TSF Sedan / SUV / Sport / Tuner / Vintage / Muscle

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Sedan/SUV/Sport/Tuner/Vintage/Muscle

Mesaj razz » 31 Oca 2010, 22:52

Benim ciddi şekilde almak istediğim araç R129 Mercedes SL..
İstanbul'da birçok arabaya baktım, servislerle görüştüm.. Ama cesaret edip alamadım bir türlü.. Malüm piyasası çok zayıf bir araç.. Hele bir de kriz dönemi vs. girince araya iyice soğudum..
Ama ne zaman bir tane görsem ( ki evime oldukça yakında bej renk, içi bisküvi rengi deri ve maun trimli bir tane var ) öyle arkasından bakıp duruyorum :(
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Clk » 31 Oca 2010, 23:38

Alacaksan Gri/siyah ve makyajli al, AMG Jant olmaz ise olmazi.

30mm ön 40mm arka genislettin mi, yaklasik 30 mm`lik yeni yay takimi aldin mi bir numara olur arac:)

benim fikrim!!!
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj razz » 01 Şub 2010, 10:12

clk yazdı:Alacaksan Gri/siyah ve makyajli al, AMG Jant olmaz ise olmazi.

30mm ön 40mm arka genislettin mi, yaklasik 30 mm`lik yeni yay takimi aldin mi bir numara olur arac:)

benim fikrim!!!

Üstad ben Mercedes ve BMW araçlara modifikasyon yapılması taraftarı değilim.. AMG, Brabus, Lorinser; Hamann, AC Schnitzer hatta Alpina bile bana birşey ifade etmiyor..
Özellikle SL çok şık ve zarif bir araç.. Muscle Car muamelesi yapmak benim fikrimce pek doğru olmaz.. ;)
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Bond » 01 Şub 2010, 10:29

İkinci araç olarak iyi seçim, makyajlı kasası oldukça güzel. Farlar ve stoplar en belirgin değişiklikti yanlış hatırlamadıysam. Ben olsam sadece jantlarda + size değişikliğine giderim o kadar. Motor seçimi oldukça zor karar yakıt, fiyat, vergi ve bakım masrafları açısından. Hangi cc'lik modelleri düşündün?
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 01 Şub 2010, 12:23

AMG'siz Mercedes dikensiz güle benzer :) Yukarida yazdiklarim da AMG versiyonunun aynisi. Ama sen yok diyorsan biraz yavan olur ama standart SL'de olur :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj razz » 01 Şub 2010, 12:36

Bond yazdı:İkinci araç olarak iyi seçim, makyajlı kasası oldukça güzel. Farlar ve stoplar en belirgin değişiklikti yanlış hatırlamadıysam. Ben olsam sadece jantlarda + size değişikliğine giderim o kadar. Motor seçimi oldukça zor karar yakıt, fiyat, vergi ve bakım masrafları açısından. Hangi cc'lik modelleri düşündün?

89-93 arası üretilen 300SL modeli en ucuzu.. Ancak teknoloji olarak zayıf ve verimsiz bir motoru var.. 93 ve sonrasında SL motor hacmini temsil eden rakamım başına geçiyor.. Örn. SL320.. Zaten 93 ve sonrası fiyat olarak kendini belli eder..
Aslında Türkiye koşulları düşünüldüğünde ( vergi, yakıt vs. ) en uygunu 95'te çıkan SL280.. Serinin baz modeli de olsa sonuçta bu SL.. Ne kadar boş olabilir? :)
Sonuçta orijinal kalmak kaydıyla elbet jant takılabilir.. Zaten 17" aşağısı da araçta oldukça sakil durur.. Ama SL'ine krom jant takan bile var burada.. Caddede görünce adamı indirip direkt sopayla giresim geliyor ya..! :x Ford F150 pick up mı bu araç? veya sen kimsin Jay Z'mi, Puff Daddy mi?? :x
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Clk » 01 Şub 2010, 12:44

Katiliyorum Razz. Zaten bu yüzden sadece AMG. Sonucta kendi firmalari ve yaptiklari her tuning bence muhtesem.
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 28 Mar 2010, 20:59

Razz; yukarida ki Puff Daddy muhabetti geldi dün aklima... Neden mi?

Mercedes S500 (bir önceki kasa) beyaz renk, siyah film cam (en ucuzundan), yan sanayi bögüren bir egzost (en ucuzundan), cin mali lorinser görünümlü 19" Jant (en ucuzundan), arabesk müzik (en ucuzundan) ve camdan cikan bir kol (en killisindan) :)

Dedim Razz burada olsaydi agzini burnunu kirardi senin :)
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners