TSF Sedan / SUV / Sport / Tuner / Vintage / Muscle

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Sedan / SUV / Sport / Tuner / Vintage / Muscle

Mesaj Ground » 24 Ağu 2016, 17:45

afl yazdı:
Ground yazdı:
afl yazdı:
Terasus yazdı:Bir seçim yapmam gerekiyor, OGS veya HGS arasında. Hangisini tavsiye edersiniz? OGS'lerde birikme olmuyor, HGS birikmelerinde sabahları 2-3 dakika oyalanıyorum genelde. Öte yandan OGS alım maliyeti (40tl) HGS alım maliyetinden (5tl) fazla fakat sabahları kazanacağım 1-2 dakikaya değer diye düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz? Var mı OGS'nin dezavantajları?

OGS. İki avantajı var, sadece İstanbul'da değil özellikle İstanbul dışında hep boş turnikelerden geçersin, ikincisi (halen devam ediyor mu bilmiyorum ama) İş bankası kredi kartıyla alıp kredi kartını aylık pek de fazla olmayan bir minimum harcama garantisi verirsen o 40 TL yi bir şekilde geçiş ücretine sayıyorlardı. Bir araştırmanı tavsiye ederim.

HGS de de mevcut. Banka ile anlaşıyorsunuz örn 15TL altına düştüğünde ekliyor hep.

Ground yanlış anladıysam düzelt lütfen, ben geçiş ücretinden bahsetmedim. OGS nin 40 TL lik (1 kerelik) sabit alım ücretini (cihaz ücreti diyelim) almıyor onun yerine kredi kartından aylık minimum bir harcama garantisi istiyor. Yani benim bankamın kredi kartını hem OGS geçişin hem de özel harcamaların için kullan, ben de senden cihaz ücreti (veya OGS alım ücreti = 40 tl) almayayım diyor.

Haklısınız :) Anlamadan yazmışım. :thumbup:

Bu arada ben de HGS maduruyum. Hep sıra hep sıra..

Yeni sistem gelecek dediler değiştirmedik. :(
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj eraslani » 24 Ağu 2016, 18:23

Ogs candır:)

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Terasus » 25 Ağu 2016, 09:25

Resim

Ogs ile sabahları hgs'deki bu birikmelerden kurtuluyor olacağım :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj abice » 25 Ağu 2016, 11:29

Sistemin adı Otomatik Geçiş Sistemi'ydi. Ben 80-90la geçsem bile okumadığına hiç denk gelmedim. Sonra buradaki çoğunluk gibi sistem değişecek iptal olacak dediler mecbur geçiş yaptık. HGS; neymiş Hızlı Geçiş Sistemi(!) Hızlıyı geçtim köprüde trafikte 5km/saatle bile geçsem kaçak geçiş yazıyor, otobanlarda okumuyor giriş yapılmamış deyip en uzun mesafe ücreti alıyor şaka gibi. Ha sonra plakadan falan düzeltiliyor ama sıkıntı şurada: tıkır tıkır işleyen bir şeyi neden değiştiririsin hem de daha iyi olacak vaadiyle?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj Terasus » 25 Ağu 2016, 12:45

Sizlere yeni bir soru ile geliyorum, bu konuda tecrübesizim.

Aracımın arka camlarını (sağ, sol ve arka) siyah film ile kaplatmak istiyorum. Bildiğim kadarı ile arka camlar için yasak veya ceza yok. Yaptıranlardan konuyla ilgili bilgi, fikir alabilir miyim? Arka koltukların mümkün olduğunca en az görünmesini istiyorum, bu filmlerin koyuluk derecesine göre numaraları var mı? Nerede yaptırmamı tavsiye edersiniz?

Ön taraftaki sağ ve sol cam için ufak da olsa bir karartma yaptırabilmek mümkün mü yoksa trafik polisler sıfır tölerans mı gösteriyorlar?

Bilgi paylaşımı için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj Ground » 25 Ağu 2016, 13:12

Terasus yazdı:Sizlere yeni bir soru ile geliyorum, bu konuda tecrübesizim.

Aracımın arka camlarını (sağ, sol ve arka) siyah film ile kaplatmak istiyorum. Bildiğim kadarı ile arka camlar için yasak veya ceza yok. Yaptıranlardan konuyla ilgili bilgi, fikir alabilir miyim? Arka koltukların mümkün olduğunca en az görünmesini istiyorum, bu filmlerin koyuluk derecesine göre numaraları var mı? Nerede yaptırmamı tavsiye edersiniz?

Ön taraftaki sağ ve sol cam için ufak da olsa bir karartma yaptırabilmek mümkün mü yoksa trafik polisler sıfır tölerans mı gösteriyorlar?

Bilgi paylaşımı için şimdiden teşekkür ederim.

Benim neredeyse dikiz aynasında bile film kaplı. :lol:
Öncam - Arkacam - Tüm yan camlar..

Hatta ofisimin camlarını bile kaplattım.

Numara , desen , polarizelik gibi özellikler bulunur. İşini iyi yapan filmciye tam sınırda yapmasını isterseniz size 1-2 model sunar.

İstanbulda Örn: http://www.batucamfilmi.com bunlara yaptırdım.

Trafik polislerinin istediği zaman durdurma ve sorma riski var. 1 kere durduruldum.
Sınırda bu filmler memur bey diyerek geçmiştim. :thumbup:

Ön cama film yapılmasına karşı olanlar çıkabiliyor. Görüşü az daha olsa netliği azaltıyor diye.
Haklı olabilirler ama ben 3 senedir sıkıntı yaşamadım.

Devamlı araç sürüyorsanız güneşden korunmak şart.
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj cemmt » 25 Ağu 2016, 14:01

Sürüş güvenliğinizi etkilemeyecek şekilde ön cam dahil film yaptırabilirsiniz.Benim aracımda tüm camlarda var,arka camları daha koyu yaptırdım çünki eşim ve oğlum sürekli orada seyahat ediyor ve daha az görünmesini istedim..sürüş güvenliğinizi tehlikeye atmayacak şekilde yapılan filmlerin hiçbir cezası yok hatta bununla ilgili mahkeme kararı var.Ben izmir Gaziemir ziebartta yaptırdım işçilikleri fena değildi filmleri zaten kaliteli .Sadece şuna dikkat edin ön ve yan camlar çok koyu olmasın,birde aracınızın servisinde değilde sadece bu işi yapan bir yerde yaptırın.
Kullanıcı avatarı
cemmt

Mesaj eraslani » 25 Ağu 2016, 18:27

Alternatif olarak perde düşünülebilir,araca göre hazırlanmış montajı çok kolay perdeler var..ben film renklerini birturlu yakıştıramıyorum..

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners