Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Mesaj onatozer » 15 Haz 2013, 15:54

Aslında mercedesin hic bahsetmedigimiz bir avantajı daha var; ikinci el piyasası. Gercekten dolu bir c serisinin uzun yıllar deger kaybedeceğine inanmıyorum. Fakat aynı durumu 3 serisi icin ne yazık ki söyleyemem. Ekstrem bir ornek olacak ama Euro artısından dolayı sıfır aldığı c serisini aldığı fiyattan pahalıya satan bir arkadasım var :)
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj Çingene » 15 Haz 2013, 20:11

Aslında o son "soru işaretini" görmemiştim. Bana kalırsa bmw yada mercedes'e harcanılan paraya az bir miktar daha katarak günlük kullanım için golf yada bir jetta alınabilinir. Esas olan gerçek bir araba kullanmaksa, başlangıç düzeyi bir spor alınmalı. Toyota gt86. Amaca uygun ve fiyatı performansına göre çok makul. 2 araç bazılarına göre mantıklı olmayabilir, lakin otomobil benim gibi sizin içinde araç değil de amaçsa kesinlikle yapılması gereken bu.
Çingene'ye beylik vermişler...
Kullanıcı avatarı
Çingene

Mesaj scudetto » 15 Haz 2013, 21:31

Geçen 3.20 ied'yi kullandım, 1.6 motor 170 hp olmalı. Süperdi. :super:
Kullanıcı avatarı
scudetto

Mesaj basto » 15 Haz 2013, 21:40

Araba kullanmaktan zevk alıyorsanız BMW alın. Ama bu benim görüşüm.

Teknik detaylarla karar vermek zor olur bu klasmanda. C de süper 3 de süper. Duygusal yönden bakın hangisi kanınızı ısıtıyorsa onu alın derim.
Murat
Kullanıcı avatarı
basto

Mesaj SeRxx » 16 Haz 2013, 11:18

CLA modeli, C ve 3 serisinin kesinlikle çok gerisinde bir model ki arka tasarımını çok başarısız buluyorum. C serisinin de yakın zamanda yenileneceğini düşünerek kesinlikle 3.16 diyorum ben. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Bora71 » 17 Haz 2013, 11:14

BMW 1.6 turbo motorları Peugeot'nun 1.6 THP motorunun aynısı, motorlar Fransa'da yapılıyor.
Yeni Mercedes 1.6 turbo motorları da Mitsubishi bazlı ama Almanya'da imal ediliyor, A, B, C, CLA ve yeni E serisi 1.6 larda aynı motor var, değerleri ve hakkındaki yorumları gayet güzel.
Ancak Peugeot motorlu bir BMW bilemiyorum :? tabi ki bir otomobilde her şey motor değil ama kulağa hoş gelmiyor :D
Kullanıcı avatarı
Bora71

Mesaj Clk » 17 Haz 2013, 14:25

Tabii ki C sedan. CLA bir alt sinif AMG CLA olmadiktan sonra anlami yok. 3.16 yürüyeni takunya gibi.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Archimed » 17 Haz 2013, 14:41

C serisi geçen yıl makyajlandıktan sonra benim için çirkin bir araç haline geldi. Özellikle ön farları, makyajdan önce daha güzeldi. Gelecek yıl çıkacak yeni C serisi ile ilgili olarak; daha şık görüntülü bir ön görünüme, aracının boyunun uzayacağına ve arka koltuklarla diz mesafesinin artacağına dair yazılar okudum. Eğer aceleniz yoksa yeni C serisini beklemenizi öneririm.

F30 kasa BMW 3 serisini güzel gözlü bir kadına; makyajlı C serisini de yüzüne kezzap yemiş kader kurbanı bir kadına benzetiyorum. Bildiğim kadarıyla makyaj sırasında C serisinin kokpitini de geliştirip güzelleştirdiler, ama dış görüntüde makyajsız halini (dolayısıyla 2. el) tercih ederdim.
Kullanıcı avatarı
Archimed

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners