Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Mesaj Çingene » 18 Haz 2013, 16:34

Bmw - Mercedes alıyorsunuz, bu neyin ekonomisi. D sınıfı sedan bir araçtan 1.6 lt motorla performans beklenir mi? 328 alın hiç bir sıkıntınız kalmaz. Illaki küçük hacimli motorsa istediğiniz polo gti, oda son derece performanslı. Yada temiz bir ikinci elini bulursanız mazda rx8, mukemmele yakın bir araç. Hem motoruda 1.3 lt. Vergi diliminin en altında:)
Çingene'ye beylik vermişler...
Kullanıcı avatarı
Çingene

Mesaj Baran » 18 Haz 2013, 16:40

:lol:
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Cemmd » 18 Haz 2013, 17:19

Aractan bekledigim istedigim cok yuksek bir performans yok, yollarda sol seritin abonesi olan makas atan biride degilim. Herkesin surusten alacagi zevk farkli kimisi sert surmeyi sever ben biraz daha rahat keyifli konforlu ve kendimi guvende hissederek gitmeyi severim bu yuzden de tercih ettigim araba saglam kasalariyla hos tasarimlariyla mercedes veya bmw olur.
Ekonomi konusunda da arabayi aldiktan sonra masraflari bana kalacagi ve 1 yil daha ogrenci oldugum icin her ay yuksek bir tutari benzine bayilmak istemiyorum.
E bu 2 istegide birlestirince ya 1.6 motorlu c 180 yada 3.16 ortaya cikiyor.
3.20d kendi fiyatindaki en iyi araba bence , c200 ve 250 de konfor + performans icin dogru tercih olabilir ama o fiyattada onlarin yerine ikinci el yeni kasa bir 5.20d tercih ederdim.. Gerek malzeme kalitesi gerek tasarimiyla c serinin 1-2 adim, yeni e serisininde burun farkiyla biraz daha onunde.
Kullanıcı avatarı
Cemmd

Mesaj Baran » 18 Haz 2013, 17:46

Yerinde olsam M paket 5.20d alırdım o zaman :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Çingene » 18 Haz 2013, 22:26

Konuyu uzattığımın farkındayım ama saatler kadar ilgimi çeken bir mecra bu arabalar. İstekler insanlara göre değişir ama bak Baran kardeşin de altında merso varmış, sana en iyi yardım edecek kişi o. Lakin ben hala 3.20i ed'yi almanı dilerim. Yıldızı yeter ama oldum olası yaşlı işi olarak görmüşümdür Mercedes'i:). Bu benim görüşüm tabi. M paket bir BMW, hele ki yaşına da uyar mavi rengi. Kimseninde Peugeot motoru var dediğine de bakma, ona baksan a serisinde de renault 1.5 dizelini kullanıyor mercedes. Biraz araç forumlarına göz at, borusanda bi testte çık. Hem fiyat listelerine bakarsan bmw'nin avantajlı olduğunu da görürsün.
Dahada başka bişey demem:) neye karar verirsen hayırlı olsun :thumbup:

Resim

Resim

Merak etmeyin komisyon aldığım yok bmw'den :)
Çingene'ye beylik vermişler...
Kullanıcı avatarı
Çingene

Mesaj Cemmd » 19 Haz 2013, 07:54

Baran m paket 5.20 benim icin golden shot diyebilirim ama yeni kasasi icin ki onun icinde yeterli butce yok :?

Cingene :) :) bilakis ilgin icin ayrica tesekkur ederim, haftaya mengerlerden once borusana ugrayacagim zaten mutlaka :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Cemmd

Mesaj Triton » 15 Eki 2013, 03:09

Konfor ve 2. el rahatlığı arıyorsanız Mercedes den yana, dinamizm arıyorsanız BMW den yana oy kullanın. Lüks Volkswagen saysam da Audi yi de yabana atmayın... TT A6 gibi modeller çok güzel araçlar. Özellikle TT oldukça dayanıklı bir araç.

Ancak CLA ve C serisi farklı modeller. Mercedes artık önden çekişe de araçlarında yer veriyor.

Bir arkadaşımın yeni aldığı E250 yi uzum süre kullanma fırsatı oldu. Çok güzel ve konforlu olmakla beraber 1.6 motorlusunu almam.

Benim tavsiyem mutlaka araba kiralamaktır. Borusan da hemen hemen bütün BMW modellerini test ettiğimiz halde bu test sürüşlerinin doğru fikir verdiğini düşünmüyorum.

Örneğin benim 320d, 118i, ve 520d arasında en beğendiğim 118i oldu. Nazımın geçtiği satış temsilcisi arkadaşla limitlerde sürüş ve turbo blow off yakalamak için bayağı zorladık. Ben daha fazlasına cesaret edemedim. Portekiz Estoril pistinde özel sürüş yapmanın getirdiği güvenle o daha fazlasını gösterdi. Kesinlikle müthiş gidiyor ve yol tutuyor.

1 serisinin adı ne hikmetse bizde kadın aracı ama Almanya yollarında en çok görülen BMW. 3 serisinin de genellikle station versiyonunu tercih ediyorlar. Ancak açık arayla bu segmentte BMW Almanya nın en popüler markası, Mercedes in coupe ve spor modelleri daha yaygın. Taksiler hariç. Audi de çok seviliyor.

BMW Peugeot ile birlikte motor geliştiriyor ama bunlar Peugeot motoru değil. Aralarında know how ilişkisi var. Bütün dertleri downsizing. Motor BMW de aklınıza takılacak en son yer olmalı.

Özellikle arabayı aşırı sertleştiren RFT lastikler ve bu nedenle yeniden düzenlenen süspansiyon ayarları eski BMW leri aratıyor. Arızalı çıkabilen diferansiyel ve küçük motorlar için verimsiz olan otomatik vites kutuları dikkatle seçim yapmayı gerektiriyor. Alım için model geçişlerini ve yıl sonu kota nedeniyle yapılan indirimleri kollarsanız çok avantajlı fiyatlar bulabilirsiniz. Tabii örneğin 320d için değil.

Üstelik hem BMW hem de Mercedes in küçük serilerdeki yakıt tüketimleri fazla.

İstanbul da gidilecek yol kalmadı ve çevre yollarında makas atıp milleti rahatsız ettiğimiz yaşı geride bıraktığımız gibi motor da kullandığım için bu işi yapanların özellikle motor sürenler için ne büyük tehlike yarattığını bilerek bu işleri yapmamayı tavsiye ederim.

Biz çok yaptık lüzumsuz riskler yaşamaktan başka bir fayda göremedim. Bu paraları gereksiz modellere vermek yerine Volkan Işık organizasyonlarına katılmanızı öneririm. Çok daha fazla zevk alırsınız....

Tabii burada da genç kardeşlerime bir eleştiri yapayım. BMW sorun çıkartmayı seven bir marka. Ama genç kardeşlerimizin derdi daha servis önünden yanlayarak çıkınca belli olduğu için, ne garanti süreleri uzuyor ne de iyi niyet garantisi uygulanıyor. Adamları sıkıştırınca hemen Borusan ın arkasında pert edilmiş araçları gösteriyorlar.

Böyle kullanılan araçlara daha ne garantisi vereceğiz diyorlar.

Hak vermemek elde değil....
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Triton

Mesaj ahmety » 15 Ara 2016, 02:55

CLA pek hoşuma gitmiyor, BMW 3.20i ed kullanıcısı olarak ya 3.20 almanı tavsiye ederim ya da C serisini.BMW 3.16 serisi peformans olarak belki tatmin etmeyebilir
Kullanıcı avatarı
ahmety

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners