TSF Sedan / SUV / Sport / Tuner / Vintage / Muscle

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Sedan / SUV / Sport / Tuner / Vintage / Muscle

Mesaj hozburun » 24 Ağu 2016, 12:22

Terasus yazdı:10 aydır kullandığım arabamı (2006 fiat punto) bugün sattım ve 2009 Hyundai Accent Era'ya terfi ettim :))

Birazdan iş çıkışı yeni aracımla ilk sürüşümü gerçekleştireceğim, heyecanlıyım :)

Tebrikler, güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin ...
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj Terasus » 24 Ağu 2016, 12:42

mlm yazdı:Terasus kazasız belasız kullan, hayırlı olsun.
Hani lokumlar? :D

İstanbul buluşmalarından birisine çağırılırsam lokumlarla gelirim :)

Teşekkürler Hozburun :champ:
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj Baran » 24 Ağu 2016, 13:10

Ground yazdı:
Baran yazdı:Bu arada konusu gecmişken birkere bodrumda hyundai getz kiralamıştım abartmıyorum hayatımda kullandıgım en kötü 1-2 arabadan biri olmuştu.Direksiyon turu kötü demek istemiyorum cunku yok :) gitmiyordu ve her virajda savruluyordu vitesler o kadar hissizdiki 1 emi attım 3 emi karıştırıyordum.Seneler sonra kullandıgım i20 dense acayıp memnun kaldım yukarıda dediğim gibi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gets i , 1303s Vosvos tan sonra kullanınca hiç zorlanmıyorsun.. Yağ gibi akıyor :D
Bmw den sonra kullanmışsan hoş gelmez tabi.. :lol: :thumbup: :champ:

Yok abi ben cevremden ötürü cok farklı klasmanlarda farklı segmentte arac kullanıyorum o yuzden tarafsız bakabiliyorum araclara.Clio symbol ve getz aklıma gelen ilk 3 teki en kötü arabalardı.Mesela o segmentlerde favorim Fiesta dır.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj platinum » 24 Ağu 2016, 14:44

Baran yazdı:Yok abi ben cevremden ötürü cok farklı klasmanlarda farklı segmentte arac kullanıyorum o yuzden tarafsız bakabiliyorum araclara.Clio symbol ve getz aklıma gelen ilk 3 teki en kötü arabalardı.Mesela o segmentlerde favorim Fiesta dır.

Eski kasayımı kastediyorsunuz bilmiyorum ama yeni kasa Symbol eskisine göre çok değişti, eskinin devamı değilde tamamen başka bir araba gibi. 1.5 dizelini şirket aracı olarak 3 yıla yakın kullandım, özellikle şanzıman 5 vites olmasına rağmen sanki 6 vitesmiş gibi (120 km hızda 2200 devir çeviriyor). Motor gücü, malzeme kalitesi ve sürüş özellikleri de eski kasaya göre çok çok iyi. Yakıt konusunda ise 60 litre mazotla uzun yol ağırlıklı (%75 uzun yol, %25 şehir içi gibi düşünebiliriz) 1200 km yol yapıyordum.
Kullanıcı avatarı
platinum

Mesaj Baran » 24 Ağu 2016, 15:58

Eski kasa symbol yenisini kullanmadım

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Terasus » 24 Ağu 2016, 16:13

Bir seçim yapmam gerekiyor, OGS veya HGS arasında. Hangisini tavsiye edersiniz? OGS'lerde birikme olmuyor, HGS birikmelerinde sabahları 2-3 dakika oyalanıyorum genelde. Öte yandan OGS alım maliyeti (40tl) HGS alım maliyetinden (5tl) fazla fakat sabahları kazanacağım 1-2 dakikaya değer diye düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz? Var mı OGS'nin dezavantajları?
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj afl » 24 Ağu 2016, 16:30

Terasus yazdı:Bir seçim yapmam gerekiyor, OGS veya HGS arasında. Hangisini tavsiye edersiniz? OGS'lerde birikme olmuyor, HGS birikmelerinde sabahları 2-3 dakika oyalanıyorum genelde. Öte yandan OGS alım maliyeti (40tl) HGS alım maliyetinden (5tl) fazla fakat sabahları kazanacağım 1-2 dakikaya değer diye düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz? Var mı OGS'nin dezavantajları?

OGS. İki avantajı var, sadece İstanbul'da değil özellikle İstanbul dışında hep boş turnikelerden geçersin, ikincisi (halen devam ediyor mu bilmiyorum ama) İş bankası kredi kartıyla alıp kredi kartını aylık pek de fazla olmayan bir minimum harcama garantisi verirsen o 40 TL yi bir şekilde geçiş ücretine sayıyorlardı. Bir araştırmanı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Ground » 24 Ağu 2016, 16:36

afl yazdı:
Terasus yazdı:Bir seçim yapmam gerekiyor, OGS veya HGS arasında. Hangisini tavsiye edersiniz? OGS'lerde birikme olmuyor, HGS birikmelerinde sabahları 2-3 dakika oyalanıyorum genelde. Öte yandan OGS alım maliyeti (40tl) HGS alım maliyetinden (5tl) fazla fakat sabahları kazanacağım 1-2 dakikaya değer diye düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz? Var mı OGS'nin dezavantajları?

OGS. İki avantajı var, sadece İstanbul'da değil özellikle İstanbul dışında hep boş turnikelerden geçersin, ikincisi (halen devam ediyor mu bilmiyorum ama) İş bankası kredi kartıyla alıp kredi kartını aylık pek de fazla olmayan bir minimum harcama garantisi verirsen o 40 TL yi bir şekilde geçiş ücretine sayıyorlardı. Bir araştırmanı tavsiye ederim.

HGS de de mevcut. Banka ile anlaşıyorsunuz örn 15TL altına düştüğünde ekliyor hep.
Kullanıcı avatarı
Ground

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners