VW Golf 1.2TSI Midline Plus

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

VW Golf 1.2TSI Midline Plus

Mesaj fsinan » 17 Nis 2013, 12:12

Başlıkta Porshle'lar falan uçuşuyor ama ben de yeni aldığım aracı tanıtayım dedim.

Golf VII.nesline yeni platform, yeni motorlar ve yeni iç ve dış dizayna kavuştu. Dikkatsiz gözlere hitap etmiyor ama modeli takip edenler için önemli değişiklikler var. Yolda çok sessiz, yürüyen çok konforlu ve sessiz. Bu sınıfta tüm araçları test ettim, başarılı, hatta diğer üreticiler için tehlikeli derecede iyi.

Avrupa Car of the year 2013 ve DÜnya Car of the Year ödülleri kazandı.

Subjektif yorumlarıma gelirsek. BENCE Bu sınıfta A3 dışında Mercedes ve BMW dahil bundan daha kaliteli iç mekana sahip araç yok. TSI motorlar bence piyasadaki en verimli motorlar ve 25000km yapmıyorsan dizeli mantıksız sınıfına düşürüyor.

Ben 1.2TSI seçtim, donanım seviyesinde biraz mecburiyetten, biraz da parlak siyah kaplama beğenmediğimden baz modele kaydım. Baz model eski Primeline'lar gibi değil, araçta tüm güvenlik ve temel konfor ekipmanları mevcut ve hatta elektromekanik park freni, auto hill holder, yorgunluk tespit sistemi, lastik basınç kontrol sistemi gibi sistemler de var. Bluemotion özelliğine sahip araçta start stop ve fren enerjisi geri kazanımı da var. Start-stop sistemi tecrübe ettiğim BMW sisteminden BENCE daha sessiz ve sarsıntısız çalışıyor, hill holder sistemi ve park freni tam otomatik yani düğmeleri kurcalamaya yahut 2 sn bas, sonra freni kökle devreye girsin çıksın falan değil. Açıyorsun ve devam, yani emniyet kemerini takıp çıkarınca devreye giren bir park freninle eğime göre frene basmanı gereksiz kılan bir hill holder var. BENCE Tecrübe attiğim Toyota ve Volvo sistemlerinde bu seviyede kendisini insana unutturan bir sistem yoktu.

1.2TSI motor 105HP ve 175NM Tork. 3 sene evvel 2000 motor atmosferik araçta bu tork yoktu. Sonucuna gelince, araçta vitesleri 1500 devirde değiştirdiğinizde bile bayılma yok, tüketim değeri ise ilk depoda hastane ve Sancaktepe aşırı dur kalklı trafikte 6.2lt/100km.

Dünkü iş güzerganım ise yolun yarısı dur kalklı mahalle trafiği yarısı ise Samandıra ara yol.

BENCE Performans çok akıcı, ben 122HP ile arasındaki farkı sadece 170km'den sonra hissettim, devir kazanımı iyi.

Tüketim;
Resim

Bundan önce kullandığım 1.6HDI'dan hem daha performanslı, hem de lt bazında daha az yakıyor. Benim günlük normal kullanımımla ortalama 5.5'i geçmesi mümkün değil. Maşallah diyelim.

Resim

Resim

Resim

BENCE Bu sınıfta araç almak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. Benzer modellerin saçma fiyatlarına bakınca bu fiyata lokum gibi. :thumbup:

İnşallah kazasız belasız kullanmak nasip olur sağlıklı günlerde, Allah size daha iyilerini versin.

NOT: Bazı arkadaşlar yorumlar sebebi ile irrite olmuşlar o sebeple başına subjektif yorumlar diye yazsam da bir daha yazayım, BENCE ekledim. Düşünerek yazdığım yorumlar kişisel yorumlarım, beğenmeyen belirtir. Bu konuyu da tartışma başlığı haline getirmek en son istediğim şey o yüzden belirteyim, tabii ki yazdığım herşey kişisel yorumlarım ve benim yorumlarım.
En son fsinan tarafından 17 Nis 2013, 15:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Re: VW Golf 1.2TSI Midline Plus

Mesaj Tolgi06 » 17 Nis 2013, 12:19

Güzel günlerde kazasız belasız kullan fsinan :champ:
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Archimed » 17 Nis 2013, 12:24

İyi günlerde kullan Fsinan :champ:

Ben de bir süre önce incelemiş ve oldukça beğenmiştim. Fiyatına göre sundukları bence bayağı iyi. Eğer bir süre sonra Passat Variant alma planım olmasaydı, ben de DSG'lisinden almayı düşünebilirdim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj mlm » 17 Nis 2013, 12:31

Kazasız belasız mutlu günlerde kullanılsın :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj mrbars » 17 Nis 2013, 12:48

en "yeni" golf'ün 122 hp altındaki modellerinde bağımsız arka süspansiyon bulunmuyor.

multilink ile bağımlı arka farkı:

Resim

Resim

yoldaki durum:
Resim

Resim

fren:
Resim

Resim

volkswagen'i at arabası yıllarına -3 kuruş para için- geri geldiği için bir otomobil sever olarak kınıyorum.

not: fotolar automotorundsport'den alınmıştır.
Kullanıcı avatarı
mrbars

Re: Ynt: VW Golf 1.2TSI Midline Plus

Mesaj hydrocon » 17 Nis 2013, 12:52

Hayırlı olsun :champ:
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj herofb » 17 Nis 2013, 12:58

hayırlı olsun , güle güle kullan , kazasız belasız :champ:
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj zfr » 17 Nis 2013, 13:31

Hayırlı olsun... Kazasız, belasız güzel günlerde kullan... :champ:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners