Motorsiklet Tavsiyesi

Genel Otomotiv Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

Re: Motorsiklet Tavsiyesi

Mesaj eraslani » 17 Kas 2015, 15:12

Baran yazd─▒:Bildi─čim kadar─▒yla emniyet ┼čeridi motorlara legal hale getirildi ben ├Âle biliyorum

Kurallara ayk─▒r─▒ ancak g├Âz yumuluyor..polisin ├Ân├╝nden emniyet ┼čeridinde gidiyor motorlar ses ├ž─▒kar─▒lm─▒yor..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Baran » 17 Kas 2015, 21:02

Ba┼čar abi otomobil hobimi motor hobim etkilemez sebebide motor hobisini gunluk hayat─▒ma entegre edebilecek ┼čansa sahip olmam.─░┼če motorla gitsem ba┼čtan a┼ča─č─▒da motor k─▒yafeti giysem problem olmaz yada ralli antreman─▒na motorla gitsem sorun olmaz.Motora s─▒k s─▒k binebilirim.Motor sahibi kiminle konu┼čsam arabayla gitti─čin mesafeyi arabaya g├Âre %80 daha h─▒zl─▒ katedersin diyor.Scooter konusunda ise tamamen pe┼čin h├╝k├╝ml├╝y├╝m hi├ž erkeksi gelmiyor g├Âz├╝me ruhuma hitap etmiyor.1.6 motorlu M4 ├╝retseler ilk ben al─▒r─▒m heralde.─░stanbulda bu trafik varken motor gucu hi├žbi aletin beni irdelemiyor ama tasar─▒m─▒ cok ├Ânemli ben onu y─▒kar─▒m cilalar─▒m iZlerim.Hala eve gelince duster parkedip bir sigara yak─▒p bmw seyrediyorum kafas─▒n─▒ ne guzel tasarlam─▒┼člar ├╝t├╝ izlerinin hizas─▒ ne guzel ayarlanm─▒┼č vs zevk al─▒yorum.Bilmedi─čim konuda iddiada bulunmayacag─▒mdan cekingen yakla┼č─▒yorum ama 2 aya baya adapte olacag─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum 250 lik bir baby racing motora.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011, 23:10

Mesaj emrerd » 17 Kas 2015, 22:17

S├╝re ile ilgili kesin bilgi.E┼čimi otomobille i┼če b─▒rakmak zorunda kal─▒rsam 08:10 gibi evden ├ž─▒k─▒yoruz ve 09:05 sular─▒nda i┼čyerinde oluyor 09:45 de ise ben i┼č yerime var─▒yorum.
Oysa motosiklet ile 08:40 da ├ž─▒k─▒yoruz 09:00 sular─▒ e┼čimi i┼čyerine b─▒rak─▒yor ve 09:15 sular─▒nda kendi i┼čyerimde oluyorum.Emniyet ┼čeridi kullanmam, yasakl─▒─č─▒ndan de─čil, utan─▒yorum.Agresif bir s├╝r├╝┼čten de bahsetmiyorum.Zira agresif s├╝rsen 5 dk kadar erken var─▒yorsun, ├žok bir ┼čey de─či┼čmiyor.Evimiz e┼čimin i┼čyerine 17 km ve e┼čimin i┼č yeri benim i┼č yerime 15 km... Her g├╝n iki saate yak─▒n zaman kazan─▒yorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
emrerd

Kay─▒t: 06 Eyl 2015, 12:09

Mesaj SebenIst » 19 Kas 2015, 22:30

Yamaha XTZ 660 Tenere
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SebenIst

Kay─▒t: 19 Kas 2015, 22:18

Mesaj Baran » 22 Kas 2015, 08:35

???
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Mesaj uhpu » 24 Kas 2015, 01:12

Merhaba,
Ben de benzer sureclerden gecerek motora basladim,
Ba┼člama a┼čamas─▒nda gerek internet ortam─▒ ( forumlar, facebook sayfalar─▒ vs), gerek de es dost arasinda cok fazla bilgi kirlilogi oluyor.
Sifir tecrubesi olan adama, kendini biloyorsan 1000 lik ss ( s├╝per sport) motor bile oneren mi ararsin,
600'luk ile ba┼čla 3 ayda 1000'lige gecersin diy3n mi ararsin,
Ben 600'luk ile basladim bisey olmadi diyen mi,
Vs vs
Ben otomobillere cok duskundum, ├Âzellikle de Amerikanlara.
├ťlkemizde klasik bir Amerikan sahibi olamayacagimi anladigimda benzer hissiyati yasatmasi adina Harley modellerine yoneldim,
Harley Showroom una ilk gittigimde oradaki satis danismani sifir tecrubem olmasina ragmen bana baslangic icin 1200 sportster onermisti.

Barancim sana tavsiyem ba┼člang─▒├ž icin scooter sevmedi─čin icin suzuki inazuma yada ktm duke 200,
Suzuki 250 cc, ve bu siniftaki en rahat ve hata tolere eden model,
Ktm 200 cc, abs secenegi de bulunmakta. Cok pratik bir m8del ama biraz agresiftir.

Ekipman onemi icin birsey soylemeye gerek yok.

Ayakkab─▒ icin alpinestars fast ve faster modellerine bakabilirsin,
Mont dainese, alpinestars ve revit
Kask ise tamamen zevk ve butce ; arai, shoei, schubert, xlite
Eldiven ise yaz kis mutlaka olmali,

Kafa kar┼č─▒l─▒─č─▒nin yogun ya┼čand─▒─č─▒ donemler,
Kolay gelsin
Muhta├ž oldu─čun kudret, damarlar─▒ndaki AS─░L KANda mevcuttur....
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
uhpu

Kay─▒t: 05 Kas 2013, 02:00

Mesaj Baran » 24 Kas 2015, 14:11

Do─črusu k├╝lt├╝rel seviye ac─▒s─▒ndan oldukca zengin buldu─čum i├žin foruma bu konuyu act─▒m ve oldukca tatmin edici cevaplar geldi.T├╝m fikir veren forumda┼člara tesekkur ediyorum.KTM arast─▒raca─č─▒m listeye ald─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Mesaj MertYe » 24 Kas 2015, 15:46

Baran yazd─▒:Do─črusu k├╝lt├╝rel seviye ac─▒s─▒ndan oldukca zengin buldu─čum i├žin foruma bu konuyu act─▒m ve oldukca tatmin edici cevaplar geldi.T├╝m fikir veren forumda┼člara tesekkur ediyorum.KTM arast─▒raca─č─▒m listeye ald─▒m.

Zaten ben bu forumu hala ├ž├Âzemedim. Herkesin anlad─▒─č─▒ birs├╝r├╝ konu var. Sadece motor ve araba olarak genel konular de─čil detayl─▒ kolay kolay kimsenin alamayaca─č─▒ konularda bile de─či┼čik fikirler ├ž─▒k─▒yor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MertYe

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 14 A─ču 2014, 19:13

Mesaj o2o » 25 Kas 2015, 17:04

Yorumlar─▒ okuyunca neredeyse s├Âylenecek her┼čey s├Âylenmi┼č. Bence motosiklet s├╝rmek, y├╝zmek gibi teknik bir i┼č. Yani '' Ba┼člang─▒├ž e─čitimi'' ┼čart (Kasdedilen s├╝r├╝c├╝ kursunun e─čitimi DE─×─░LD─░R.).

Benim ilave getirebilece─čim bak─▒┼č a├ž─▒s─▒ ┼ču olabilir.
1) Ekipman ve motosiklet ARA┼×TIRMAYIN. ├ľnce gidin ve ''Ba┼člang─▒├ž e─čitimi'' al─▒n. Zira bu e─čitim sonras─▒ kafan─▒zda olay daha net hale gelecek. Baz─▒ arkada┼člar─▒m e─čitim sonras─▒ motosikletin kendilerine g├Âre olmad─▒─č─▒n─▒ anlad─▒ ve vazge├žti. E─čitim ├Âncesi ald─▒klar─▒ ekipman ile hangi motosiklet olmal─▒ sorusunun cevab─▒ i├žin harcad─▒klar─▒ zaman bo┼ča enerji kayb─▒ oldu.

2) E─čitim sonras─▒nda muhtemel karar─▒n─▒z ''full ekipman'' ile ''200/250 cc bir motosiklet olacakt─▒r zaten'' . Bu 200/250 cc motosiklete de muhtemel en fazla 1 sene bineceksiniz.

3) ─░stanbul da e─čitim al─▒nabilecek yerler zikredilmi┼č honda g├╝venli s├╝r├╝┼č, gis akademi, lama rider vs gibi t├╝zel ki┼čilerin yan─▒ s─▒ra rahmi barut├žu, ***murat denizhan*** gibi ger├žek ki┼čiler mevcut.

Bol ┼čans. Tekeriniz d├╝z bass─▒n...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
o2o

Kay─▒t: 17 Kas 2015, 18:53

Mesaj copycat » 01 Ara 2015, 19:22

10 y─▒ldan fazla motora bindim. her t├╝r motor kulland─▒m diyebilirim. bana sorarsan al─▒┼čmam─▒┼čken hi├ž ba┼člama. ama e─čer istanbul'da de─čil k├╝├ž├╝k bir yerde olsan mutlaka al derdim.

tehlikesini s├Âyleyen ├žok olur onu bir tarafa b─▒rak─▒yorum. konforsuzluk ve ├žal─▒nma realitesi beni b─▒kt─▒rd─▒. son motorum yamaha mt-07 yi sat─▒p motorculu─ča en az─▒ndan uzun bir ara verdim. ├žal─▒nma olay─▒n─▒ hafife alma. motorunu bir caddede b─▒rak─▒p g├Ân├╝l rahatl─▒─č─▒yla sinemaya giremez oluyorsun istanbul'da. caddeleri b─▒rakt─▒m, avm otoparklar─▒ bile g├╝venli de─čil art─▒k. ka├ž arkada┼č─▒n 1000 cc yar─▒┼č motorlar─▒ gitti kanyon'dan trump'tan. he yok kasko yapar─▒m dersen ├Ânce bir acentalar─▒ ara bak bakal─▒m ka├ž tl fiyat verecekler 10.000 tl lik motorun 1 y─▒ll─▒k kaskosuna.

ben art─▒k 10.000 tl ├╝st├╝ motor almay─▒ kesinlikle d├╝┼č├╝nmem istanbul'da.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
copycat

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 30 Mar 2015, 10:28

├ľnceki

D├Ân TSF Otomotiv & Motorsporlar─▒ - Automotive & Motorsports

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 1 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners