BMW 3.20i Perde A癟覺l覺覺

Genel Otomotiv Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: BMW 3.20i Perde A癟覺l覺覺

Mesaj SeRxx » 07 Nis 2015, 18:27

Baran kazas覺z belas覺z kullanman dileiyle :champ: Favorilerimdendir kendileri :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj Bg17 » 07 Nis 2015, 19:39

Mercedes a sinifi araclara bakildiginda ben iyi alternatifin Golf oldugunu dusunuyorum. TAbi dogus un sacmaliklarini dikkate almayip araba olarak kiyaslarsak....
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bg17

Kay覺t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj Baran » 07 Nis 2015, 19:55

Benim kadar otomobil ayirt etmeyen adam yoktu heralde,Duster aldigimda bile cocuk gibi heyecanlanmistim.Bana her marka bisey hissettiriyor ama nedense tek sevemedigim hicbisey hissetmedigim marka VW.Ustune Dogus otonun kendini begenmis satis politikasiyla sacma sapan fiyat listeleri eklenince bedava olsa almayacagim bir marka.VW bana Omegayi animsatiyor hernedense.

Serxx sagol kardesim :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj scudetto » 07 Nis 2015, 20:17

Clk yazd覺:
OnatOzer yazd覺: A ve CLA serileri i癟in ise ben bile diyecek kelime bile bulam覺yorum. :( :?

Onat, senin yazmis oldugun c羹mle altinda sana ve diger A serisi yorumcularina da bu soruyu y繹neltmis olayim. A serisini bu Kadar k繹t羹 yapan ne?

Mart ayinda Abu Dhabi'de yapmis oldugum 2 haftalik tatil sirasinda kendime A250 AMG paket bir arac kiraladim. Bu benim 3. kez A serisi kullanisim oldu. Bence arac 2lt Motor, 211 PS g羹c, 6,5 sn 0-100 hizlanma ve 250 Km maksimum s羹rat ile arac performans olarak yeterli. 140 Km/Saat s羹rata kadar konfor ve aracin iceri aldigi r羹zgar ve asfalt sesi cok d羹s羹k seviyede ve basarili. Ayni g羹n icerisinde Abu Dhabi'den Liwa c繹l羹nde ki Qasr Al Sarab oteline gidip d繹nd羹m toplamda 500 Km civari bir yol. Ben bu aracin bu kadar yerden yere vurulmasini anlayamiyorum. Sonucta bu arac bir hatchback. Bu fiyata ne bekleniyor ki?

Resim

Konsolda kullanilan malzemelerin kalitesi bence gayet yeterli. Y繹neltilebilecek elestiriler kapi iclerinde kullanilan malzeme kalitesi, biraz sert kacan s羹spansiyon ayari, Memory paket olmayinca kapi ic d繹semesinin ortasinda hiyar gibi kalan bos plastik parca, bir sekilde yavas calisan acilir tavan ve her Mercedes'te olan sanzimanin yavas reaksiyonlari.

A serisini dizayn olarak sevmiyorum. Sanki votkayi cok kacirmis Rus gibi bakiyor. Ama ben genel ve teknik anlamda elestirilerin kaynagini anlayamiyorum. Tipi mi? Teknik 繹zellikleri mi? Kalitesi mi? Kalite ise yanlis nerede? v.s.

Abi A250 AMG kiralam覺s覺n o tabi iyidir. :D

G繹r羹nt羹y羹 g繹r羹nt羹 yapan A serisi i癟in AMG pakettir. Mercedes'te 癟ok farkediyor fakat BMW de M paket olmamas覺 o kadar da fark yaratm覺yor. Bu yorumlar tamamen benim g繹z zevkimdendir bu arada.

Resim

Resim

Yine de yeni A serisinin Golf, A3 ve 1 serisinden daha d羹zg羹n ve yak覺覺kl覺 olduunu s繹yleyebilirim, A serisini kendi i癟inde k覺yasl覺yorum. Dashboard'daki ekran olsun kelebek style klimas覺 ve itici sadelik (sadelii severim ama bu garip geliyor g繹z羹me) ve kulland覺覺m arac覺n 1.5 dizel olmas覺 beni soutmu da olabilir ara癟tan. F羹me/k覺rm覺z覺 renk amg paket + ince uzun tellerden oluan jant kombinasyonuyla baya beendiimi s繹yleyebilirim.

2000 senesinde s覺f覺r 3.18i alm覺t覺k siyah renk. O arac覺 hala unutamam en beendiim kasad覺r zaten. Uzun y覺llar mercedes kulland覺ktan sonra radikal bir kararla babam Golf 7'ye d繹nd羹. :D 2 sene kulland覺ktan sonra yine radikal bir kararla Audi A3 Sedan ald覺 ki kendisi i癟in Audi bir ilk.
襤癟 mekanda Audi ve VW'yi 癟ok beenirim g繹rsel olarak. Kadran g羹zellii, ibreler olsun yaz覺 fontlar覺 olsun BMW ve Mercedes'in 羹st羹ne koyar覺m Audi'yi. A3 Sedan hi癟 tat vermiyor, ekli de eh ite dedirtecek cinsten..

Neyse daldan dala atlad覺m. Haftaya 3 serisi kiralad覺m. 襤lk defa soldan akan bir trafikte kullanaca覺m, ara癟la toplamda 6 saatlik bir yolculuk olacak. Se癟tiim rota da dediklerine g繹re doa g羹zellikleri bak覺m覺ndan iyiymi. Yola ve sadan direksiyona al覺t覺ktan sonra biraz zorlar覺m arac覺. :D
Kullan覺c覺 avatar覺
scudetto

Kay覺t: 14 Eki 2012, 01:06

Mesaj kremlin » 11 May 2015, 12:24

merhaba, hay覺rl覺 olsun. u anki 3 癟ok g羹zel bir kasa, tabi s覺f覺r alacak olunca insan bazen h覺zl覺ca eskimesin, olabildiince g羹ncel kals覺n diye son 癟覺kana da biraz sempatik bak覺yor, bmw nin bu kasas覺n覺 癟ok 癟ok sevmeme, ve tarz覺ma yak覺n bulmama ramen s覺f覺r alsam mercedes c de ilgimi 癟ekebilirdi.
bmw mercedeste art覺k suland覺r覺ld覺覺n覺 d羹羹nd羹羹m olay ise m ve amg paket meselesi. 170 bg in sportif durmas覺 makul, ama 3.16 yar覺 mavisi renk, spoiler, her yerden hava girileri ama 136 bg, yani renault 1.5 dci selekt繹r atsa sonu癟 ne me癟hul, m paketten 癟ok daha az meblaya yak覺t ve performans 2 si birden daha avantajl覺 3.20 ed fark覺n覺 vermeyip m paket alanlar覺 ger癟ekten anlam覺yorum, amg de aynen, 200 bluetech 0-100 10 sn olan arac覺n tamponda bile hava girii olsun diye fazladan nerdeyse 3te 1 para 繹deniyor.
sormak istediim acaba bayiler % nas覺l bi indirimde bulunabiliyor, liste fiyatlar覺ndan olduk癟a yard覺mc覺 olabildiklerini duydum baz覺 d繹nemlerde.
Kullan覺c覺 avatar覺
kremlin

Kay覺t: 10 May 2015, 23:41

Mesaj Baran » 12 May 2015, 21:50

Ben SLK200 haric t羹m araclarimi sifir aldim,oldukca yardimci olacaklari tek durum 1 sene 繹ncesinden kalmis eski modelleri araclar olur.Veya yeni kasasi gelecek olan araclar icin indirim yaparlar bunu Audi BMW ve Mercedes icin konusuyorum.Ben tanidik soktum araya Kosiflerde daha dogrusu tanidikta sokmadim Showroom muduru cok yakin arkadasimdi iyi bir indirim aldim diyelim.Normal sartlarda yaptiklari indirimler komik.Hali hazirda luks segmentte catir catir peynir ekmek gibi sattiklari araclarda indirim yapmamalarida normal.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj MertYe » 12 May 2015, 23:46

Ben BMW 2.20d i癟in Austos ay覺nda fiyat alm覺t覺m. 210 bin liral覺k ara癟lar覺 160 bin lira gibi fiyatlara 癟ekiyordu sat覺 dan覺manlar覺. Bunun sebebinin birazda BMW'nin 4.20d ara癟lar覺n覺n olduunu d羹羹n羹yorum. 2.20d 癟ok g羹zel bir ara癟 olmas覺na ramen i癟ine bindiiniz zaman biraz k羹癟羹k bir ara癟. Heleki 4.20d gibi gir ara癟la k覺yaslad覺覺n覺z zaman. Getirilen 2 serileri genel olarak M paket ve Harman Kardon ses sistemi ile getirilmi olduu i癟in fiyatlar fazlaca iti ve insanlar daha 癟ok 4 serilerine y繹neldi diye d羹羹n羹yorum.

Sonu癟 olarak 150 k羹s羹r bin lira liste fiyat覺 olan bir araca 60 bin liral覺k aksesuar alman覺n doruluu ve yanl覺l覺覺 benim g繹r羹羹m tart覺maya a癟覺k bir konudur ve kendi a癟覺mdan o kadar opsiyon 繹denmesini doru bulmuyorum o fiyat aral覺覺ndaki bir ara癟 i癟in. Baran'覺n da bahsettii gibi indirimler genel olarak 1 sene 繹ncesine ait modeller i癟in biraz daha fazla oluyor. 2011 y覺l覺n覺n ubat ay覺nda A6 kasa deitii d繹nemde 繹nceki kasa i癟in 2000cc dizel motorda 48 bin euroya kadar fiyat verdiklerini hat覺rl覺yorum. u an s覺f覺r覺n覺n balang覺癟 fiyat覺 80 bin euro liste fiyat覺na sahip ki s覺f覺r opsiyon olan ara癟lardan bahsediyorum.

Benim ahsi g繹r羹羹m iyi bir indirim almak i癟in en iyi d繹nem ubat ve Mart aylar覺 繹nceki y覺la ait modellerde modele bal覺 olarak ciddi indirimler yap覺l覺yor. Tabi ellerinde kalm覺 olan modeller i癟in ge癟erli bu s繹ylediklerim. Kas覺m ay覺 gibi yava yava indirim oranlar覺 artmaya bal覺yor.

Son bir 繹rnekle yaz覺y覺 noktalamak istiyorum. 3.20i perde a癟覺l覺覺 konusundan biraz fazlaca sapt覺k san覺r覺m ama. Kosifler oto 2014 Haziran ay覺nda ellerinde kalm覺 olan 2013 model M6 Grancoupe ara癟 i癟in o zamanki euro kuruyla opsiyonlarla beraber yakla覺k 1.1 milyon lira eden bir arac覺 730 bin lira gibi bir fiyata veriyorlard覺. Tabi bu tip indirimler bu tip u癟 nokta ara癟lar i癟in art覺k son olarak yap覺l覺yor diye d羹羹n羹yorum. Zaten 癟ok satan A3'ler, 3 serileri, C serisi gibi ara癟lara bu tip indirimler almak imkans覺z 繹tesidir.

3.20i tekrardan hay覺rl覺 olsun. :champ:

Edit: 1.1 milyon lira eden opsiyon k覺sm覺 biraz yanl覺 anla覺lmaya a癟覺k olmu. Opsiyonlar dahil 1.1 milyon lira olan bir ara癟 olarak d羹zeltiyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj kremlin » 26 Haz 2015, 01:15

incelemede 3.16 ile 3.20 ied aras覺nda kald覺覺n覺z覺 belirtmisiniz, performans ve keyif a癟覺s覺ndan fark覺 ciddi midir? ayn覺 motor olduklar覺 i癟in, turbolar覺 da ayn覺 fark sadece yaz覺l覺m diyenler de var, fakat bu bana da mant覺ks覺z geliyor. ama chip ile iki versiyonun da maximumu 210 bg mi, chip tavsiye eder misiniz?
bunu asl覺nda performans isteyenlerin pek de sempatik bakmad覺覺 1500 3 silindir yeni motoru i癟in soruyorum, bunlar覺 3.18 olarak getireceklerimi makyajda ve 136 bg. ayn覺 zamanda 4.18 gc de gelecekmi, bu durumda da 4 m羹, yoksa 170 bg lik motor mu aras覺nda kal覺yor insan, k覺z覺p mercedese gidesi geliyor :) ger癟ekten de art覺k t羹m ara癟lar覺n turbodan beygir 癟覺kartt覺覺 bir d繹nem 136 biraz komik kal覺yor sanki bu boyuttaki kasalarda
Kullan覺c覺 avatar覺
kremlin

Kay覺t: 10 May 2015, 23:41

ncekiSonraki

D繹n TSF Otomotiv & Motorsporlar覺 - Automotive & Motorsports

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners