1969 Mercedes 280SE W108 Projemiz

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: 1969 Mercedes 280SE W108 Projemiz

Mesaj onatozer » 30 Mar 2013, 16:54

Metekaynak, guzel dilekleriniz icin teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi cok zor bir renk, kaportacim ahbabım ancak boyacısı ile ne kadar iyiler bir bilgim yok. Öncelikle tonu tam tutturabilecek miyiz ona bakıp sonra kesin karara geçeceğiz inşallah.
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj nickynick » 03 May 2013, 14:34

Mcco ;)

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Re: Ynt: 1969 Mercedes 280SE W108 Projemiz

Mesaj hydrocon » 03 May 2013, 15:21

Harika :champ:
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj mrbars » 13 Eki 2013, 23:18

mcco, nasıl durum; neler yaptın ?
Kullanıcı avatarı
mrbars

1969 Mercedes 280SE W108 Projemiz

Mesaj onatozer » 20 Eki 2013, 21:11

mrbars yazdı:mcco, nasıl durum; neler yaptın ?

Yağmurlar sagolsun havuz yaptık arabayı, bir iki ördek atıp dekoratif kullanacağız bu gidişle :)
Saka bir yana şimdilik sadece aracın tabani yapıldı, boyaya hala icim yuzde yüz sinmedi. Ayrıca motor bulma sıkıntısı çekiyorum. Sıfır 250 motor buldum bu kasanın orjinalinde de olan ama biraz güçsüz bir motor. Aklım v8 lerde ama galiba bulamayacağım. En son Kıbrıs'ta bir arkadasım pesine düştü ancak yeni modellerin amg motorlarından olduğu anlaşıldı. Bu hafta ici oyle yada boyle boya isine nokta koyuyorum çünkü bu isteki en can sıkıcı nokta olan bikma durumuna geldim. Bu ustaların burnundan kıl aldırmama modasi son birkaç yıldır insanı deli ediyor.

Ayrıca forumdakileri db çökmesinde birkaç mesaj gitmiş, muhteşem gelişmeler olmadıgı icin tekrar yazmaya gerek duymuyorum :)
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj uhpu » 05 Kas 2013, 20:37

Merhaba,
foruma yeni katıldım ve konuları incelerken sizin başlığınızı gördüm. ve çok sevindim.
bir klasik otomobil tutkunu olarak bu tarz projelere her zaman gönül veren biriyim.

Gerçi son durum noldu, proje ne aşamada bilmiyorum. Küçüklüğümden beri bu kasayı çok severim. 1980 lerin sonlarında çocuktum ve komşumuzda bu kasanın beyazından vardı ve her gün saat 17:00'de eve dönerdi komşumuz ve mahallenin tüm çocuklarıyla komşunun evin önüne gidip w 108'in dönmesini beklerdik...

üzerinden yıllar geçti ve sizin konunuzu okurken birden o günlere gittim :D :D

Bundan bir-kaç ay önce internette bir w 108 le karşılaştım. Yurt dışında tekrar hayat bulmuştu sanırım; , metalik siyahtı, hatta öndeki ızgaralar dahil mat siyaha boyanmıştı.

Projeniz sonlanmadıysa en azından kaporta için böyle bir çalışma hem farkllı hem de çok şık olabilir.

Çok hoşuma gitmişti. klasikliğini ve doğallığını bozmadan sadece küçük dokunuşlarla modernize edilmiş gibiydi.

Görselini aradım ama bulamadım. bulamadım.
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj onatozer » 15 Kas 2013, 22:33

Uhpu, ilginiz icin cok teşekkür ederim, benzer hisler bu yaştaki benz Ler icin ozellikle ülkemizde cogu insanın guzel günlerini çağıristiriyor. Annem ile babamin da dugun arabasıdir w108 ornegin :) boyanmis ızgarali modelleri ben de gordum fakat ben orjinal klasik görünümü pek bozmayı düşünmüyorum, aksine kadrandan cam koluna topluyorum orjinal olduğu sürece.

Son gelişme olarak bizim 108 soyuldukca curuk çıkardığından epey bir zaman aldı, bu hafta astarına ancak başlandı. Motor konusunda ise suan son care olarak 2500 lük 6 silindir bulundu ama ben hala daha yüksek hacimli motor arayisindayim, yardımcı olabilecek arkadaşların mesajlarını bekliyorum. :) inşallah Ankara'ya kar düşmeden bu projeyi bitirip tur atmayı planlıyorum :)
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj justdoctor » 05 Haz 2014, 13:30

OnatOzer projeniz ne durumda ? 15 Kasım'dan beri ilerleyip bitmiştir diye umut ediyorum ? :geek:

Sizin projenizi merak ettim çünkü bir kaç ay öncesinde İstanbul'da parıl parıl parlayan böyle bir klasik görünce hayran kalmıştım. Sizin de bir klasiği hayata geri döndürmeye çalışmanız çok güzel. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
justdoctor

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners