VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Mesaj Caner1983 » 22 Ara 2015, 19:54

SeRxx yazdı:+1

1,6 CDTI otomatik, en full donanımlı araç için geçen ay kuzenim 90bin lira fiyat almıştı.
Eskimemur yazdı:İnsignia

opele karşı önyargılarım var neden derseniz çok teknik konuşamayacağım tamamen duygusal :lol: :lol: :lol:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Caner1983 » 22 Ara 2015, 19:55

sedir yazdı:1000 TL saat bütçem var diyene 1500 TL'lik saat önerdiğimize göre...

Tereddütsüz BMW 3.20i ED diyorum. Ben olsaydım yarın sabah almaya giderdim.

:lol: :lol: :lol:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj sedir » 22 Ara 2015, 20:30

Yalnız şaka ile başladım ama fikrimde ciddiyim.
Sıfır km baz versiyon yanılmıyorsam 145000 TL. 170 beygir 1600 cc motor. Vergi avantajı motor ve marka gücü. 4 küsur litre şehirlerarası yolda 7 litre şehir içinde yakıt tüketimi. Otomatik vites ve saire. Altını çizip toplayınca bu segmentin en mantıklı aracı.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj platinum » 22 Ara 2015, 20:35

Kimse önermemiş, ben önereyim. Bence VW CC, BMW 3 ya da Mercedes C serisinin baz modellerinden daha iyi bir tercih olabilir.
Kullanıcı avatarı
platinum

Mesaj eraslani » 22 Ara 2015, 22:04

platinum yazdı:Kimse önermemiş, ben önereyim. Bence VW CC, BMW 3 ya da Mercedes C serisinin baz modellerinden daha iyi bir tercih olabilir.

zamanını bilmiyorum ama vw cc yeni kasası çıkar zannedersem yakında..mevcut kasasıylada özellikle insignia dan iyi tercih olur..
Opel bende sevmem pek..herhangi bir boşluğu doldurmayan bir marka gibi geliyor bana..90-95 arası astra gsi ve calibra dışında beğendiğim pek modeli olmadı..
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Archimed » 23 Ara 2015, 12:19

platinum yazdı:Kimse önermemiş, ben önereyim. Bence VW CC, BMW 3 ya da Mercedes C serisinin baz modellerinden daha iyi bir tercih olabilir.

VW CC; sonuçta süslü, daha janjanlı bir Passat. Üstelik Passat'ın basık hali; arka koltukta oturan yetişkin kişiler baş mesafesinden ciddi rahatsızlık duyabilirler. Passat ve Skoda için belirttiğimiz servis ve kalite sorunları VW CC için de geçerlidir.

@Sedir; Borusan ve bayileri 5.000-10.000 bilemedin 15.000 km'lik test araçlarını garantili olarak satıyor; daha önceden önermiştim. Muhatabın belli olduğu ve kilometre düşürme gibi çakallıklar yapmayacağını tahmin ettiğimiz bu tür satışlarda 120k TL civarında F30 kasalı düzgün 3.20ied veya Sportline, Modernline vs donanımlı 316i gibi bir araç almak mümkün. 3.20ied'nin 170 hp'lik ve 250 Nm'lik motoru keyifli bir sürüş vaat etmesinin yanı sıra; nette pek çok kaynaktaki kullanıcı yorumları; 136 hp'lik ve 220 Nm'lik motoru olan 3.16i'nin de yolda yarış yapmayan sürücüler için yeterli ve keyifli bir sürüş sağladığını ifade ediyor.

Aynı durum 125-130k TL arası bütçeyle Style donanımlı; 135-140 K TL bütçeyle Fascination donanımlı W205 C180 için de geçerli.

@Caner83; bu konuda eşiniz ne düşünüyor? Onun fikrini aldınız mı? Hanımlar genelde büyük araçları tercih etseler de; Passat parasına BMW veya Mercedes eşinize de mantıklı gelebilir.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Caner1983 » 23 Ara 2015, 20:32

Archimed yazdı:

VW CC; sonuçta süslü, daha janjanlı bir Passat. Üstelik Passat'ın basık hali; arka koltukta oturan yetişkin kişiler baş mesafesinden ciddi rahatsızlık duyabilirler. Passat ve Skoda için belirttiğimiz servis ve kalite sorunları VW CC için de geçerlidir.

@Sedir; Borusan ve bayileri 5.000-10.000 bilemedin 15.000 km'lik test araçlarını garantili olarak satıyor; daha önceden önermiştim. Muhatabın belli olduğu ve kilometre düşürme gibi çakallıklar yapmayacağını tahmin ettiğimiz bu tür satışlarda 120k TL civarında F30 kasalı düzgün 3.20ied veya Sportline, Modernline vs donanımlı 316i gibi bir araç almak mümkün. 3.20ied'nin 170 hp'lik ve 250 Nm'lik motoru keyifli bir sürüş vaat etmesinin yanı sıra; nette pek çok kaynaktaki kullanıcı yorumları; 136 hp'lik ve 220 Nm'lik motoru olan 3.16i'nin de yolda yarış yapmayan sürücüler için yeterli ve keyifli bir sürüş sağladığını ifade ediyor.

Aynı durum 125-130k TL arası bütçeyle Style donanımlı; 135-140 K TL bütçeyle Fascination donanımlı W205 C180 için de geçerli.

@Caner83; bu konuda eşiniz ne düşünüyor? Onun fikrini aldınız mı? Hanımlar genelde büyük araçları tercih etseler de; Passat parasına BMW veya Mercedes eşinize de mantıklı gelebilir.

Archimed hanım bagaj ve konfor istiyor sanırsam ikinci el passata yöneleceğim bütceden de kısmış oluruz dedim
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Archimed » 24 Ara 2015, 12:40

Caner1983 yazdı:
Archimed yazdı:

Archimed hanım bagaj ve konfor istiyor sanırsam ikinci el passata yöneleceğim bütceden de kısmış oluruz dedim

Caner 1983; bu durumda 3-5 yaşında W212 Mercedes E serisini veya F10 BMW 5 serisi bir araç öneririm. Hem büyük bagaj hem de gerçek konfor yönündeki beklentiniz karşılanır. Genelde trafikte Mercedes kullanıcıları BMW kullanıcılarına göre daha sakin olduğunu gözlemleme yönündeki ön yargı ile hareket edersek; 3-5 yaşındaki E serisi bir Mercedes sizi mutlu edecektir.

Sıfır alınan Passat ve diğer VW markalı araçların bile ilk sahiplerine DSG, yağ kaçırma vs sorunlar yaşattığından hareketle; ikinci el Passat'ın da çeşitli sorunlar yaşatabileceğini hatırlatırım. Donanımhaber ve diğer forumlarda VW ve Doğuş Otomotiv&bayileriyle ve servisle ilgili şikayetleri incelemenizi öneririm.
Kullanıcı avatarı
Archimed

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners