╝├ž├╝k hacimli turbo&benzinli makinalarda ya─č yakma ile ilgili de fazlas─▒ ile ┼čikayet var.

Benzer ┼čanziman sorunlari toyotanin multimode sisteminde de ya┼čanmi┼č ve toyota bu vites kutusunu kullanmayi birakmi┼čtir.dsg mmt ve edc nin
Tedarik├žisi getrag dir.
Ben malesef bu ┼čanzimanlarin hi├ž birine g├╝venemiyorum.

Getrag in tedarikci oldugunu ilk kez okuyorum DSG adina, bildigim kadariyla VW kendi uretiyor bu sanzimani.
Getrag kendine has sanziman ureten bir firma, getrag diyince bir anektodu paylasmak isterim:
13-21 Agustos 1983 arasinda, getrag sanzimanli w201 190 2,3 16v mercedes cosworth italya'nin Nardo pistinde 248km/h ortalama ile 201 saat 39 dakika 43 saniyede tamamlanan, 50.000 km durmaksizin yol yapmis dunya rekoru kirmistir.

Sent from my iPhone6+ using Tapatalk
Her ba┼čar─▒l─▒ erke─čin ard─▒nda en az bir kad─▒n vard─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
adorno

Kay─▒t: 23 Tem 2012, 22:49

Mesaj emrerd » 16 A─ču 2016, 22:05

adorno yazd─▒:
emrerd yazd─▒:
Archimed yazd─▒:Bir de ┼čunu eklemek isterim. Sorunlu DSG ┼čanz─▒manlar; 1.2, 1.4 TSI ve 1.6 dizel motorlu ara├žlarda kullan─▒lan, yakla┼č─▒k 200-250 NM torka uygun olan modeller. Bildi─čim kadar─▒yla 2.0 TSI ve 2.0 TDI veya GTD modellerinde kullan─▒lan ve 350-500 NM torka uygun DSG ┼čanz─▒manlar─▒nda belirtti─čim sorun yok. Zaten onlar 6 ileri vitesli ve su so─čutma sistemine sahipler. Di─čer bir deyi┼čle; ├Ârne─čin Golf GTI, GTD, R ile Passat 2.0 TDI 4 Motion gibi modellerde bu soruna rastlanm─▒yor. Toureg ve Amarok'ta da zaten BMW, Jaguar gibi ara├žlarda da kullan─▒lan ZF'nin otomatik ┼čanz─▒man─▒ yer al─▒yor.

G├Ân├╝l isterdi ki biz de T├╝rkiye'de 1.2 veya 1.4 TSI Golf yerine 2.0 GTI; 1.6 TDI Passat yerine 2.0 TDI 4 Motion'a kolayca ula┼čabilelim. Ne diyelim, maalesef ├╝lkemizdeki ├ľTV mevzuat─▒ b├Âyle g├╝zel ara├žlara eri┼čimi zorla┼čt─▒r─▒yor...

Aynen ├Âyle.B├╝y├╝k hacimse m├╝nferit olaylar d─▒┼č─▒nda bir sorun g├Âr├╝nm├╝yor.Amarok ile olduk├ža zorlay─▒c─▒ ┼čartlarda kullan─▒ld─▒─č─▒ halde.
Ayr─▒ca k├╝├ž├╝k hacimli turbo&benzinli makinalarda ya─č yakma ile ilgili de fazlas─▒ ile ┼čikayet var.

Benzer ┼čanziman sorunlari toyotanin multimode sisteminde de ya┼čanmi┼č ve toyota bu vites kutusunu kullanmayi birakmi┼čtir.dsg mmt ve edc nin
Tedarik├žisi getrag dir.
Ben malesef bu ┼čanzimanlarin hi├ž birine g├╝venemiyorum.

Getrag in tedarikci oldugunu ilk kez okuyorum DSG adina, bildigim kadariyla VW kendi uretiyor bu sanzimani.
Getrag kendine has sanziman ureten bir firma, getrag diyince bir anektodu paylasmak isterim:
13-21 Agustos 1983 arasinda, getrag sanzimanli w201 190 2,3 16v mercedes cosworth italya'nin Nardo pistinde 248km/h ortalama ile 201 saat 39 dakika 43 saniyede tamamlanan, 50.000 km durmaksizin yol yapmis dunya rekoru kirmistir.

Sent from my iPhone6+ using Tapatalk

Hakl─▒ olabilirsiniz.Ben ┼čununla kar─▒┼čt─▒rd─▒m san─▒r─▒m.
http://www.getrag.com/en/products/power ... sions.html

Ama bu volkswagen ad─▒na bence daha ac─▒ bir durum.D├╝nya otomobil sat─▒┼člar─▒nda kafaya oynayan bir firmada bu tip problemler ve ├╝st├╝ne emisyon d├╝meni hi├ž iyi olmad─▒.┼×ahsen vw benim g├Âz├╝mde ├žok ciddi imaj kaybetti.
Di─čer markalarda da muhakkak ar─▒zalar var.Ancak bunlar m├╝nferit.Ben 5000km de yatak sarm─▒┼č fiesta da g├Ârd├╝m.Ama ┼čununla ayn─▒ kefede de─čerlendirilemez;
https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#q ... 1zas%C4%B1
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
emrerd

Kay─▒t: 06 Eyl 2015, 12:09

Mesaj Archimed » 17 A─ču 2016, 13:54

Bat─▒ Avrupa ve ABD'de d├╝┼č├╝k hacimli motorlu ara├žlar genelde m├╝mk├╝n oldu─ču kadar ekonomik ┼čekilde ├╝retilip en d├╝┼č├╝k fiyatlarla t├╝keticiye sunuluyor. Bu y├╝zden de anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla k├╝├ž├╝k hacimli ve nispeten d├╝┼č├╝k torklu ara├žlarda bulunan ┼čanz─▒man su so─čutmal─▒ de─čil, san─▒yorum bu da maliyet odakl─▒ yakla┼č─▒m─▒n sonucu. ├ťreticiler, d├╝┼č├╝k maliyetli ├╝r├╝nler sayesinde cirolar─▒n─▒ art─▒r─▒yorlar. Di─čer taraftan bu konuda titiz davran─▒lmamas─▒ da, firman─▒n itibar─▒n─▒ olumsuz y├Ânde etkiliyor. Mercedes 190 E 2.3-16 ve 2.5-16 zaman─▒nda kendi s─▒n─▒f─▒n─▒n en y├╝ksek performansl─▒ ara├žlar─▒ndan biriydi. Bir de 1980 ve 1990'l─▒ y─▒llarda Mercedes olsun, tedarik├žileri olsun, d├╝┼č├╝k maliyet yerine kalite odakl─▒ olduklar─▒ i├žin bug├╝n 30-35 ya┼č─▒nda pek ├žok Mercedes hala ta┼č gibi sa─člam, teknik aksamlar─▒ da ya─č gibi ├žal─▒┼č─▒yor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj imponte » 24 A─ču 2016, 19:40

Superbin full├╝ bence. ├ç├╝nk├╝ passat bir t─▒k daha kaliteli fakat full olmad─▒k├ža suberpin fulunun keyfini vermiyor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
imponte

Kay─▒t: 21 A─ču 2016, 16:25

Mesaj Cct » 24 A─ču 2016, 23:15

Bu ├žok bahsedilen DSG problemi nas─▒l oluyor?

Bizim evde iki tane bolca ├Ânerilmeyen DSG'li ara├žlar var. Birini e┼čim kullan─▒yor 50.000'e geldi. Di─čeri benim ┼čirket arac─▒ ve tabiri caizse i├žinden ge├žiyoruz :D En ufak bir problem, sorun ya┼čamad─▒k. Nerede g├Ârsem yok DSG almay─▒n aman DSG ka├ž─▒n vs. deniyor, neden?
Her t├╝rl├╝ saat itinayla tak─▒l─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 21 Oca 2013, 20:07

Mesaj MertYe » 24 A─ču 2016, 23:20

DSG y├╝z├╝nden bana pamu─ču t─▒k─▒yorlard─▒ direkten d├Ând├╝m :D

Bizim evdeki ilk ve tek DSG'li ara├ž olunca ben biraz mesafeliyim. Hayatta almam demiyorum ama ┼ču an hala o arabayla 120-130 la girebilece─čim viraja 70 le gireyim diyorsam bi dahakine 2 defa d├╝┼č├╝n├╝r├╝m gibi geliyor. Tabi bana oldu herkese olacak demiyorum veya kesin DSG kaynakl─▒ demiyorum ama sanziman ile alakal─▒ bir problemden kaynakland─▒─č─▒n─▒ direk servis s├Âylemi┼čti bana
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MertYe

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 14 A─ču 2014, 19:13

Mesaj Cct » 24 A─ču 2016, 23:25

Sorun mevzusunu ya┼čamad─▒m ama d├╝┼č├╝k g├╝├žl├╝ benzinli motorlarda sa├žma tepkiler verdi─čini s├Âyleyebilirim. E┼čimin kulland─▒─č─▒ Beetle 1.2 TSI, yoku┼č ├ž─▒karken ─▒srarla 3'e almaya ├žal─▒┼č─▒yor ve ├žeki┼č d├╝┼č├╝nce aniden 1'e al─▒p f─▒rlat─▒yor. Zaten 1.2 TSI genel olarak verimsiz birde bu eklenince hop otur hop kalk bir durum mevcut. 1.6 TDI'da ├žok daha iyi y├╝r├╝yor.
Her t├╝rl├╝ saat itinayla tak─▒l─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 21 Oca 2013, 20:07

Mesaj Patriot » 25 A─ču 2016, 23:59

2013 a3 1.6 tdi var bizde hala kullan─▒yoruz gecen sene 50 binli kmlerde 1. viteste titreme yapmaya baslad─▒ ara├ž servise g├Ât├╝rd├╝k fabrika ├ž─▒k─▒┼čl─▒ ┼čanz─▒manda s─▒k─▒nt─▒ oldu─ču s├Âylendi ve garanti bitmi┼č olmas─▒na ra─čmen para almadan de─či┼čtirdiler, ilk ba┼čta i┼č├žilik paras─▒ istediler daha sonra Do─ču┼č'a mail att─▒k birazda servisle tart─▒┼č─▒nca onuda almad─▒lar. Bizim d─▒┼č─▒m─▒zda ├ževremde sorun ya┼čayan duymad─▒m fakat olabiliyor birazda sans san─▒r─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Patriot

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 16 Eyl 2013, 22:10

Mesaj feanorrin » 11 Eki 2016, 18:10

Tgm yazd─▒:Benim anlamad─▒─č─▒m vw m├╝hendisli─činin hala tam olarak bu sorunu ├ž├Âzememi┼č olmas─▒.. 10 ileri dsg lerle bu sorunun a┼č─▒laca─č─▒ bahsediliyor. Hatta golf 8'de bu ┼čanzumanlar kullan─▒lacakm─▒┼č. Zaten sorun ┼čanzuman─▒n fazla ─▒s─▒nmas─▒ndan kaynaklan─▒yor. ├çift kavrama..Vites de─či┼čimi ger├žekle┼čtikten sonra ikiz kavrama tetikte bekliyor ve bir sonraki de─či┼čimi o yap─▒yor. bir nevi n├Âbetle┼čerek.. Konforu artt─▒r─▒yor, yak─▒t ekonomisi sa─čl─▒yor ama ├žabuk ─▒s─▒n─▒yor. E ┼čimdi 10 kademede bu i┼člem daha fazla yap─▒lmayacak m─▒? Yani daha fazla kademe daha fazla de─či┼čim..

vw ve vw grup markalar─▒n─▒n kulland─▒─č─▒ dsg' lerin bir ├žok ├že┼čidi var.

d├╝nya genelinde kavrama ar─▒zas─▒ ile me┼čhur olan kronik sorunlu model dq200 kodlu, kuru kavrama olan 7 ileri dsg.

bu model, 250 nm' ye kadar tork dayan─▒m─▒na sahip ve bu sebeple b├╝y├╝k hacimli modellerde de─čil, k├╝├ž├╝k hacimli motorlarda kullan─▒labiliyor. ayr─▒ca ├Ânden ├žeki┼čli ve enlemesine motor yerle┼čimli ara├žlar i├žin dizayn edilmi┼č bir versiyon.

ayn─▒ zamanda dq200 kodlu 7 ileri dsg, t├╝m dsg ailesi i├žinde kuru kavrama olan tek ┼čanzuman. di─čer b├╝t├╝n versiyonlar '─▒slak' tabir edilen ya─čl─▒ kavrama ├╝nitesine sahip. dq200 d─▒┼č─▒ndaki dsg' lerde de ar─▒zalar ├ž─▒kabiliyor ancak dq200 gibi kronik olarak bir sorunlar─▒ yok, normal s─▒n─▒rlar i├žerisinde ar─▒za istatistikleri var. kuru tip kavraman─▒n tercih edilmesinin sebepleri muhtemelen maliyet olarak epey avantajl─▒ olmas─▒d─▒r.

bir liste yapacak olursak;

*DQ200 - 7 ileri - kuru kavrama - 250nm (problemli versiyon budur)

DQ250 - 6 ileri - ya─čl─▒ kavrama - 400nm

DQ380 - 7 ileri - ya─čl─▒ kavrama - 380nm

DQ500 - 7 ileri - ya─čl─▒ kavrama - 600nm

DQ511 - 10 ileri - ya─čl─▒ kavrama - 550nm

DL501 - 7 ileri - ya─čl─▒ kavrama - 500nm

dq200 genede 1.0/1.2/1.4 TSI ve TDI motorlar ile kullan─▒l─▒yor ancak istisnalar da mevcut. ├Ârne─čin Yeni Audi A4 1.4 TFSI' da, motor yerle┼čimi boylamas─▒na oldu─ču i├žin dq200 de─čil 7 ileri ─▒slak kavrama dq380 var. Yeni Tiguan' da motor yerle┼čimi enlemesine olmas─▒na ra─čmen 1.4 TFSI versiyonda 6 ileri DQ250 var gibi gibi ... ┼×ahsi tavsiyem DQ200 kodlu ┼čanzuman─▒ imkan varsa pek tercih etmemek. Ancak do─ču┼č oto ilk y─▒llarda ├žok fazla ki┼čiye bu konuda ├žok problem ├ž─▒karm─▒┼č olsa da, art─▒k d├╝zenli servis bak─▒m─▒na giren ara├žlar─▒n hepsinde bu de─či┼čimden par├ža ├╝creti al─▒nm─▒yor garanti bitsin/bitmesin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
feanorrin

Kay─▒t: 31 Ara 2013, 16:10

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Otomotiv & Motorsporlar─▒ - Automotive & Motorsports

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners