Yerli ├ťretim Elektrikli Otomobil / EVT S1

Genel Otomotiv Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

Re: Yerli ├ťretim Elektrikli Otomobil / EVT S1

Mesaj Anesthesia » 15 Eki 2015, 15:18

Bg17 yazd─▒:Arkadaslar ben sizden farkli dusunuyorum. Eger birseyler uretmek istiyorsak, daha yapici bir caba icinde olmamiz lazim, ayni zamanda biryerden baslamak gerekiyor. Acikcasi ortaya cikan prototip hic fena degil, tabiki eksikleri olacak. Sonucta 100 yildir otomobil tasarlamiyoruz.

Acaba bugun butun dunyanin bindigi hyundai olk ciktiginda ne durumdaydi? Kore de kimse baska arabaya binmiyor, iyide olsa olmasada. Ayip olarak goruluyor.

Ortada hic de fena olmayan bir baslangic var, hicbir basari bir gunde kazanilmaz. Konuda milli bilinc olmazsa, sadece sermaye ile yurumez.

Benim lpg teklifim gemi i├žindi, yanl─▒┼č anla┼č─▒lmas─▒n.

Kendime verdi─čim s├Âz├╝m var zaten, memleketim her┼čeyi kendinden bir otomobil ├╝retti─či g├╝n sipari┼č verecegim, iyi k├Ât├╝ farketmez, tek ┼čart─▒m aile kullan─▒m─▒ i├žin uygun olmas─▒ :)
├ľzg├╝r kalana kadar imza mimza yok
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Anesthesia

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 16 Kas 2012, 17:24

Mesaj eraslani » 15 Eki 2015, 16:15

G├╝venlik a├ž─▒s─▒ndan standartlar─▒ sa─člad─▒─č─▒ s├╝rece bende ├žok sorgulamadan yerli otomobil sat─▒n almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. 2.devrim vakas─▒ olmamas─▒ a├ž─▒s─▒ndan sahiplenmemiz gerek projelerimizi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj mturann » 15 Eki 2015, 17:58

Arac─▒n seri ├╝retime ge├ži┼či noktas─▒nda sermaye i├žin halka ba┼čvurulabilir. Hisse senedi ┼čeklinde.
Bu ┼čekilde ├╝retim i├žin gerekli sermaye toplanabilir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj Clk » 15 Eki 2015, 18:52

Biraz daha gercekci olunmasindan yanayim arkadaslar.

Yukarida fotograflari paylasilmis prototipin ciddi projeler icin ├Ân adim sayilabilecek bir ├Ârnek olmaktan baska gidebilecegi hicbir yol yoktur.

Otomobil sekt├Âr├╝ sadece milli duygular ile y├╝r├╝mez. 50.000 USD civari fiyatlardan bahsedilmis. Opel/Chevrolet Volt'un bile tutmadigi BMW i3'├╝n ayni paralara satildigi bir pazarda bu aractan satamazsiniz.

90 Km Sabit hizla 300 Km'lik menzil, Klima, s├╝rat ve trafik fakt├Ârleri birlikte d├╝s├╝n├╝ld├╝g├╝nde gercekte 180 Km'yi gecemeyecek bir menzil demek.

150.000 USD olarak nitelendirilen araclar Fisker ve Tesla. Hic bu araclardan kullanmis olan var mi bilmiyorum ama Tesla hizlanma degerlerinde Porsche 911'i geride birakan bir arac. Fisker konfor ve dizayn konularinda Aston Martin ve Jaguar gibi markalari kiskandiracak g├╝zellikte!

Holdingler bu yaratici cocuklara destek olsunlar, AR-GE destegi sunsunlar, devlet b├╝y├╝kl├╝g├╝n├╝ ve ilgisini g├Âsterip maddi destek versin ve bu daha emekleme asamasinda bile olmayan proje gelistirilsin. Ama bizden bu kadar derlerse bu teknik spesifikasyon ve optik ile bu araci kimse almaz.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

├ľnceki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF Otomotiv & Motorsporlar─▒ - Automotive & Motorsports

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 1 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners