En Fazla 75.000 TL B├╝t├želi ─░kinci El Ara├ž Tavsiyesi

Genel Otomotiv Konular─▒n─▒ Bulabilece─činiz B├Âl├╝m

Re: En Fazla 75.000 TL B├╝t├želi ─░kinci El Ara├ž Tavsiyesi

Mesaj bizigi » 17 May 2013, 00:45

mcco kafam kar─▒┼čt─▒ saat gec oldu ondan heralde :) ┼čimdi audinin ┼čanzuman─▒ ─▒y─▒m─▒ kotumu anlamad─▒m bundan ├Ânce accord vard─▒ 2007 ┼čanzumandan arabadan memnundum onu arat─▒rm─▒ acaba ?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bizigi

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 28 Nis 2012, 11:29

Mesaj altanos » 17 May 2013, 00:53

Drk yazd─▒:Bizigi, Ordu'nun neresinden? :) Yaz─▒n Ordu'ya giderken direksiyon d├╝z, geri d├Ân├╝┼čte ise araba d├╝z giderken direksiyon hep birka├ž derece e─čik durur :D Stabilize yollar k─▒sa s├╝rede bmw'nin b├╝t├╝n rot-balans─▒ g├Ât├╝r├╝yor, benden s├Âylemesi ;) Arac─▒ almaya engel de─čil elbette, payla┼čmak istedim sadece, nerede gezdi─činize de ba─čl─▒ :thumbup:

:lol: aynen..

┼×imdi d├╝zelttiler biraz, ├Ânceden, rot ayar─▒n─▒ ge├žtim, resmen erken do─čum sebebiydi k├Ây├╝m├╝z├╝n yolu :D
"A theory is something nobody believes, except the person who made it. An experiment is something everybody believes, except the person who made it."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
altanos

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 04 A─ču 2010, 17:33

Mesaj onatozer » 17 May 2013, 01:17

bizigi yazd─▒:mcco kafam kar─▒┼čt─▒ saat gec oldu ondan heralde :) ┼čimdi audinin ┼čanzuman─▒ ─▒y─▒m─▒ kotumu anlamad─▒m bundan ├Ânce accord vard─▒ 2007 ┼čanzumandan arabadan memnundum onu arat─▒rm─▒ acaba ?

Bir ├Ânceki kasa accorddan bahsediyorsan─▒z hic d├╝┼č├╝nmeden aratmaz diyebilirim. Audinin hangi model hangi motoru hangi sanzumani tam bilgi verirseniz bilgisi olanlar daha kolay Yardimci olabilirler
"Watch Idiot Savant"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
onatozer

Kay─▒t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj pierce34 » 17 May 2013, 10:03

mcco yazd─▒:Ha bir de de─činmeden edemeyece─čim Opel in easytronic facias─▒ var. Direksiyonu mu yumruklasam inip kaputu mu tekmelesem karar veremedigim karma┼č─▒k duygular yasadan nacizane bulus icin M├╝hendislerine bu m├╝barek gecede en iyi dileklerimi sunuyorum.

Benzer duygular─▒ uzay meki─či kasa benzinli 1.4 Civic HB ve benzinli 1.4 Pejo 207 otomatik vitesleriyle ya┼čad─▒─č─▒m m├╝cadelelerde payla┼čm─▒┼čt─▒m. Arge'sine harcanan her saat, m├╝hendisine ├Âdenen her kuru┼č zarar ziyan. Benimle ya┼č─▒t Mercedes E ┼čanz─▒man─▒ bunlar─▒n yan─▒nda PDK gibi kal─▒yordu.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
pierce34

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 19 Haz 2012, 16:13

Mesaj fbolukbas » 17 May 2013, 14:07

mcco yazd─▒: sagda solda yazilanlar da biraz milletimizin memnuniyetsizli─činden.
Dikkat etmek gereken tek sey ├žift-tek kavrama fark─▒, tek kavramal─▒ yar─▒ otomatik alaca─č─▒ma y├╝r├╝r├╝m daha konforlu

Arabalar konusunda ├žok uzun zamand─▒r forumlara falan pek bakm─▒yorum, tek t├╝k, bazen sohbet esnas─▒nda konusuluyor oralardan biraz fikir sahibi oluyorum. Yanl─▒z yukarda dedi─čim gibi, bu ya┼čanan olumsuzluklar ├žok somut yak─▒n zamanda ├ževremde olanlar.. ├ľrnek vereyim.

Yukarda test etti─čim CC bir ka├ž hafta ├Ânce ┼čanzuman garanti dahilinde de─či┼čmi┼č.. Do─črusu ┼čanz─▒manm─▒┼č bu arada (TDK)
polo 90hp dizel dsg arkada┼č─▒m─▒n, yakla┼č─▒k 2 y─▒ll─▒k 35 binde kavrama bi┼čeyleri de─či┼čti garanti dahilinde,
ayn─▒ arkada┼č─▒n 2000 km de, 3.16i , 10 g├╝n ├Ânce ┼čanz─▒man elinde kald─▒, de─či┼čti bu g├╝n teslim almaya gitmi┼č arac─▒..
corsa easytronic, her ko┼čulda kal─▒yor 3-4 ay sa─člam gitti─či g├Âr├╝lmedi.
Bir arkada┼č─▒mda da 308 dizel otomatik var, her an bekliyorduk ama hi├ž bir sorunu olmad─▒, hoplat─▒p z─▒platmalar ayr─▒ tabi :)

O tip ya da bu tip demeyim de, tork convert├Ârl├╝ eski (verimsiz ve yava┼č) ┼čanz─▒manlar hari├ž di─čerleri beni kortkuttu a├ž─▒kcas─▒.
Honda bu alternatifler i├žinde sorunsuzluk anlam─▒nda en iyisi olabilir.
Ama dedi─čim gibi, her istenenin oldu─ču tek bir alternatif yok sanki..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbolukbas

Kay─▒t: 11 Mar 2010, 11:23

Mesaj onatozer » 17 May 2013, 14:15

Fbolukbas, orneklerinizdeki gibi otomatik vites kutular─▒ d├╝z vitese nazaran biraz daha narin olabiliyor. Keza o tork konvertorlulerde bile bol sifirli faturalardan ├Âdemi┼č biri olarak sol aya─ča ├Âzg├╝rl├╝k istiyorsak az da olsa g├Âz├╝ kapat─▒p risk almak gerekiyor. Hem manueller bile balata bitip biranda yolda b─▒rakm─▒yor mu :)
"Watch Idiot Savant"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
onatozer

Kay─▒t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj bizigi » 18 May 2013, 00:42

bugun 2008 5 20 d kulland─▒m anla┼čamad─▒k anack dikkatimi ├žeken bir durumu payla┼čmak isterim arac─▒n direksiyon simidi sola do─čru e─čikti yan─▒ sol eliniz g├Âsterge paneline daha yak─▒n sa─č eliniz g├Â─čs├╝m├╝ze daha yak─▒n kal─▒yordu direksiyonu tuttu─čumuzda ├žok hafif ama bu normalmi araca ├Âzg├╝m├╝ anlamad─▒m.
birde 2010 audi a6 vard─▒ 2,0 t fs─▒ mult─▒ron─▒k vites servisi arad─▒m bana uzun yolda 11 lt den a┼ča─č─▒ yakmaz dedi beni korkuttu ger├žeklik pay─▒ varm─▒k─▒ acaba
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bizigi

Mesaj drk » 18 May 2013, 01:02

Kazal─▒ olabilir bmw, bana normal gelmedi. Audi i├žin de 11lt de─čeri performans beklentinize g├Âre ├žokta a┼č─▒r─▒ say─▒lmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj Bg17 » 18 May 2013, 09:06

bizigi yazd─▒:bugun 2008 5 20 d kulland─▒m anla┼čamad─▒k anack dikkatimi ├žeken bir durumu payla┼čmak isterim arac─▒n direksiyon simidi sola do─čru e─čikti yan─▒ sol eliniz g├Âsterge paneline daha yak─▒n sa─č eliniz g├Â─čs├╝m├╝ze daha yak─▒n kal─▒yordu direksiyonu tuttu─čumuzda ├žok hafif ama bu normalmi araca ├Âzg├╝m├╝ anlamad─▒m.
birde 2010 audi a6 vard─▒ 2,0 t fs─▒ mult─▒ron─▒k vites servisi arad─▒m bana uzun yolda 11 lt den a┼ča─č─▒ yakmaz dedi beni korkuttu ger├žeklik pay─▒ varm─▒k─▒ acaba

A6 2.0 dizel sehir ici 7lt civari, sehirdisi 6 civari yakiyor (sakin kullanim, tecrubeyle sabit)
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bg17

Kay─▒t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj bizigi » 19 May 2013, 22:58

Drk yazd─▒:Kazal─▒ olabilir bmw, bana normal gelmedi. Audi i├žin de 11lt de─čeri performans beklentinize g├Âre ├žokta a┼č─▒r─▒ say─▒lmaz.

2,0 motor i├žin fazla de─čilmi yak─▒t t├╝ketimi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bizigi

Mesaj drk » 19 May 2013, 23:00

Tfsi yazm─▒┼čs─▒n─▒z, benzinli motor i├žin ├žok iyi hatta bana g├Âre :D 2.0 dizelde ben o de─čerdeyim :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj basto » 19 May 2013, 23:04

11 lt uzun yolda ise ├žok sanki. ┼×ehir i├žinde 15 yak─▒yor demek ki az ├žok.

Yaln─▒z 2.0 A6 nas─▒l 7 yak─▒yor valla ┼ča┼čk─▒n─▒m abi :) benim Jetta TDI 7 yak─▒yor. Demek ki ben sakin kullanam─▒yorum hi├ž arabay─▒ :)
Murat
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
basto

Kay─▒t: 03 Ara 2012, 14:02

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Otomotiv & Motorsporlar─▒ - Automotive & Motorsports

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners