2012 Ford Mondeo Tavsiyesi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: 2012 Ford Mondeo Tavsiyesi

Mesaj cyilmaz85 » 18 Kas 2015, 22:32

Mondeo'nun bahsettiğiniz kasası için özellikle yurt dışında yapılan testlerin çok olumlu olduğunu biliyorum. Bir ara bende bakmıştım bu kasaya. Dizelini daha çok önermekle beraber kaliteli bir araç. Volvo s60 gibi bir seçenek ama içlerinde en iyisi. Passatı en sona yazardım ben olsam.
Kullanıcı avatarı
cyilmaz85

Mesaj Baran » 19 Kas 2015, 11:50

Passat>Mondeo>Skoda
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Caner1983 » 19 Kas 2015, 21:17

hakan1970 yazdı:
Caner1983 yazdı:
Clk yazdı:Takilmis plak gibiyim ama fiyat/performans en iyi arac Skoda.

Imajina takilmazsaniz Alman teknolojisine Cek Cumhuriyeti fiyatina sahip olabilirsiniz arkadaslar.

Not: Ayni sey Seat (Ibiza, Leon v.s.) icin gecerli degil !!!

Konusu değil ama bende yakında arabayı değiştirecem ve superb bakar oldum passatla arada 20k var içimden geçen passat ama 20klık fark olduğunu düşünmediğim için superbye doğru kayıyorum

Caner
Superb alırsan bir inceleme bekleriz. Benim de Sabiha Gökçen de göre göre çok beğendiğim bir araba.

Hakan1970 muhtemel yaza doğru alacam bende esenboğa daki laciverti gördükce alma isteğim artıyor
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj betreyal » 21 Kas 2015, 12:36

2011 mondeo selective kullanıcısıydım 2,0 tdi 140 beygirlik daha yeni elimden çıkarttım. Oldukça güzel ve prestijli bir araç genel itibariyle bir sorunu yok bakımları kolay ve makul fiyatlarda yetkili servisleri beni hiç üzmedi sanayiye gitme ihtiyacım olmadı. Kronik bir sorununu duymadım yada yaşamadım(ben 65.000 km de sattım daha uzun yol yapanları bilmiyorum) yakıtı 7.5 litre gibiydiki o performanstaki bir araç için bence çok uygun 1.6 dizel peugeotda 6 lt yakıyodum. :D Aracın iki küçük eksisi var birincisi park ederken manevra; direksiyon neredeyse yarım tur az dönüyor haliyle aynı boyuttaki araçlarla 2 hamlede park ettiğin yere 3-4 düzeltme yapman gerekebilir ancak bu park ederken normal trafikte yol tutuşu çok başarılı.(Selective paketteki 18 janıtnda etkisi olabilir) İkinci eksisi ise bagajın iç hacmi çok geniş ancak kapak girişi biraz dar haliyle iç hacmi yeterince verimli kullanamıyorsun. Ben keyifle kullandım ve çok rahat sattım. Arka koltuğa oturan herkes memnun indi. 240 beygirlik benzinli versiyonu hiç duymadım ancak tekrar satarken zorlanmadan satabileceğiniz yegane motor 2,0 dizel olanıdır. Sormak istediğiniz olursa yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
betreyal

Mesaj copycat » 01 Ara 2015, 19:33

hocam çok vw kullandım dsg de hiçbir sorun yaşamadım. gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. ford'daki powershift i de şu anki aracım volvo s60 da kullanıyorum. dsg çok çok daha iyi bir şanzıman.
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Baran » 02 Ara 2015, 10:56

Copycat siz şanslıymışsınız,servislerde kronik hatalı denebilecek kadar cok sayıda arızalı dsg li araç var.Sanıyorum bu sene bir güncellemeye gidildi şanzımanda,bunun neticesindede sorun ortadan kalktı diye biliyorum ama net değil.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj copycat » 02 Ara 2015, 11:35

çok arıza çıktığı doğru. ama şunu unutmayın piyasada aşırı dsg li araç olduğu için arızalı araç sayısı da fazla. bu oransal bir durum. aynı şekilde powerhsift te de arıza çok fazla. ve powershift in baskı balatası 7500 tl. dsg nin ise komple çıkması dahi kolayca bulunuyor. araç toplama konusunda profesyonelleştik artık. dsg yi eğer garanti dışı - yetkili servis harici yaptıracaksanız korkmayın. piyasa çıkma kaynıyor. beklediğinizden çok uygun fiyata mükemmel şekilde yapılıyor. ama powershift te durum çok farklı. volvo forumlarını araştırırsanız durumu anlarsınız.
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Archimed » 02 Ara 2015, 13:09

1.2, 1.4 ve 1.6 motorlu; 200 ve 250 NM torklu araçlarda kullanılan 7 ileri vitesli DSG şanzımanlarda su soğutma sistemi olmadığı için, İstanbul gibi yoğun şekilde dur-kalk'a maruz kalan DSG'ler yüksek sıcaklık nedeniyle arıza çıkartıyordu. Bildiğim kadarıyla bu yıl bu şanzıman için özel bir sentetik yağ kullanılarak ısınma sorunu çözüldü. Bazı sürücüler de dur-kalk trafikte vitesi manuel olarak boşa alıp ısınmanın önüne geçebiliyorlardı.

Diğer taraftan VW bu saatten sonra üzerindeki şaibeyi biraz zor kaldırır. DSG sorunuyla ilgili nette pek çok ülkede forumlarda yazışmalar var. Dizel motorlu araçlardaki hile de malum. Auto Bild ve Auto Motor Sport dergilerinde de ne hikmetse bütün testlerde VW grubu araçları birinci oluyor. Bunun nedeni araçların gerçekten iyi olması mı; yoksa VAG'nun Auto Bild ve Auto Motor Sport'a açık veya kapalı reklam&PR bütçesinden yapılan ödemeler mi, bilemiyorum...
Kullanıcı avatarı
Archimed

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners