Motorsiklet Tavsiyesi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Motorsiklet Tavsiyesi

Mesaj Baran » 22 Kas 2015, 08:35

???
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj uhpu » 24 Kas 2015, 01:12

Merhaba,
Ben de benzer sureclerden gecerek motora basladim,
Başlama aşamasında gerek internet ortamı ( forumlar, facebook sayfaları vs), gerek de es dost arasinda cok fazla bilgi kirlilogi oluyor.
Sifir tecrubesi olan adama, kendini biloyorsan 1000 lik ss ( süper sport) motor bile oneren mi ararsin,
600'luk ile başla 3 ayda 1000'lige gecersin diy3n mi ararsin,
Ben 600'luk ile basladim bisey olmadi diyen mi,
Vs vs
Ben otomobillere cok duskundum, özellikle de Amerikanlara.
Ülkemizde klasik bir Amerikan sahibi olamayacagimi anladigimda benzer hissiyati yasatmasi adina Harley modellerine yoneldim,
Harley Showroom una ilk gittigimde oradaki satis danismani sifir tecrubem olmasina ragmen bana baslangic icin 1200 sportster onermisti.

Barancim sana tavsiyem başlangıç icin scooter sevmediğin icin suzuki inazuma yada ktm duke 200,
Suzuki 250 cc, ve bu siniftaki en rahat ve hata tolere eden model,
Ktm 200 cc, abs secenegi de bulunmakta. Cok pratik bir m8del ama biraz agresiftir.

Ekipman onemi icin birsey soylemeye gerek yok.

Ayakkabı icin alpinestars fast ve faster modellerine bakabilirsin,
Mont dainese, alpinestars ve revit
Kask ise tamamen zevk ve butce ; arai, shoei, schubert, xlite
Eldiven ise yaz kis mutlaka olmali,

Kafa karşılığınin yogun yaşandığı donemler,
Kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj Baran » 24 Kas 2015, 14:11

Doğrusu kültürel seviye acısından oldukca zengin bulduğum için foruma bu konuyu actım ve oldukca tatmin edici cevaplar geldi.Tüm fikir veren forumdaşlara tesekkur ediyorum.KTM arastıracağım listeye aldım.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj MertYe » 24 Kas 2015, 15:46

Baran yazdı:Doğrusu kültürel seviye acısından oldukca zengin bulduğum için foruma bu konuyu actım ve oldukca tatmin edici cevaplar geldi.Tüm fikir veren forumdaşlara tesekkur ediyorum.KTM arastıracağım listeye aldım.

Zaten ben bu forumu hala çözemedim. Herkesin anladığı birsürü konu var. Sadece motor ve araba olarak genel konular değil detaylı kolay kolay kimsenin alamayacağı konularda bile değişik fikirler çıkıyor.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj o2o » 25 Kas 2015, 17:04

Yorumları okuyunca neredeyse söylenecek herşey söylenmiş. Bence motosiklet sürmek, yüzmek gibi teknik bir iş. Yani '' Başlangıç eğitimi'' şart (Kasdedilen sürücü kursunun eğitimi DEĞİLDİR.).

Benim ilave getirebileceğim bakış açısı şu olabilir.
1) Ekipman ve motosiklet ARAŞTIRMAYIN. Önce gidin ve ''Başlangıç eğitimi'' alın. Zira bu eğitim sonrası kafanızda olay daha net hale gelecek. Bazı arkadaşlarım eğitim sonrası motosikletin kendilerine göre olmadığını anladı ve vazgeçti. Eğitim öncesi aldıkları ekipman ile hangi motosiklet olmalı sorusunun cevabı için harcadıkları zaman boşa enerji kaybı oldu.

2) Eğitim sonrasında muhtemel kararınız ''full ekipman'' ile ''200/250 cc bir motosiklet olacaktır zaten'' . Bu 200/250 cc motosiklete de muhtemel en fazla 1 sene bineceksiniz.

3) İstanbul da eğitim alınabilecek yerler zikredilmiş honda güvenli sürüş, gis akademi, lama rider vs gibi tüzel kişilerin yanı sıra rahmi barutçu, ***murat denizhan*** gibi gerçek kişiler mevcut.

Bol şans. Tekeriniz düz bassın...
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj copycat » 01 Ara 2015, 19:22

10 yıldan fazla motora bindim. her tür motor kullandım diyebilirim. bana sorarsan alışmamışken hiç başlama. ama eğer istanbul'da değil küçük bir yerde olsan mutlaka al derdim.

tehlikesini söyleyen çok olur onu bir tarafa bırakıyorum. konforsuzluk ve çalınma realitesi beni bıktırdı. son motorum yamaha mt-07 yi satıp motorculuğa en azından uzun bir ara verdim. çalınma olayını hafife alma. motorunu bir caddede bırakıp gönül rahatlığıyla sinemaya giremez oluyorsun istanbul'da. caddeleri bıraktım, avm otoparkları bile güvenli değil artık. kaç arkadaşın 1000 cc yarış motorları gitti kanyon'dan trump'tan. he yok kasko yaparım dersen önce bir acentaları ara bak bakalım kaç tl fiyat verecekler 10.000 tl lik motorun 1 yıllık kaskosuna.

ben artık 10.000 tl üstü motor almayı kesinlikle düşünmem istanbul'da.
Kullanıcı avatarı
copycat

Önceki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners