Motosiklet Hastaları Buraya

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Motosiklet Hastaları Buraya

Mesaj cagatay1903 » 09 Oca 2018, 10:28

Merhaba.
Size yakın,Barbaros Bulvarı üzerinde, Anes ve Motoliz var.

Ben geçen sene 700 TL'ye Shark kask aldım. Memnun da kaldım yani basit şehir içi sürüş için full-face. Vizörü de güzel.
İyi bir f/p ürünü olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj Terasus » 10 Oca 2018, 21:31

Uhpu ve Çagatay1903, tesekkur ederim.

Onceki mesajimda belirtmemisim, Yamaha xmax250 satin aldim. cogunlukla sehirici kullanacagim, guzel havalarda haftasonlari Tekirdag ve Sile-Agva gibi yakin sehirdisi yerlere de gidecegimi dusunuyorum.

Kask olarak birkac alternatif belirledim. Oncelik sirasina gore: Bell M5X, Shoei Qwest, Nolan N87 ve Shark Speed-R modellerinden birisini almayi planliyorum. Kask konusunu kafamda bitirdim gibi, bu modellerden birisini kullanan varsa ozellikle motosiklet hizlandikca ruzgar sesi performanslarini yazarlarsa sevinirim.

Mont, ayakkabi, dizlik, eldiven vs. icinse magazaya gidip saticidan bilgi alip deneyerek karar verecegim gibi gorunuyor. Buradan bilgi vererek yonlendiren birisi olursa ona gore de kararim sekillenecektir.
Kullanıcı avatarı
Terasus

Mesaj uhpu » 11 Oca 2018, 16:08

Tekrar hayırlı olsun,
xmax güzel seçim. kazasız belasız kullanın.
Kask konusu;
kesinlikle denemeden, kafa ölçünüze en uygun modeli belirlemeden, hele internetten almayınız.
1500 tl civarına alınabilecek modelleri yazmışsınız, hepsi birbirine yakın modeller. Ama artan kurlarla shoei o fiyata bulunur mu bilmiyorum, bulunursa da kaç yıl önce üretilmiştir, ne kadar zamandır stoktadır bunlara bakmak gerekir.
Yakın bir arkadaşıma HJC Fg serisi aldık, son derece memnun. Ben kullanmadım, bilmiyorum.

Mont konusu;
Motoru ne zaman kullanacaksınız? Yaz? kış? yağmur? kar?
4 mevsim olarak satılan montlar yaz kış kullanılır dense bile yazın randıman alamazsınız. Bu işin en temizi hem yazlık, hem de kışlık ekipman almak, ama malum kurlar ve içinde motosiklet geçen ürünlerin sahip oldukları genel yüksek fiyat nedeni ile çok tercih edilemiyor.
Kışlık tavsiye ederseniz dainese laguna seca d-dry kullandım çok memnun kaldım.
yazlık alpinestars (tam modelini hatırlamıyorum) kullandım memnun kalmadım.
Bu arada dainese montlar sırt korumasız geliyor ve her koruma monta uymuyor, sırt korumasına ayrıca almanız gerekiyor.

dizlik yerine korumalı pantolon tavsiye ederim.

bir de eldiven genelde çok önemsenmiyor, ama düşme anında yere ilk temas eden uzuvlar eller olduğu için son derece önemli.

tekrar hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın. tekeriniz düz bassın.
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj khef » 11 Oca 2018, 18:22

Kask için bütçeyi biraz artırmanızı tavsiye ederim. Nolan alınabilir fakat ses yalıtımı zayıf kalacaktır. 5 yıldır Nolan kullanıyorum ve bu sene Arai’ye geçeceğim. Bir de kask alırken mutlaka üretim tarihini kontrol edin. Büyük indirimlerle satılan kaskları da almaktan kaçının. Çünkü ya elden düşürülmüş, darbe almış ya da üretim tarihi eski modeller oluyor.

Mont konusu ise çok kapsamlı. Benim çözümüm; yazlık/full korumalı bir mont ve soguk havalarda içine windstopper giymek. İşe giderken motor kullandığım için dizlik tercih ediyorum. Ayrıca eldiven ve sırt koruması mutlaka olmalı. :thumbup:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj onurcan3461 » 12 Oca 2018, 15:37

Herkese selam bende mt-09 kullanıcısıyım. Toplu sürüşler tanışma vs olursa katılmak isterim.
Kullanıcı avatarı
onurcan3461

Mesaj Taps » 06 Şub 2018, 12:49

Merhabalar,

Ben de Triumph Tiger XRX kullanıcı olarak, haftasonları yapılacak küçük gruplu sürüşlere sizlerle katılmak isterim İstanbul’da. Bu vesile ile enduro motosikletler ile ilgili yardımcı olabileceğim konu olursa elimden geldiğince yardım etmek istediğimi de belirtmek isterim.
Umarım yakın zamanda bir sürüş organize ederiz.
Kullanıcı avatarı
Taps

Mesaj aladagli » 02 Mar 2019, 09:32

14 yillik aktif dinlenme sonrasi (yani garajda motosiklet tutup, toplam 30 km yol yapma), bu sezon motosiklete geri donuyoruz.

Toros yaylalarindan Cubukbeli’ne, atalarimizin izinde gezecegiz..

Ekipmani yenilerken, kutu acilisimizi da yapalim..

Resim

Resim
Resim
Resim
Asmanda bürküt, jerde kökbörü bol
Kullanıcı avatarı
aladagli

Mesaj hozburun » 02 Mar 2019, 09:38

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin :thumbup:
Kullanıcı avatarı
hozburun

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners