Motosiklet Hastaları Buraya

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Motosiklet Hastaları Buraya

Mesaj Clk » 12 Oca 2010, 22:46

Arkadaslar merhaba,

Biraz önce baska bir baslik altinda Bond ile Nicky Nick arasinda gecen bir motosiklet diyaloguna sahne oldugum icin, bir biker olarak bu basligi acmayi uygun gördüm.

Ben ilk etapta benim motora ait herhangi bir resim yüklemiyorum ama sizlerde motosiklet fanatigi, sahibi yada motorlara bir sekilde sevdali iseniz, size ait olsun olmasin hayalinizde motorun resimlerini, yada motosikletler ile ilgili yasadiginiz tecrübeleri burada paylasabilirsiniz.

Iyi eglenceler

Saygilarimla
CLK
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Motorsiklet Hastalari Buraya

Mesaj nickynick » 12 Oca 2010, 23:04

Resim isteriz clk :)

Benim şahsen favori markam Ducati. Ve Monster'da sevdalım :) Ama onun dışında Triumph Thruxton ikinci seçeneğim.Yaklaşık 6 yıldır da Ducati forumu takip ediyorum. Yakın zamanda yurtdışına çıkma durumum sözkonusu olduğu için almadım Monster, ya gelince, ya da gittiğim yerde almayı planlıyorum.

Bu 2009 öncesi Monster:

Resim

Bu da yenisi:

Resim

Benim gönlümde hala eskisi var.

Bu da diğer bir efsane model Triumph Thruxton:

Resim

Resim

Ve son olarak ta bir sosyal mesaj vermek istiyorum: Motosiklete kesinlikle kasksız binmeyin, artçınızı da kasksız bindirmeyin. Yani bu resimdeki bayanın hatasına düşmeyin :lol:

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Clk » 12 Oca 2010, 23:30

Benim durum biraz farkli Nick. Deminde yazdigim gibi Biker ile Racer arasinda ciddi farklar var. Bu noktada zevklerimizin bulustugunu zannetmiyorum.

Bende ki Harley Davidson Fat Boy ama en önemli özelligi sepetli olmasi :) Dünyada bir baska sepetli Fat Boy daha yok.... Neden mi?

Standart Fat Boy 2 in 2 1 side egzost sistemine sahip oldugu icin sepet takilmasi cok zor. Butün egzost sisteminin degistirilip Road King tarzi egzost takilmasi gerekli ki bu maliyet acisindan mantiksiz ama amac bu motoru dünyada tek yapmakti ve yaptik :)

Ekstralari listeyi yazmaya kalkarsam 2 saat alir. En iyisi bosver....

Resim

Resim

diger resimleri daha sonra yüklerim.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj nickynick » 12 Oca 2010, 23:33

OMG OMG OMG!!!!! Yine en heyecanlı yerinde reklema girdin clk :)

By the way, i am not a racer also ;)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Clk » 12 Oca 2010, 23:35

Olsun o kadar :) O kadar ugrastik ;)

Edit: En sevdigim resimlerden bir tanesi. Kalite kötü ama tüm resimler eski bilgisayarda bu resim facebook sayfamdan.

Resim
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 12 Oca 2010, 23:52

Custom motorlara bayılıyorum. Sizlere yakın bir arkadaşımın custom harley projesinden bazı fotoğraflar eklemek istiyorum, hoşunuza gidebilir. Önce kendisinden izin alsam daha mantıklı olur tabii.

Clk Fatboy muhteşem duruyor. Renk super, lastiklerde beyaz yanaklı özel sanırım. Bu çalışmayı kendinmi yaptın yoksa profesyonel destek ile mi yapıldı? Mesleki bilgin sayesinde kendinde garajda bazı kısımların montajı vb işlemler yapmış olabilirsin diye aklıma geldi. Paylaştığın için teşekkürler. ;)

Ekleme: Nicky Almanyaya gidersen belki sepette bir tur attırır Clk sana :lol: Şaka bir yana hakikaten muhteşem unique bir proje, eline sağlık. Bunu Harleyci arkadaşlarıma göstereceğim kesinlikle.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 13 Oca 2010, 00:00

Tamami profesyonel, ben hic elimi sürmedim. Dedigim gibi bu motor gercek anlamda sepetli motor. Fat Boy komik sepetler ile bulunabilir ama gercek sepet mantigi ile üretilmis makina yok. Dolayisi ile bu tamamen bilgi birikimi ile alakali birsey. O yüzden isi ehline birakmak en mantiklisi idi bende öyle yaptim. Not: Motor herseyi ile bos tank tam 568 Kg :)
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 13 Oca 2010, 00:08

Elbette profesyonellerin yapması kesinlikle daha doğru yol güvenliği açısından ama daha basit projelerde zevkli olabiliyor üzerinde çalışmak. Plakada özel dikkatimden kaçmadı ;)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 53 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners