SLS AMG'ye Kardeş, 911'e Rakip Geliyor

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

SLS AMG'ye Kardeş, 911'e Rakip Geliyor

Mesaj Clk » 28 Mar 2013, 09:23

Bond, bana " SLS makyajlaniyor mu?" diye bir soru yöneltince bu basligi acma ihtiyaci hissettim.

Mercedes 2011 kis aylarindan beri SLC/SLA konsept ismi ile bir arac gelistiriyor. Bu proje kisa süreligine de olsa yüksek AR-GE giderlerinden dolayi rafa kalkmisti. SLS astronomik satis rakamlarina ( Ayni özelliklerde ki Lamborghini Gallardo'dan 20-30 bin Euro daha pahali) ragmen ilgi görünce, Mercedes super sport kategorisinde ki AMG seceneklerini cogaltma karari aldi. Tabii ki rakip bu segmentin en cok satan otomobili Porsche 911 olarak belirlendi.

SLC/SLA aynen Porsche gibi hafif karoseri üzerine kurulu bir arac olacak. SLS'ten kücük SLK'dan büyük ara bir ölcü alacak. Klasik V8 AMG ve modifiyeli V6 Mercedes motorlari ile donatilacak. Aynen 911'de oldugu gibi 333 HP (911 Carrera 350 HP) ve 585 HP (911 GT2 RS 620 HP) güc araliginda motor secenekleri ile gelecek. Aracin test sürüsleri SLK gövdesi altinda yapildigi icin proporsiyon olarak beklentim yine SLK (biraz daha uzun ve genis) bir arac.

Özellikle SLA/SLC konseptinde kullanilmayacak olan Gullwing kapilar sayesinde fiyatta ciddi bir erime olacak. Baslaginc fiyatinin 90.000 - 100.000 Euro olarak belirlenmesi bekleniyor.

Beklentilerime en uygun render asagida ki linkte mevcut. Render'i dikkatli incelediginiz zaman SLS, SLK, Cayman ve 911 karisimi oldugunu görebilirsiniz.

http://performancedrive.com.au/mercedes-benz-slc-amg-baby-sls-911-fighter-on-the-way/
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: SLS AMG'ye kardes, 911'e rakip geliyor

Mesaj vmetin » 28 Mar 2013, 09:29

Şu anki ürün gamında B ve Slk hariç hepsine bayılıyorum, Slc de bomba gibi gelecektir. :)
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj 2fast4u » 28 Mar 2013, 10:31

Clk Piyasayi kizisacak ben cikacak olan bmw 4 serisinin ///M olanina da bu segmentte buyuk sans veriyorum aslinda 8 efsanesi icin geri donus zamani geldi gecti bile veya bir z6 neden olmasin bmw uyuma :)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj whiskey » 28 Mar 2013, 10:57

vmetin yazdı:Şu anki ürün gamında B ve Slk hariç hepsine bayılıyorum, Slc de bomba gibi gelecektir. :)

+1.

Paylaşım için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
whiskey

Mesaj Frax » 28 Mar 2013, 11:13

SLS, SLK, Cayman ve 911 karisimi oldugunu görebilirsiniz.

Farlar da biraz GTR.

SLA ya paramız yetmez biz CLA bakalım başkanım :D :champ:
Kullanıcı avatarı
Frax

Re: SLS AMG'ye Kardeş, 911'e Rakip Geliyor

Mesaj Archimed » 28 Mar 2013, 15:06

Fikir kağıt üzerinde oldukça güzel ve mantıklı..

Diğer taraftan 911 başarılı teknik özelliklerinin yanı sıra sadece ölmeyen tasarımı sayesinde de yıllardır satılıyor. O nedenle bence MB tasarımcılarına ciddi bir rol düşüyor. Zira; SLK/SLS türevi gibi görünen bir araçla 911 hayran/tüketicilerini çekmek pek makul gelmiyor.

Benim şahsi görüşüm; SLK, E veya SLS serisinden devrişilmiş bir spor yerine; SL efsanesine biraz daha ağırlık verilmesidir.

Düşünsenize; 4 kişiye rahat bir şekilde seyahat imkanı sunan, metal tavanlı cabriolet bir SL sizce nasıl olurdu?
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Clk » 28 Mar 2013, 15:28

Archimed, SL'in gidebilecegi cok bir yol yok. Ben Eylül ve Ekim aylarinda SL 63 Performance + Drivers Package ve SL 65 Performance Package ( 1000 NM tork) kullanma sansi yakaladim. Eger paran varsa ve psikopat bir araba istiyorsan ve bu kadar parayi verdikten sonra luks olmali diyorsan su an piyasada SL AMG'lerden daha iyi bir arac yok. Özellikle 5.5 Twin Turbo motorlu SL 63 Performance package ve drivers package ile SLS'e tas cikartir. 300 Km/saat sürat ile SLS'te ki 220 Km/saat konforuna sahipsin.

Bu lüks 800 ile 1000 NM arasinda degisen tork degerlerinde tam bir dezavantaj. Özellikle viraj iclerinde ki gaza yüklenmelerde ESP olmasa kendi etrafinda 12 tur atarsin. Kisacasi, otobanda gazlamak icin ideal ama virajli ve hafif islak yolda SL ile gazlamak ölüme meydan okumak demek.

Umarim bir gün bu canavari test etme sansin olur. Yazdiklarim her ne kadar senin söylediklerinin tersiymis gibi düsünülse de aslinda ayni yönde konusuyoruz. SL bir efsane ve öyle kalacak. Tek fark SL kasa yapisi, agirlik dagilimi, agirlik merkezi ve lükse verdigi önem ile hic bir zaman süper sport bir otomobil olamaz...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj sedir » 28 Mar 2013, 16:45

Clk yazdı:... ve psikopat bir araba istiyorsan...

:lol: Bu nasıl bir araba oluyor? :lol:
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners