Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Genel Otomotiv Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

Re: Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Mesaj ├çingene » 18 Haz 2013, 16:34

Bmw - Mercedes al─▒yorsunuz, bu neyin ekonomisi. D s─▒n─▒f─▒ sedan bir ara├žtan 1.6 lt motorla performans beklenir mi? 328 al─▒n hi├ž bir s─▒k─▒nt─▒n─▒z kalmaz. Illaki k├╝├ž├╝k hacimli motorsa istedi─činiz polo gti, oda son derece performansl─▒. Yada temiz bir ikinci elini bulursan─▒z mazda rx8, mukemmele yak─▒n bir ara├ž. Hem motoruda 1.3 lt. Vergi diliminin en alt─▒nda:)
├çingene'ye beylik vermi┼čler...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Çingene

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 27 ┼×ub 2013, 08:54

Mesaj Baran » 18 Haz 2013, 16:40

:lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011, 23:10

Mesaj Cemmd » 18 Haz 2013, 17:19

Aractan bekledigim istedigim cok yuksek bir performans yok, yollarda sol seritin abonesi olan makas atan biride degilim. Herkesin surusten alacagi zevk farkli kimisi sert surmeyi sever ben biraz daha rahat keyifli konforlu ve kendimi guvende hissederek gitmeyi severim bu yuzden de tercih ettigim araba saglam kasalariyla hos tasarimlariyla mercedes veya bmw olur.
Ekonomi konusunda da arabayi aldiktan sonra masraflari bana kalacagi ve 1 yil daha ogrenci oldugum icin her ay yuksek bir tutari benzine bayilmak istemiyorum.
E bu 2 istegide birlestirince ya 1.6 motorlu c 180 yada 3.16 ortaya cikiyor.
3.20d kendi fiyatindaki en iyi araba bence , c200 ve 250 de konfor + performans icin dogru tercih olabilir ama o fiyattada onlarin yerine ikinci el yeni kasa bir 5.20d tercih ederdim.. Gerek malzeme kalitesi gerek tasarimiyla c serinin 1-2 adim, yeni e serisininde burun farkiyla biraz daha onunde.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cemmd

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 02 Tem 2012, 11:12

Mesaj Baran » 18 Haz 2013, 17:46

Yerinde olsam M paket 5.20d al─▒rd─▒m o zaman :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Mesaj ├çingene » 18 Haz 2013, 22:26

Konuyu uzatt─▒─č─▒m─▒n fark─▒nday─▒m ama saatler kadar ilgimi ├žeken bir mecra bu arabalar. ─░stekler insanlara g├Âre de─či┼čir ama bak Baran karde┼čin de alt─▒nda merso varm─▒┼č, sana en iyi yard─▒m edecek ki┼či o. Lakin ben hala 3.20i ed'yi alman─▒ dilerim. Y─▒ld─▒z─▒ yeter ama oldum olas─▒ ya┼čl─▒ i┼či olarak g├Ârm├╝┼č├╝md├╝r Mercedes'i:). Bu benim g├Âr├╝┼č├╝m tabi. M paket bir BMW, hele ki ya┼č─▒na da uyar mavi rengi. Kimseninde Peugeot motoru var dedi─čine de bakma, ona baksan a serisinde de renault 1.5 dizelini kullan─▒yor mercedes. Biraz ara├ž forumlar─▒na g├Âz at, borusanda bi testte ├ž─▒k. Hem fiyat listelerine bakarsan bmw'nin avantajl─▒ oldu─čunu da g├Âr├╝rs├╝n.
Dahada ba┼čka bi┼čey demem:) neye karar verirsen hay─▒rl─▒ olsun :thumbup:

Resim

Resim

Merak etmeyin komisyon ald─▒─č─▒m yok bmw'den :)
├çingene'ye beylik vermi┼čler...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Çingene

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 27 ┼×ub 2013, 08:54

Mesaj Cemmd » 19 Haz 2013, 07:54

Baran m paket 5.20 benim icin golden shot diyebilirim ama yeni kasasi icin ki onun icinde yeterli butce yok :?

Cingene :) :) bilakis ilgin icin ayrica tesekkur ederim, haftaya mengerlerden once borusana ugrayacagim zaten mutlaka :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cemmd

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 02 Tem 2012, 11:12

Mesaj Triton » 15 Eki 2013, 03:09

Konfor ve 2. el rahatl─▒─č─▒ ar─▒yorsan─▒z Mercedes den yana, dinamizm ar─▒yorsan─▒z BMW den yana oy kullan─▒n. L├╝ks Volkswagen saysam da Audi yi de yabana atmay─▒n... TT A6 gibi modeller ├žok g├╝zel ara├žlar. ├ľzellikle TT olduk├ža dayan─▒kl─▒ bir ara├ž.

Ancak CLA ve C serisi farkl─▒ modeller. Mercedes art─▒k ├Ânden ├žeki┼če de ara├žlar─▒nda yer veriyor.

Bir arkada┼č─▒m─▒n yeni ald─▒─č─▒ E250 yi uzum s├╝re kullanma f─▒rsat─▒ oldu. ├çok g├╝zel ve konforlu olmakla beraber 1.6 motorlusunu almam.

Benim tavsiyem mutlaka araba kiralamakt─▒r. Borusan da hemen hemen b├╝t├╝n BMW modellerini test etti─čimiz halde bu test s├╝r├╝┼člerinin do─čru fikir verdi─čini d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

├ľrne─čin benim 320d, 118i, ve 520d aras─▒nda en be─čendi─čim 118i oldu. Naz─▒m─▒n ge├žti─či sat─▒┼č temsilcisi arkada┼čla limitlerde s├╝r├╝┼č ve turbo blow off yakalamak i├žin baya─č─▒ zorlad─▒k. Ben daha fazlas─▒na cesaret edemedim. Portekiz Estoril pistinde ├Âzel s├╝r├╝┼č yapman─▒n getirdi─či g├╝venle o daha fazlas─▒n─▒ g├Âsterdi. Kesinlikle m├╝thi┼č gidiyor ve yol tutuyor.

1 serisinin ad─▒ ne hikmetse bizde kad─▒n arac─▒ ama Almanya yollar─▒nda en ├žok g├Âr├╝len BMW. 3 serisinin de genellikle station versiyonunu tercih ediyorlar. Ancak a├ž─▒k arayla bu segmentte BMW Almanya n─▒n en pop├╝ler markas─▒, Mercedes in coupe ve spor modelleri daha yayg─▒n. Taksiler hari├ž. Audi de ├žok seviliyor.

BMW Peugeot ile birlikte motor geli┼čtiriyor ama bunlar Peugeot motoru de─čil. Aralar─▒nda know how ili┼čkisi var. B├╝t├╝n dertleri downsizing. Motor BMW de akl─▒n─▒za tak─▒lacak en son yer olmal─▒.

├ľzellikle arabay─▒ a┼č─▒r─▒ sertle┼čtiren RFT lastikler ve bu nedenle yeniden d├╝zenlenen s├╝spansiyon ayarlar─▒ eski BMW leri arat─▒yor. Ar─▒zal─▒ ├ž─▒kabilen diferansiyel ve k├╝├ž├╝k motorlar i├žin verimsiz olan otomatik vites kutular─▒ dikkatle se├žim yapmay─▒ gerektiriyor. Al─▒m i├žin model ge├ži┼člerini ve y─▒l sonu kota nedeniyle yap─▒lan indirimleri kollarsan─▒z ├žok avantajl─▒ fiyatlar bulabilirsiniz. Tabii ├Ârne─čin 320d i├žin de─čil.

├ťstelik hem BMW hem de Mercedes in k├╝├ž├╝k serilerdeki yak─▒t t├╝ketimleri fazla.

─░stanbul da gidilecek yol kalmad─▒ ve ├ževre yollar─▒nda makas at─▒p milleti rahats─▒z etti─čimiz ya┼č─▒ geride b─▒rakt─▒─č─▒m─▒z gibi motor da kulland─▒─č─▒m i├žin bu i┼či yapanlar─▒n ├Âzellikle motor s├╝renler i├žin ne b├╝y├╝k tehlike yaratt─▒─č─▒n─▒ bilerek bu i┼čleri yapmamay─▒ tavsiye ederim.

Biz ├žok yapt─▒k l├╝zumsuz riskler ya┼čamaktan ba┼čka bir fayda g├Âremedim. Bu paralar─▒ gereksiz modellere vermek yerine Volkan I┼č─▒k organizasyonlar─▒na kat─▒lman─▒z─▒ ├Âneririm. ├çok daha fazla zevk al─▒rs─▒n─▒z....

Tabii burada da gen├ž karde┼člerime bir ele┼čtiri yapay─▒m. BMW sorun ├ž─▒kartmay─▒ seven bir marka. Ama gen├ž karde┼člerimizin derdi daha servis ├Ân├╝nden yanlayarak ├ž─▒k─▒nca belli oldu─ču i├žin, ne garanti s├╝releri uzuyor ne de iyi niyet garantisi uygulan─▒yor. Adamlar─▒ s─▒k─▒┼čt─▒r─▒nca hemen Borusan ─▒n arkas─▒nda pert edilmi┼č ara├žlar─▒ g├Âsteriyorlar.

B├Âyle kullan─▒lan ara├žlara daha ne garantisi verece─čiz diyorlar.

Hak vermemek elde de─čil....
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Triton

Ya┼č: 59
Kay─▒t: 24 Haz 2012, 12:14

Mesaj ahmety » 15 Ara 2016, 02:55

CLA pek ho┼čuma gitmiyor, BMW 3.20i ed kullan─▒c─▒s─▒ olarak ya 3.20 alman─▒ tavsiye ederim ya da C serisini.BMW 3.16 serisi peformans olarak belki tatmin etmeyebilir
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ahmety

Kay─▒t: 15 Ara 2016, 01:28

Mesaj Rolextan » 16 Ara 2016, 14:18

Mercedes CLA s├╝per s├╝per...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Rolextan

Kay─▒t: 16 Ara 2016, 14:14

Mesaj Baran » 16 Ara 2016, 18:49

CLA ile 3 serisi ayn─▒ segment araclar degil malesef kar┼č─▒la┼čt─▒rma yanl─▒┼č olmu┼č.Do─črusu yeni c─▒kacak olan 1 serisi sedan ve CLA olmal─▒.CLA cok yak─▒┼č─▒kl─▒ tart─▒┼čmas─▒z ama sadece ├Ân taraf─▒.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Mesaj tugberk » 16 Ara 2016, 22:06

Ben mi yanl─▒┼č g├Âr├╝yorum, yoksa bu konu 2013 y─▒l─▒nda m─▒ ba┼člam─▒┼č?

E─čer ├Âyle ise, bu modellerde de─či┼čikli─če gidildi. Ancak bahsedildi─či gibi, ben BMW yi ge├žtim, CLA ile C yi k─▒yaslayamazs─▒n─▒z.
C, Mercedes in giri┼č seviyesi sedan─▒yken art─▒k i┼čler de─či┼čti. C nin yeni kasas─▒nda ├Âzellikle, yeni ┼časi ile beraber araba S serisinin ufa─č─▒ haline getirildi, hala RWD. Ancak, CLA ise FWD.

O y├╝zden CLA y─▒ direk silelim. Aerodinamik olarak ├žok ba┼čar─▒l─▒, sonu├žta bir mercedes ama bu 3 l├╝ aras─▒nda yeri yok.
C serisi ile 3 serisini k─▒yaslayacaksak e─čer ┼č├Âyle diyebilirim:

Bahsi ge├žen eski C kasa ┼časesinde arac─▒ hala kullan─▒yorum. Keyifli, spor. Ancak y├╝ksek performans beklememek gerekiyor. Dur kalk ge├žiyorsa e─čer, benzinli motorda da yak─▒t fazla olur. Yeni C kasa, bu paralara al─▒n─▒r m─▒ bilmiyorum, ancak kesinlikle ├Ânermiyorum.

Yeni 3 serisi ise ├žok ba┼čar─▒l─▒. Ancak ne yaz─▒k ki 2013 modelini hi├ž kullanmad─▒m.
─░kisine bir binip i├žine hangisinin sindi─čini test etmen gerekiyor.

├ľzetle, 2016 modellere bak─▒yorsan e─čer 3 serisi diyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tugberk

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 23 May 2016, 21:39

Mesaj ermansire » 17 Ara 2016, 01:20

Opsiyonlar buysa C'den ┼ča┼čmay─▒n.
instagram.com/ermansire
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ermansire

Kay─▒t: 05 Ara 2012, 14:47

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Otomotiv & Motorsporlar─▒ - Automotive & Motorsports

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 1 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners