1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Mesaj Caner1983 » 13 Nis 2016, 20:57

teşekkürler 3 aya inşallah :thumbup:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj hakan1970 » 13 Nis 2016, 21:17

Arkadaşlar Peugeot 508 için ne düşünürsünüz? Geçen bayide iki tane 2015 full model gördüm. Araçta her türlü aksesuar var ve çok oturaklı gözüktü. 1.6 lt dizel 120 bg. 120 k fiyat verdi ilk sorduğumda.

Sent from my iPad using Tapatalk
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullanıcı avatarı
hakan1970

Mesaj Tgm » 13 Nis 2016, 21:34

Hakan Bey 120k ile ben Alman'dan şaşmazdım ve öyle de yaptım :thumbup:

Fransızların Almanlara karşı iki silahı var bana göre. Birincisi tasarım ikincisi donanım.. Showroomda araç sizi cezbediyor ama yürümeye başlayınca çabuk dökülüyor. Ben tercih etmezdim

Caner ben bu başlıkta A4 demiştim ama artık demiyorum. Cunku yeni kasa çıktı ve premium markaların yenisi çıktıysa eski kasaları gözden düşmüştür artık.

1.6 cdti edition insignia yı 92k civarına bırakıyorlar, bilgin olsun. Cok iyi gitmiyor ama f/p donanım, bagaj vs.. iyi bence. Seceneklerden biri olabilir. Tabi ki bir passat degil ama f/p olarak bence passattan iyi.

Superb, insignia ve passat arasında en mantıklısı gibi duruyor ama el gitmiyor diyorsan..

Bizim ulkedeki vw sevgisi yok mu.. Almanlar kendi arabalarını bu kadar sevmiyordur :D passat hayırlı olsun :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Baran » 13 Nis 2016, 21:56

Fransız denildiğinde aklıma bir dönem bayıla ayıla babama aldırdıgım 106GTi ,arkadaşlarımdaki 306GTi lar ve yan komşumuz Alper abi :) de olan metalik masmavi Xsara VTs ile rallide o dönem en begendiğim pilotlardan olan şimdiki Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı'nın babası Nejat abinin kullandıgı kırmızı Saxo VTR widebody geliyor.

Fransız otomobilleri o senelerden sonra diğer markalarında yaptıgı gibi teknolojının gerekleri gereğince o ruhunu kaybetti benim gözümde ki bence Fransızlarda tasarım namınada bir halt kalmadı.Özellikle Citroen ezelden beri icat ettiği bana göre lüzumsuz göbeği sabit direksiyon simidi yada start-stop gibi teknolojıleriyle yada kronik elektronik arızalarıyla geliyor aklıma.106dan sonra 307 cıktıgında yolda gören kusacak torba arıyordu.Magirus style ön cam sileceği tuhaf cekik farları ve yuksek tavanı yetmiyormuş gibi birde ön stünlardaki kelebek camlar hot hatch kavramının ırzına gecen özelliklerdi.Babam bana sormadan gidip o dönem calıştıgı hastanenin karsısında olan Peugoet bayisine ilk gelen tek kapı 2 307 den birini almıştı bana.Ötekinide o dönem yenı popüler olan Gökhan Özen almıştı ama onunki 2.0 lt Xsi benimkiyse 1.6xs idi.O arabaya epey para harcamışsamda keyif alamadım ve sattık.Şu anki Peugeot yada Citroenler içinde en cok DS3 leri begeniyorum ama fiyatına bakıp donanım ve tasarımına bakınca yok ya 4. El 1 serisi alırım yine bunu almam diyorum.O dönem 307 ile dergiyede cıkmıştım haahaha

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Baran » 13 Nis 2016, 22:08

Bu arada bir dönem Astra GSi aşığıydım kısmet olmadı o dönem ama babamında merakından dolayı tamponları kırmızı şeritli Vectra GT sonraki kasasındada 2.5 cdx sahibi olmuştuk.Babam hala küfreder Gedizlere ahahaha birde doktorlardan biri aldımı hepsi alır genelde cevresinde,o dönem sırayla hepsinin arabası servise gidiyordu abuk subuk arızalardan.Sonra aradan yıllar gecti Chevrolet gecti Gedizlere Opele,arkadasıma Cruz 1.6 aldık araba 3 kere servise gitti arızadan ve parca gelmedi çözemediler edemediler sorunu rezil oldu araba serviste demekki sorun hala devam ediyor Opel cephesinde.Yabancı otomobil camiası Opel için üvey evlat yada daha kaba tabirle Almanın çöpü deselerde ben dizayn olarak Insıgnıa yı cok begeniyordum.Yalnız ikisinide kısa süre kullanmış biri olarak kesinlikle Passat ile Insıgnia kıyaslanamaz bence :) Passatın tek sorunu Doğuşun tuhaf satış şekli ve DSG.DSG de aslında iyi bir çift kavramalı sanzıman olmasına karşın tam otomatik gibi calışmadıgı için ve bu kullanıcılara söylenmediği için kullanıcı tarafından bozuluyor.DSG yi kullanmayı bilmek gerekiyor.O D ye aldım yürüdüm tarzı bir sistem degil eski tip BMW nin SMG sanzımanı gibi calışıyor ki onlarda acayıp arıza adetleriyle tarihe gecmiştir.O yuzdendirki son dönemde baktgım 2. El M3 E46 ların neredeyse tamamı sonradan manuele cevrilmiş araclar.Vites atarken ayagı gazdan biraz cekmek gerekiyor vs.. Uykum geldi yatıyorum ben :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj hakan1970 » 13 Nis 2016, 23:15

Tolga haklısın , çabuk dökülüyorsa uzak durmak en mantıklısı. Bence de Passat alınmalı , ama SuperB de alınırsa pek hata olmaz gibi geliyor.
Baran[emoji1303] otomobil ansiklopedisi gibisin vallahi , teşekkürler bilgiler için. Sana danışmadan araba almamak lazım.

Sent from my iPad using Tapatalk
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullanıcı avatarı
hakan1970

Mesaj Caner1983 » 14 Nis 2016, 06:33

Tgm yazdı:Hakan Bey 120k ile ben Alman'dan şaşmazdım ve öyle de yaptım :thumbup:

Fransızların Almanlara karşı iki silahı var bana göre. Birincisi tasarım ikincisi donanım.. Showroomda araç sizi cezbediyor ama yürümeye başlayınca çabuk dökülüyor. Ben tercih etmezdim

Caner ben bu başlıkta A4 demiştim ama artık demiyorum. Cunku yeni kasa çıktı ve premium markaların yenisi çıktıysa eski kasaları gözden düşmüştür artık.

1.6 cdti edition insignia yı 92k civarına bırakıyorlar, bilgin olsun. Cok iyi gitmiyor ama f/p donanım, bagaj vs.. iyi bence. Seceneklerden biri olabilir. Tabi ki bir passat degil ama f/p olarak bence passattan iyi.

Superb, insignia ve passat arasında en mantıklısı gibi duruyor ama el gitmiyor diyorsan..

Bizim ulkedeki vw sevgisi yok mu.. Almanlar kendi arabalarını bu kadar sevmiyordur :D passat hayırlı olsun :thumbup:

Tolga wv fanatiği değilim ama marka fanatikliğim malasef var dediğin gibi 3.20 ve A4 ikinci el düşünülmeli ama ben 110k yı geçmeyeceğim ve sanırım yine 5 bin km lik bir 2. El comfortline ile araba olayını bitireceğim
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj vvvolkan » 20 Nis 2016, 11:12

ben şu an 2015 Skoda Superb kullanıyorum ve bence mükemmel. 2 ay önce de Yeni passat kullanmıştım. Bana sorarsan skoda bu sefer vw i az farkla geçmiş
Kullanıcı avatarı
vvvolkan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners