VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Mesaj Cct » 21 Ara 2015, 01:33

Eğer konu kullanışlılıksa Superb derim :thumbup: Genel türk tüketicisi olarak ise Passat :D

Yeni Passat mantıklı görünsede Highline paket bile donanım olarak Superb ile başedemez. İkinci el değeri, prestij gibi konuları esgeçerek söylüyorum bunları.

Bu arada Tiguan denilmiş, babam Tiguan kullanıyor ve çok memnun. Bagajı bu iki araçtanda kullanışlıdır (babamda bagaj hastası :D ) yakıt tüketimi için bir şey diyemeyeceğim, az kullanıldığından 4x4 benzinli almıştık ama genel olarak kullanışlı bir model.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj izmeil » 21 Ara 2015, 02:23

Bu ikilemi ben de geçen hafta yaşadım ve bayiye gidip ikisini aynı anda gördüm. Yeni superb kendini aşmış inanılmaz bir diz mesafesi anormal bir bagaj hacmi var ayrıca yeni dış tasarım da muhteşem oturmuş ve çok prestijli bir görüntü kazanmış. Prestij paket superb in yanında comfort passat özellikle araç içi göz önüne alındığında resmen alt sınıf bir araç gibi kalıyor. Açıkçası bende hiçbir tereddüt kalmadı. İkinci el derdi olan bir araç değil bence superb artık fanatik bir alıcı kitlesi oluştu diye düşünüyorum. Tiguan almadan önce çok arada kalmıştım ve sadece eşim kullanırken daha rahat eder diye superb den vazgeçmiştim. 1.4 tsi 160hp dsg kullanıyorum, inanılmaz keyifli bir kombinasyon test etmenizi tavsiye ederim. Ama performansı bi kenara bırakırsak 1.6tdi ciddi yakıt tasarrufu sağlayacaktır 25bin km/yıl az sayılmaz dizel tercihine yönlenmek için. Sonuç olarak superb 1.6tdi otm prestij paket bence son dönemde alınabilecek en mantıklı araçlardan birisi.
Kullanıcı avatarı
izmeil

Mesaj Caner1983 » 21 Ara 2015, 08:09

Cct :champ:
İzmeil :champ:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Archimed » 21 Ara 2015, 12:54

Caner ben de sana gerek VW, gerek Skoda; VW grubundan uzak durmanı öneririm. Zira VW kaç yıl boyunca 1.2, 1.4 ve 1.6 motorlu araçlarda sorun yaşanan DSG'li araçları sattı. En son "şanzıman yağını değiştirdik, sorun çözüldü" dediler. Dizel araçlarda patlak veren hile skandalını da göz önüne alınca VW bana güvenilir bir marka gibi gelmiyor. Auto Motor&Sport, Auto Zeitung gibi dergilerin testlerinde ne hikmetse VW grubu araçları kendi segmentlerinin en başarılı araçları oluyor.

120k TL gibi bir bütçeye çıkabiliyorsan, günde 40-50 km'den fazla yol yapmıyorsan ve bu anlamda benzinli alternatifleri de düşünebilirsen; Borusan ve Mercedes Benz'in çok düşük kilometrede sattığı test araçlarını öneririm. Belki o rakamlara çok donanımlı araç bulamayabilirsin; ama süslü bir halk otomobiline vereceğin para ile arkadan itişli gerçek premium araç keyfi sürebilirsin. F30 BMW 3 serisi olsun; W205 Mercedes C serisi olsun; her ikisi de yaklaşık 480 litrelik bagaja sahip; bu büyüklük de yeterli olacaktır.

Veya geniş iç hacim istiyorsan 2014-2015 Mercedes B serisini düşün derim. Bu fiyata çok düşük kilometrede, istersen dizel motorlu bir B180 CDI bulabilirsin. 110-120k rakamlarda AMG donanımlı; 100-110k rakamlara da Urban donanımlı bir araç bulabilirsin.

Sorunsuz bir araç istersen 1.5 dizel otomatik Mazda 3 de işini görebilir.

Sonuç itibarıyla derim ki; düzgün bir araç almak için yeterli sayılacak bir bütçeyi süslü ve sorun çıkartma potansiyeli yüksek Alman halk arabaları yerine Mercedes veya BMW gibi alternatiflere yönlendir. Veya Mazda gibi sorunsuz araçları da düşün.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj emrerd » 21 Ara 2015, 16:10

Archimed yazdı:Caner ben de sana gerek VW, gerek Skoda; VW grubundan uzak durmanı öneririm. Zira VW kaç yıl boyunca 1.2, 1.4 ve 1.6 motorlu araçlarda sorun yaşanan DSG'li araçları sattı. En son "şanzıman yağını değiştirdik, sorun çözüldü" dediler. Dizel araçlarda patlak veren hile skandalını da göz önüne alınca VW bana güvenilir bir marka gibi gelmiyor. Auto Motor&Sport, Auto Zeitung gibi dergilerin testlerinde ne hikmetse VW grubu araçları kendi segmentlerinin en başarılı araçları oluyor.

120k TL gibi bir bütçeye çıkabiliyorsan, günde 40-50 km'den fazla yol yapmıyorsan ve bu anlamda benzinli alternatifleri de düşünebilirsen; Borusan ve Mercedes Benz'in çok düşük kilometrede sattığı test araçlarını öneririm. Belki o rakamlara çok donanımlı araç bulamayabilirsin; ama süslü bir halk otomobiline vereceğin para ile arkadan itişli gerçek premium araç keyfi sürebilirsin. F30 BMW 3 serisi olsun; W205 Mercedes C serisi olsun; her ikisi de yaklaşık 480 litrelik bagaja sahip; bu büyüklük de yeterli olacaktır.

Veya geniş iç hacim istiyorsan 2014-2015 Mercedes B serisini düşün derim. Bu fiyata çok düşük kilometrede, istersen dizel motorlu bir B180 CDI bulabilirsin. 110-120k rakamlarda AMG donanımlı; 100-110k rakamlara da Urban donanımlı bir araç bulabilirsin.

Sorunsuz bir araç istersen 1.5 dizel otomatik Mazda 3 de işini görebilir.

Sonuç itibarıyla derim ki; düzgün bir araç almak için yeterli sayılacak bir bütçeyi süslü ve sorun çıkartma potansiyeli yüksek Alman halk arabaları yerine Mercedes veya BMW gibi alternatiflere yönlendir. Veya Mazda gibi sorunsuz araçları da düşün.

Noktasına ve virgülüne katılıyorum.Ayrıca 1.4 tsi motorlarda da yağ eksiltme problemi var.Yerli yabancı tüm forumlardan detaya ulaşabilirsiniz.
Ambalaja aldanmayın.Şimdiden kazasız belasız güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
emrerd

Mesaj mermertaş » 21 Ara 2015, 17:17

Skoda ve Volkswagen'in servisleri ile ziyadesiyle muhatap olmuş biri olarak ikisinden de uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Ankara'daki iki büyük Skoda servisi de illallah dedirtmişti. Silecek suyuna musluk suyu koymaları, sıfır arabayı kuyu suyu ile yıkayıp puantiyeli teslim etmeleri, böyle almam diyince harıl harıl pastaya alıp hare hare etmeleri(araba daha yola inmedi). Arabanın 2000 km de düz yolda amortisör kilitlemesi, bunun kullanıcı hatası olması. Tüm bunlar olurken yüce otonun ve doğuş otonun email, iletişim formlarına sessiz kalması.

Düşman başına
Kullanıcı avatarı
mermertaş

Mesaj hvarol » 21 Ara 2015, 17:42

Honda CR-V

1.6 Dizel, 160 Hp ve 9 ileri ZF tam otomatik şanzımanıyla çok iyi bir araç. 4x4 olması da cabası.
Kullanıcı avatarı
hvarol

Mesaj vmetin » 21 Ara 2015, 17:51

hvarol yazdı:Honda CR-V

1.6 Dizel, 160 Hp ve 9 ileri ZF tam otomatik şanzımanıyla çok iyi bir araç. 4x4 olması da cabası.

133 binlira dan başlıyor ve indirim yapmıyorlar pek
Kullanıcı avatarı
vmetin

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners