En Fazla 75.000 TL Bütçeli İkinci El Araç Tavsiyesi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: En Fazla 75.000 TL Bütçeli İkinci El Araç Tavsiyesi

Mesaj bizigi » 17 May 2013, 00:45

mcco kafam karıştı saat gec oldu ondan heralde :) şimdi audinin şanzumanı ıyımı kotumu anlamadım bundan önce accord vardı 2007 şanzumandan arabadan memnundum onu aratırmı acaba ?
Kullanıcı avatarı
bizigi

Mesaj altanos » 17 May 2013, 00:53

Drk yazdı:Bizigi, Ordu'nun neresinden? :) Yazın Ordu'ya giderken direksiyon düz, geri dönüşte ise araba düz giderken direksiyon hep birkaç derece eğik durur :D Stabilize yollar kısa sürede bmw'nin bütün rot-balansı götürüyor, benden söylemesi ;) Aracı almaya engel değil elbette, paylaşmak istedim sadece, nerede gezdiğinize de bağlı :thumbup:

:lol: aynen..

Şimdi düzelttiler biraz, önceden, rot ayarını geçtim, resmen erken doğum sebebiydi köyümüzün yolu :D
"A theory is something nobody believes, except the person who made it. An experiment is something everybody believes, except the person who made it."
Kullanıcı avatarı
altanos

Mesaj onatozer » 17 May 2013, 01:17

bizigi yazdı:mcco kafam karıştı saat gec oldu ondan heralde :) şimdi audinin şanzumanı ıyımı kotumu anlamadım bundan önce accord vardı 2007 şanzumandan arabadan memnundum onu aratırmı acaba ?

Bir önceki kasa accorddan bahsediyorsanız hic düşünmeden aratmaz diyebilirim. Audinin hangi model hangi motoru hangi sanzumani tam bilgi verirseniz bilgisi olanlar daha kolay Yardimci olabilirler
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj pierce34 » 17 May 2013, 10:03

mcco yazdı:Ha bir de değinmeden edemeyeceğim Opel in easytronic faciası var. Direksiyonu mu yumruklasam inip kaputu mu tekmelesem karar veremedigim karmaşık duygular yasadan nacizane bulus icin Mühendislerine bu mübarek gecede en iyi dileklerimi sunuyorum.

Benzer duyguları uzay mekiği kasa benzinli 1.4 Civic HB ve benzinli 1.4 Pejo 207 otomatik vitesleriyle yaşadığım mücadelelerde paylaşmıştım. Arge'sine harcanan her saat, mühendisine ödenen her kuruş zarar ziyan. Benimle yaşıt Mercedes E şanzımanı bunların yanında PDK gibi kalıyordu.
Kullanıcı avatarı
pierce34

Mesaj fbolukbas » 17 May 2013, 14:07

mcco yazdı: sagda solda yazilanlar da biraz milletimizin memnuniyetsizliğinden.
Dikkat etmek gereken tek sey çift-tek kavrama farkı, tek kavramalı yarı otomatik alacağıma yürürüm daha konforlu

Arabalar konusunda çok uzun zamandır forumlara falan pek bakmıyorum, tek tük, bazen sohbet esnasında konusuluyor oralardan biraz fikir sahibi oluyorum. Yanlız yukarda dediğim gibi, bu yaşanan olumsuzluklar çok somut yakın zamanda çevremde olanlar.. Örnek vereyim.

Yukarda test ettiğim CC bir kaç hafta önce şanzuman garanti dahilinde değişmiş.. Doğrusu şanzımanmış bu arada (TDK)
polo 90hp dizel dsg arkadaşımın, yaklaşık 2 yıllık 35 binde kavrama bişeyleri değişti garanti dahilinde,
aynı arkadaşın 2000 km de, 3.16i , 10 gün önce şanzıman elinde kaldı, değişti bu gün teslim almaya gitmiş aracı..
corsa easytronic, her koşulda kalıyor 3-4 ay sağlam gittiği görülmedi.
Bir arkadaşımda da 308 dizel otomatik var, her an bekliyorduk ama hiç bir sorunu olmadı, hoplatıp zıplatmalar ayrı tabi :)

O tip ya da bu tip demeyim de, tork convertörlü eski (verimsiz ve yavaş) şanzımanlar hariç diğerleri beni kortkuttu açıkcası.
Honda bu alternatifler içinde sorunsuzluk anlamında en iyisi olabilir.
Ama dediğim gibi, her istenenin olduğu tek bir alternatif yok sanki..
Kullanıcı avatarı
fbolukbas

Mesaj onatozer » 17 May 2013, 14:15

Fbolukbas, orneklerinizdeki gibi otomatik vites kutuları düz vitese nazaran biraz daha narin olabiliyor. Keza o tork konvertorlulerde bile bol sifirli faturalardan ödemiş biri olarak sol ayağa özgürlük istiyorsak az da olsa gözü kapatıp risk almak gerekiyor. Hem manueller bile balata bitip biranda yolda bırakmıyor mu :)
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj bizigi » 18 May 2013, 00:42

bugun 2008 5 20 d kullandım anlaşamadık anack dikkatimi çeken bir durumu paylaşmak isterim aracın direksiyon simidi sola doğru eğikti yanı sol eliniz gösterge paneline daha yakın sağ eliniz göğsümüze daha yakın kalıyordu direksiyonu tuttuğumuzda çok hafif ama bu normalmi araca özgümü anlamadım.
birde 2010 audi a6 vardı 2,0 t fsı multıronık vites servisi aradım bana uzun yolda 11 lt den aşağı yakmaz dedi beni korkuttu gerçeklik payı varmıkı acaba
Kullanıcı avatarı
bizigi

Mesaj drk » 18 May 2013, 01:02

Kazalı olabilir bmw, bana normal gelmedi. Audi için de 11lt değeri performans beklentinize göre çokta aşırı sayılmaz.
Kullanıcı avatarı
drk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners