VW Golf 1.2TSI Midline Plus

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: VW Golf 1.2TSI Midline Plus

Mesaj cenk » 17 Nis 2013, 15:53

hayirli olsun kazasiz belasiz :champ:
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj fbolukbas » 17 Nis 2013, 16:07

Hayırlı olsun, iyi günlerde inşallah... :thumbup:
Kullanıcı avatarı
fbolukbas

Mesaj Baran » 17 Nis 2013, 16:16

Tam bir araba hastasi olarak kullanmadigim araba kalmadi farkli segmentlerde nedense bana tek bisey hissettirmeyen marka vw dir.kaliteli bir halk arabasi icin pahali buluyorum.Benim sahsi gorusum bmw mercedes olabilmesi icin sayisiz firin ekmek yemesi gerekir.hayirli ugurlu olsun kazasiz belasi keyifle kullanman dilegiyle.
En son Baran tarafından 17 Nis 2013, 17:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj mrbars » 17 Nis 2013, 16:20

torsiyon çubuklu süspansiyon sisteminin multilinke göre daha konforlu olması mümkün değildir. sadece daha ucuz olduğu ve bagaja daha fazla yer bıraktığı için kullanılır. golfte düşük beygirlerde torsiyon çubuklu bağımlı aks kullanılmasının sebebi ise, daha ucuz olmasıdır.

en belirgin negatif özelliği keskin virajlarda bir lastiğin havalanmasıdır.

Resim

Resim

otomobil dediğimiz aletler, 4 tekerlek üzerinde 3 tekerlekten daha iyi yol tutarlar, daha iyi fren sağlarlar ve ağırlık yön değişimlerinde daha az savrulurlar.

ben otoban faresi değilim, hızlı kullanmıyorum ya da sadece şehir içinde kullanıyorum diyebilirsiniz. ancak şehir içi hızlarda önünüze bir kedi çıktığında dahi yolda tutunamayıp spin atabilir veya ağaca çıkabilirsiniz. yerler kaygan iken kör virajda frene bastığınızda arka tekerleklerden birinin yer ile sürtünmesini azaltıp sizi savurmayacağının garantisi yoktur.

bu gibi tartışmalar genelde "ben 130'u geçmiyorum ki" veya "12 sn'de 100'e çıkmıyorum" vs gibi yargılar içerir. isviçre alplerinde dedesiyle yaşayan kırmızı yanaklı sevimli tarafımızın bize bahşettiği insanlık psikolojisidir. teknik konularda ise bilim ve gerçekler vardır. bu bezel çizilirler ya da bu kasa hiç bana göre değiller ya da bu mersedesten daha iyi benceler yoktur. teknik konularda sayılar, veriler vardır: kötü, kötüdür. bu yüzdendir ki; golf'ün üst modellerinde bağımsız süspansiyon vardır. ucuz modellerinde de 3 kuruş daha ucuz olsun diye ucuz çözüm vardır. golf'ün bu son neslinde göz boyama var. kendi sınıfını yaratmış, golf bir gibi bir araçta olmaması lazımdır. i30 ile aynı paraya golf satacağız derdine düşersen, vw bile olsan daha düşük kalitede ve speklerde araç yaparsın.

fsinan, kazasız belasız güle güle kullan.
En son mrbars tarafından 17 Nis 2013, 16:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mrbars

Mesaj drk » 17 Nis 2013, 16:28

Maalesef paramızla hayatımızı satın aldığımız bir dönemde yaşıyoruz. İşin ucu dönüp dolaşıp yine ekonomilere geliyor. Çok para=daha lüks, daha güvenli, daha insanca bir yaşama. Arabadan, giysiye, yiyecekten konuta kadar uzanan geniş bir spektrumda bunun etkileri görünüyor. Bu arada bmwnin daha konforsuz olmasının başlıca sebebi, dar yanaklı ve rft lastik kullanmasıdır. Ayrıca süspansiyon sistemi de yol tutuşu artırma odaklı olduğundan rakiplerine göre sert olması normal karşılanmalı. Öte yandan bu tip iyileştirmelerin olmadığı bir araçla ekstrem durumlarda ya hapse yada öbür tarafa gitmeniz maalesef çok olası.

Mrbars :champ:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj nickynick » 17 Nis 2013, 16:33

fsinan hayırlı olsun, iyi günlerde kullan :champ:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj serdarfb » 17 Nis 2013, 16:33

fsinan, bu şartlar altında satmayı düşünürsen 35.000 tl veriim helalinden. :champ: Hadi hayırlı olsun. :) :)
Kullanıcı avatarı
serdarfb

Mesaj Frax » 17 Nis 2013, 16:39

SerdarFB yazdı:fsinan, bu şartlar altında satmayı düşünürsen 35.000 tl veriim helalinden. :champ: Hadi hayırlı olsun. :) :)

Agir ölücü ciktin ya :lol:

Kazasiz belasiz guzel gunlerde olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
Frax

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners