Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Genel Otomotiv Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

Re: Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Mesaj onatozer » 15 Haz 2013, 15:54

Asl─▒nda mercedesin hic bahsetmedigimiz bir avantaj─▒ daha var; ikinci el piyasas─▒. Gercekten dolu bir c serisinin uzun y─▒llar deger kaybedece─čine inanm─▒yorum. Fakat ayn─▒ durumu 3 serisi icin ne yaz─▒k ki s├Âyleyemem. Ekstrem bir ornek olacak ama Euro art─▒s─▒ndan dolay─▒ s─▒f─▒r ald─▒─č─▒ c serisini ald─▒─č─▒ fiyattan pahal─▒ya satan bir arkadas─▒m var :)
"Watch Idiot Savant"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
onatozer

Kay─▒t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj ├çingene » 15 Haz 2013, 20:11

Asl─▒nda o son "soru i┼čaretini" g├Ârmemi┼čtim. Bana kal─▒rsa bmw yada mercedes'e harcan─▒lan paraya az bir miktar daha katarak g├╝nl├╝k kullan─▒m i├žin golf yada bir jetta al─▒nabilinir. Esas olan ger├žek bir araba kullanmaksa, ba┼člang─▒├ž d├╝zeyi bir spor al─▒nmal─▒. Toyota gt86. Amaca uygun ve fiyat─▒ performans─▒na g├Âre ├žok makul. 2 ara├ž baz─▒lar─▒na g├Âre mant─▒kl─▒ olmayabilir, lakin otomobil benim gibi sizin i├žinde ara├ž de─čil de ama├žsa kesinlikle yap─▒lmas─▒ gereken bu.
├çingene'ye beylik vermi┼čler...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Çingene

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 27 ┼×ub 2013, 08:54

Mesaj scudetto » 15 Haz 2013, 21:31

Ge├žen 3.20 ied'yi kulland─▒m, 1.6 motor 170 hp olmal─▒. S├╝perdi. :super:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
scudetto

Kay─▒t: 14 Eki 2012, 01:06

Mesaj basto » 15 Haz 2013, 21:40

Araba kullanmaktan zevk al─▒yorsan─▒z BMW al─▒n. Ama bu benim g├Âr├╝┼č├╝m.

Teknik detaylarla karar vermek zor olur bu klasmanda. C de s├╝per 3 de s├╝per. Duygusal y├Ânden bak─▒n hangisi kan─▒n─▒z─▒ ─▒s─▒t─▒yorsa onu al─▒n derim.
Murat
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
basto

Kay─▒t: 03 Ara 2012, 14:02

Mesaj SeRxx » 16 Haz 2013, 11:18

CLA modeli, C ve 3 serisinin kesinlikle ├žok gerisinde bir model ki arka tasar─▒m─▒n─▒ ├žok ba┼čar─▒s─▒z buluyorum. C serisinin de yak─▒n zamanda yenilenece─čini d├╝┼č├╝nerek kesinlikle 3.16 diyorum ben. :thumbup:
Ger├žek Saatlerin Konu┼čuldu─ču T├╝rkiye'nin Tek Ger├žek Saat Forumu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj Bora71 » 17 Haz 2013, 11:14

BMW 1.6 turbo motorlar─▒ Peugeot'nun 1.6 THP motorunun ayn─▒s─▒, motorlar Fransa'da yap─▒l─▒yor.
Yeni Mercedes 1.6 turbo motorlar─▒ da Mitsubishi bazl─▒ ama Almanya'da imal ediliyor, A, B, C, CLA ve yeni E serisi 1.6 larda ayn─▒ motor var, de─čerleri ve hakk─▒ndaki yorumlar─▒ gayet g├╝zel.
Ancak Peugeot motorlu bir BMW bilemiyorum :? tabi ki bir otomobilde her ┼čey motor de─čil ama kula─ča ho┼č gelmiyor :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bora71

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 20 Ara 2012, 14:49

Mesaj Clk » 17 Haz 2013, 14:25

Tabii ki C sedan. CLA bir alt sinif AMG CLA olmadiktan sonra anlami yok. 3.16 y├╝r├╝yeni takunya gibi.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj Archimed » 17 Haz 2013, 14:41

C serisi ge├žen y─▒l makyajland─▒ktan sonra benim i├žin ├žirkin bir ara├ž haline geldi. ├ľzellikle ├Ân farlar─▒, makyajdan ├Ânce daha g├╝zeldi. Gelecek y─▒l ├ž─▒kacak yeni C serisi ile ilgili olarak; daha ┼č─▒k g├Âr├╝nt├╝l├╝ bir ├Ân g├Âr├╝n├╝me, arac─▒n─▒n boyunun uzayaca─č─▒na ve arka koltuklarla diz mesafesinin artaca─č─▒na dair yaz─▒lar okudum. E─čer aceleniz yoksa yeni C serisini beklemenizi ├Âneririm.

F30 kasa BMW 3 serisini g├╝zel g├Âzl├╝ bir kad─▒na; makyajl─▒ C serisini de y├╝z├╝ne kezzap yemi┼č kader kurban─▒ bir kad─▒na benzetiyorum. Bildi─čim kadar─▒yla makyaj s─▒ras─▒nda C serisinin kokpitini de geli┼čtirip g├╝zelle┼čtirdiler, ama d─▒┼č g├Âr├╝nt├╝de makyajs─▒z halini (dolay─▒s─▒yla 2. el) tercih ederdim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj Baran » 17 Haz 2013, 17:24

Benim kolumana gelen ilk part─▒de geldi ├Âzel sipari┼č.Ald─▒ktan sonra oto showda aynalar─▒n─▒ makyajlad─▒lar berbat oldu hernekadar kaba g├Âr├╝nsede aynalar─▒m aracla cok uyumlu ve konforlu bir g├Âr├╝┼č alan─▒ sa─čl─▒yor.Ard─▒ndan makyajlad─▒lar o japon i┼či arka stoplar cirkin dif├╝z├Âr ve ├Ân farlar...no go for me.Ben kendi arabam─▒ 10 kere de─či┼čtirirdim ama ilk defa makyajdan sonra bir kasay─▒ begenmedim ki bunu yen─▒ E serisindede ya┼čad─▒m.Arabam─▒ cok begeniyorum 2008 C200 AMG.Yen─▒ kasas─▒ gelmedende satmay─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum.2.el tavs─▒ye ederim bende.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011, 23:10

Mesaj Cemmd » 17 Haz 2013, 22:32

Degerli fikirleriniz ve yorumlariniz icin hepinize ayri ayri tesekkur ederim. :champ:
Sinavlarim yuzunden 1-2 gundur pek yazamadim ancak bugun 3 serisi ve c serisini bir kez daha inceledikten sonra yeni kasasi 9 ay sonra cikacak olmasina ragmen c serisinde karar kildim, mengerlerden de onumuzdeki hafta icin randevu aldim. 1 yil sonra zaten okulum bitiyor, en kotu kendim elimdekini satip ustune biraz daha ekleyerek yeni c ye gecis yapabilirim diye dusunuyorum.
Simdi konuyu biraz degistirerek sunu sormak istiyorum ?
C 180 turbo mu kompressor mu ve neden ?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cemmd

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 02 Tem 2012, 11:12

Mesaj Baran » 17 Haz 2013, 22:52

Yeni kasalar Turbo c─▒kt─▒─č─▒ i├žin ve s─▒f─▒r almaya karar verildi─činden ├Ât├╝r├╝ b├Âyle bir ikileme l├╝zum yok diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.Ben Mercedeste herzaman Kompress├Âre al─▒┼č─▒k oldu─čumdan turboyu ilk ba┼čta yad─▒rgasamda kulland─▒─č─▒mda hemen hemen fark olmad─▒─č─▒n─▒ hatta turbonun daha verimli oldu─čunu g├Ârd├╝m.Bu arada zaten hantal olan mercedesin c180 ile iyice hantalla┼čt─▒─č─▒n─▒da s├Âylemeden gecemiyece─čim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011, 23:10

Mesaj Bg17 » 17 Haz 2013, 22:58

C serisinde gec tepki alma gibi bir dert var, sen arabaya birsey diyorsun, onu anlayip yapmasi 1,5 saniye suruyor. Eski kasa e de de gozlemlemistim, ama bu derece degildi. Kompressor u etkisi, gc olsun da guc olmasin havasinda, yani gazi koklediginde istedigin firlamayi yapiyor ama isteigin zamanda degil.

Turbo dan emin degilim, denemek lazim.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bg17

Kay─▒t: 27 Oca 2012, 07:42

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Otomotiv & Motorsporlar─▒ - Automotive & Motorsports

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 1 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners